Nový software pro Macy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nový software pro Macy

13. května 2011, 00.00 | iPhoto 9.1.3 řeší problém se slučováním událostí. Twitter for Mac 2.1 nabízí přepracované uživatelské rozhraní a řadu jiných drobných vylepšení. A Adobe uvolnila ostrou verzi Flash Playeru 10.3 pro osobní počítače a Android.

V minulých dnech se objevilo též pár softwarových novinek (nejen) pro Macy:

iPhoto 9.1.3 napravuje potíž se slučováním událostí

Ve středu vydal Apple pro Macy jedinou softwarovou aktualizaci, jež povyšuje program iPhoto ’11 na verzi 9.1.3.

Tento program, tvořící součást mediálního balíku iLife ’11, který se dodává od loňského října, zpočátku sužovala řada chyb, jež Apple postupně opravoval dalšími menšími následnými aktualizacemi. Teprve verze 9.1 vyřešila ty největší potíže, ale i poté přicházely další aktualizace opravující různé menší chyby a nedostatky.

Předchozí verze 9.1.2 se objevila koncem dubna a opravila několik drobných chyb. Nová verze 9.1.3 podle doprovodných poznámek Applu řeší jedinou potíž, totiž nesprávné slučování událostí. Uživatelé někdy zjistili, že události, které předtím v iPhotu ’11 sloučili do jedné, se na přístrojích s iOS, s nimiž sesynchronizovali knihovnu iPhota, stále zobrazují jako více událostí. To by se s nejnovější verzí již stávat nemělo.

Instalace nové verze se doporučuje všem uživatelům iPhota ’11, nabízí se jednak přes Software Update, jednak se dá ručně stáhnout z webu Applu (její velikost činí 106,29 MB), vyžaduje Mac OS X 10.6.6 nebo vyšší.

Twitter for Mac 2.1 přináší přepracované uživatelské rozhraní a další změny

Sociální síť Twitter svého oficiálního klienta pro Mac OS X vydala počátkem ledna prostřednictvím tehdy právě spuštěného obchodu Mac App Store. Protože však tohoto klienta získala převzetím dřívější nezávislé aplikace Tweetie for Mac, uvedla ho jako verzi 2.0. A ve čtvrtek tato mikroblogovací služba uvolnila novou verzi 2.1 svého klienta pro Mac OS X.

Twitter for Mac 2.1 přináší řadu vylepšení, zejména v oblasti uživatelského rozhraní. Především nyní podporuje vícenásobná okna a uživatelské rozhraní pro okna, uživatelské profily a konverzace bylo přepracováno. Uživatelská jména a zdůrazněná témata (takzvané hashtagy, uvozené symbolem „#“) se teď mohou automaticky dokončovat. Přibyly předvolby pro nastavení velikosti písma a pro videoproudy Live Stream a zkrácené URL adresy t.co se lépe zobrazují.

Verze 2.1 ale nabízí i novinky pro technicky zdatnější uživatele, nově poskytuje vývojářskou konzolu a podporu AppleScriptu. A samozřejmě opravuje různé chyby a údajně také přináší četná výkonnostní vylepšení.

Twitter for Mac 2.1 se dá zdarma stáhnout z Mac App Store (jde o 2,4 MB velký soubor), požaduje pouze Mac OS X 10.6 nebo vyšší.

Adobe uvolnila ostrou verzi Flash Playeru 10.3

Apple by sice Flash nejraději viděl na smetišti dějin, ale k tomu jen tak nedojde vzhledem k jeho stále nesmírnému rozšíření. Adobe se navíc snaží o jeho průběžné vylepšování a urychlila vydávání nových verzí Flash Playeru.

Počátkem března se objevila první beta verze Flash Playeru 10.3 a tento čtvrtek již Adobe uvedla jeho ostrou verzi pro osobní počítače a také pro mobilní platformu Android (viz oznámení na blogu Adobe). Ovšem narozdíl od verze 10.2, jež dorazila v únoru, Flash Player 10.3 přináší jen menší vylepšení (ta se podrobněji popisují tady).

Zásuvné moduly pro osobní počítače usnadní měření sledovanosti videa s pomocí nástroje SiteCatalyst (ten Adobe získala převzetím firmy Omniture v roce 2009), vývojářům k tomu budou stačit pouhé dvě řádky kódu.

Pro kooperativní služby pracující v reálném času (jako jsou VoIP aplikace, hlasové konverzace ve hrách či telekonferenční aplikace) nabízí Flash Player 10.3 na osobních počítačích nové funkce zvyšující kvalitu zvuku, díky nim půjde využívat potlačení echa, omezování šumu, detekce hlasu a automatického vyrovnávání hlasitosti pro různé mikrofony, ovšem až poté, co vývojáři tyto funkce začlení do příslušných Flash aplikací.

Nejviditelnější změnu na všech podporovaných platformách tak představuje to, že globální nastavení Flash Playeru, jež dosud obstarávala webová stránka, byla nyní integrována do předvoleb hostitelského operačního systému. Pod Mac OS X tak přibyl nový panel Flash Player v Systémových předvolbách, pod Windows jde o stejnojmenný nový ovládací panel. Mělo by to zlepšit ochranu soukromí a nastavování Flash Playeru teď bude lépe odpovídat zvyklostem daného operačního systému.

Varianta Flash Playeru 10.3 pro Mac OS X navíc konečně získala možnost automatického oznamování dostupnosti nových verzí (pod Windows tohle už funguje delší dobu), což uživatelům usnadní získávání nejnovějších verzí (vzhledem k častému vydávání nových verzí s bezpečnostními opravami docela důležitá změna).

Požadavky Flash Playeru 10.3 pro Mac OS X, Windows a Linux se proti verzi 10.2 v podstatě nezměnily (včetně možností hardwarové akcelerace videa), jejich podrobný popis najdete zde.

Pro osobní počítače si lze novou verzi Flash Playeru stáhnout odtud, pro Android se nabízí v Android Marketu (vyžaduje přinejmenším Android 2.2, ale pro tablety provozující Android 3 doporučuje Adobe přejít na nový Android 3.1).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: