Objevil se popis přechodu z MobileMe na iCloud - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Objevil se popis přechodu z MobileMe na iCloud

10. června 2011, 00.00 | Nově uniklý dokument popisuje kroky potřebné v současnosti k přechodu z MobileMe na iCloud, zjevně je však určen pro vývojáře a pro stávající beta verzi služby iCloud. Běžným uživatelům snad Apple pro ostrou verzi služby iCloud nabídne snazší řešení.

V pondělí Steve Jobs na WWDC 2011 oznámil, že služba MobileMe končí a nahradí ji nová bezplatná služba iCloud.

Ve stejný den Apple vydal podpůrný dokument, v němž uvádí, že platnost stávajících účtů MobileMe se zdarma prodlužuje do 30. června 2012, poté přestanou být dostupné. Nové účty MobileMe už v podstatě nelze zřizovat (jedinou výjimku tvoří přidávání nových účtů rodinných příslušníků k již existujícímu rodinnému předplatnému), pro běžné uživatele ovšem bude iCloud dostupná až na podzim, po vydání ostré verze iOS 5.

Potom půjde přihlásit se ke službě iCloud a přenést pod ni svá data z MobileMe. Na adrese www.me.com/upgrade se nachází sdělení, že brzy bude možné převést svůj účet pod iCloud, s podrobnostmi však stránka odkazuje na vývojářský portál Applu.

Dokument pro vývojáře popisuje postup přechodu

Mezitím se ale vynořily další informace o tom, jak se dá přechod zařídit. Server 9to5mac si všiml, že na Web unikl PDF dokument, který popisuje podrobnosti přechodu, podle všeho se však jedná o materiál určený pro vývojáře.

Dokument je rozdělen do tří oddílů, první popisuje postup pro iOS 5, druhý pro Mac OS X Lion a třetí pro Windows. V prvních dvou případech se předpokládá, že dotyčný používá beta verze iOS 5 či Lionu.

Postup pod iOS

Pod iOS bude nejprve třeba rozhodnout, kolik se bude synchronizovat kalendářních dat MobileMe. V podmenu „Mail, Contacts, Calendars“ systémových nastavení lze zvolit synchronizaci událostí v rozmezí od posledních dvou týdnů až po celou dosavadní historii účtu (standardně iOS uchovává jeden měsíc).

Po přenesení dat bude třeba ve stejném podmenu vypnout synchronizaci pro kontakty, kalendáře, záložky a funkci „Find My iPhone“ MobileMe, zároveň se však musí nastavit, že se mají na přístroji zachovat aktuální data. Pošta a poznámky MobileMe mohou zůstat aktivní.

Teprve poté lze nakonfigurovat účet pro iCloud, Apple doporučuje pro zvýšení výkonu synchronizovat události za jeden měsíc. A upozorňuje, že se mohou objevovat duplicitní události, pokud uživatel ručně zadal CalDAV účty používající jako server „cal.me.com“.

Postup pod Lionem

Přechod pod Lionem bude podobný, v systémových předvolbách se v panelu MobileMe nejprve vypnou kontakty, záložky a funkce „Back to My Mac“. (Poštovní klient Mail dokáže současně pracovat s účty obou služeb.)

Dále bude nutné exportovat kalendáře, pokud jejich data již nebyla přenesena pod iOS. Poté by se měl odstranit účet MobileMe z kalendáře iCal a pak bude možné přihlásit se ke službě iCloud ze systémových předvoleb Lionu pomocí identifikátoru Apple ID. (Může to být identifikátor z iOS nebo z účtu u iTunes Store, případně si lze vytvořit identifikátor nový, pouze to nesmí být identifikátor pro existující účet MobileMe, totéž samozřejmě platí i pod iOS.)

Pokud navíc bude uživatel chtít pod Lionem používat Photo Stream, musí si nainstalovat beta verzi programu iPhoto 9.2, která je dostupná pouze vývojářům (nejnovější stabilní verzí iPhota je verze 9.1.3, vydaná počátkem května).

Postup pod Windows

Pod Windows (podporují se pouze Vista a Windows 7) bude třeba nainstalovat beta verze iTunes 10.5, ovládacího panelu iCloud Control Panel for Windows a Safari 5.1. V Outlooku 2007 nebo 2010 pak bude nutné lokálně uložit kalendáře, jestliže se tak již nestalo pod iOS nebo Lionem.

Poté se musí uživatel odhlásit od MobileMe v ovládacím panelu MobileMe Control Panel a v novém ovládacím panelu služby iCloud se naopak přihlásí k nové službě, panel ho provede všemi potřebnými kroky.

Zřejmě jde jen o dočasné řešení

Popsané postupy nejsou právě bezpracné, zmíněný dokument je však zjevně určen pro vývojáře, kteří chtějí pracovat s již spuštěnou beta verzí služby iCloud. Dá se čekat, že po zprovoznění ostré verze Apple nabídne snazší způsob přechodu z MobileMe na iCloud, ostatně v podpůrném dokumentu k přechodu z MobileMe jasně slibuje, že na podzim poskytne podrobnější pokyny.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Služby  

 » Rubriky  » Agregator  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

mobilme účet s @mac.com

Autor: jindra Muž

Založeno: 10.06.2011, 11:24
Odpovědí: 0

Napíšu to i sem. Včera jsem chatoval s člověkem na support apple a vyptával se. Takže : V současné době již není možné vytvořit nový mobileme account s appleID a koncovkou emailu vaše jmeno@me.com. Bohužel. Avšak ti, kteří již apple ID s touto koncovkou maji, budou mít možnost se s tímto appleID přihlásit do iCloud, až jej apple na podzim spusti a tam si zvolit, jakou koncovku pro svuj e.mail budou chtít nadále používat.Koncovky stávajících účtů budou zachovány. Bude to podobné, jako když apple přecházel z mac.com na mobileme, ve kterém je možné stále používat e-mail s původní koncovkou @mac.com i s pozdějším @me.com - podle výběru . Na mou otázku, zda bude možná pro NOVÉ usery možnost zřízeí formy e-mailu s koncovkou mac.com nebo me.com a nebo bude možné použít pouze koncovku icloud.com , mi nebyl schopen odpovědět s tím,že v současné chvíli tuto informaci nemá k dispozici. Zopakoval pouze, že stávající uživatelé budou mít možnost výběru, jak to budou mít noví uživatelé , to v současné době neví. Ani neupřesnil termín \"podzim\". Jen opakovaně zdůraznil, že všichni budou \"včas informováni\" . Takže podle jeho sdělení již není možné žádný účet s apple ID vytvořit. ALE není to zase až tak pravda. Zkusil jsem si založit účet - apple ID s koncovkou mac.com na této stránce ( https://appleid.apple.com
/cgi-bin/WebObjects/MyInf
o.woa/wa/createAppleId?cr
eateacctype=lite&userid=d
mac&localang=en_US ) . Je to účet , který se tváří , jako emailová adresa s koncovkou mac.com, což mnohým jistě bude vyhovovat. Tento \"účet\" ale neumožňuje používat tento e-mail k mailování, je určený pouze k iChatu, případně k FindMePhone a je samozřejmě zdarma. Ale podle toho, co mi řekl ten člověk na supportu, bych se měl s tímto appleID přihlásit na podzim do iCloud a tam si , jako stávající uživatel s AppleID mac.com zvolit sám koncovku e-mailu.Na iCloud pak bude údajně možné poté tento formát e-mailu využívat k plné službě iCloud včetně plnohodnotného e-mailu, který jinak není v současné době dostupný. Zda to skutečně tak bude fungovat, to ale nemohu zaručit. Ale podle sdělení člověka na supportu by mělo, protože se jedná o přenos apple ID . Zkuste to, v horším případě budete mít jen další apple ID pro iChat a nebo FindmePhone.

Odpovědět na příspěvek

RE: mobilme účet s @mac.com

Autor: ondrashek Muž

Založeno: 10.06.2011, 15:50

Nechci kazit iluze, ale nemyslím si že to bude fungovat. Když jsem si přečetl přísvěvek výše, tak jsem taky chtěl adresu s @mac.com... protože co kdyby. Ta se mi napodruhé podařial vytvořit. Porpvé jsem nachvíli odběhl a session timed out - stránka se načetla znovu, ale v kolonce kam se píše uživatelské jméno už nebylo @mac.com, ale šlo tam napsat cokoli. Jakákoli doména, a Apple ID sta i tak vytvořilo... tak proto si myslím že to jen tak nepude. Ale ještě to nevzdávám =o))

Odpovědět na příspěvek

@mac

Autor: Becher Muž

Založeno: 10.06.2011, 16:06
Odpovědí: 0

Způsob založení ID s koncovkou mac.com zatím bezproblémově lze pod OS 10.4 Tiger, kdy založíte v iChatu nového klienta.
THATS ALL FOLKS

Odpovědět na příspěvek

Co uživatelé SL?

Autor: |Ivan Muž

Založeno: 11.06.2011, 09:44
Odpovědí: 0

Pro iCloud se vždy předpokládá uživatel Liona, ale manželka na MBPro nebude moci nejspíš Liona provozovat, protože ten předepisuje procesor Core2! Znáte někdo řešení pro "vynucené" uživatele starších OS X? Dneska si na MobileMe zálohuje denně kontakty, týdně dokumenty (oproti TM je výhoda uložení dat mimo kancelář) atp. Mám začít zkoumat využívání Dropboxu nebo Steve něco pro "starší" uživatele povolí?

Odpovědět na příspěvek

RE: Co uživatelé SL?

Autor: pavel Muž

Založeno: 11.06.2011, 13:57

No, nechci se přít, ale iCloud je o přístupu na úložiště někde ve státech, a to přes webové rozhraní, takže použití starších systémů by neměl být problém. Není to o systému a výkonu počítače ale o tom, že tvuj mac bude mít na tuto službu přístup . iCloud je defacto "jen" vylepšený MobileMe a budeš mít na něj a na svá data, která tam uložíš, přístup přes web z jakéhokoliv počítač, třeba i z jakékoliv staré pecky někde v internetové kavárně kdesi v džungli.... Ale pokud se mýlím, tak mne někdo opravte. Jinak, DropBox je take fajn, osobně ho používám na firemní věci, na soukromé mám mobileme a budu v budoucnu mít iCloud.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Co uživatelé SL?

Autor: OC Muž

Založeno: 11.06.2011, 17:28

iCloud je něco _hodně zásadně_ jiného, než "přístup na úložiště někde ve státech, a to přes webové rozhraní".

Nerad bych zabíhal do detailů, je to NDA, ale iCloud je především API, umožňující aplikacím pohodlnou datovou synchronizaci (přes to zmíněné úložiště někde ve Státech).

Zatím jsem nikde nenarazil na informaci, zda _vedle toho_ nabídne tytéž služby, jaké byly k dispozici přes MM (v zásadě a s trochou zjednodušení tedy "možnost ukládat/načítat soubory prostřednictvím WebDAV"), nebo ne. Osobně předpokládám, že spíše ano, už jen kvůli zpětné kompatibilitě služeb, ale mohu se samozřejmě mýlit.

(Jo a rohlík, rohlík, ten je o mouce! Co je to za divný nešvar, cpát všude ty lokály? :-O)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: