Pověsti o modernizaci MacBooku Air - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Pověsti o modernizaci MacBooku Air

12. května 2010, 00.00 | Podle náznaků z Austrálie by se mohl dočkat brzké modernizace také MacBook Air, zůstává však okolo toho hodně nejasností.

V půlce dubna Apple uvedl na trh modernizované MacBooky Pro. Delší dobu neobnovované tak už zůstávají jen Macy Pro, ty si však zřejmě budou muset ještě počkat (na dostatečné dodávky 32nm šestijádrových Xeonů) a též ultrapřenosný MacBook Air.

A nyní se objevily náznaky, že by se právě tento stroj mohl velice brzy dočkat změn. Přišel s tím australský Macworld, který podobně (úspěšně) předpověděl příchod nových MacBooků Pro.

Do Austrálie míří jakýsi nový produkt Applu

Stejný člověk, co poskytl informaci o modernizovaných MacBoocích Pro, teď objevil v databázi Applu položku nového produktu s kódem „MC516LL/A K87 BETTER BTR-USA“. Označení „BETTER“ obvykle značí vyšší konfiguraci a používá se právě pro Macy dodávané v několika standardních konfiguracích, což napovídá, že by se mohlo jednat o nový MacBook Air.

Nelze však docela vyloučit ani to, že jde o nový 27“ monitor LED Cinema Display, tedy samostatný stolní monitor užívající stejný zobrazovací panel jako 27“ iMacy, o němž se zmiňovaly březnové pověsti.

Avšak podle zdroje Macworldu do Austrálie nyní směřuje několik tisíc kusů produktu s tímto kódem, což nasvědčuje, že je to nějaká významná novinka, tedy spíše nový model Macu (velkoformátových monitorů Applu se zase až tolik u protinožců neprodá), navíc se nový 27“ monitor čeká až na konferenci WWDC 2010, jež začíná 7. června. A podle předchozích pověstí má monitor nést kódové označení „K59“, zatímco australská záhadná novinka používá kód „K87“.

Australský Macworld nový MacBook Air očekával již toto úterý, avšak to se nestalo, stále ovšem není vyloučeno, že se objeví v nejbližších dnech. Velké nejasnosti však zůstávají okolo toho, jaké změny vlastně tenhle ultrapřenosný notebook může prodělat.

Dohady o možných modernizacích MacBooku Air

Podrobněji se nad tím zamyslela Ars Technica. Připomíná, že pokud by měl nový MacBook Air nasadit některý z nových 32nm mobilních Nehalemů (pro něž se užívá kódové označení „Arrandale“), musel by to být model s nízkým příkonem a napájecím napětím, jenže ty všechny mají příliš nízkou taktovací frekvenci, navíc stejně jako všechny ostatní procesory „Arrandale“ v sobě integrují grafiku Intel HD, se kterou by se však Apple zřejmě nespokojil (je totiž slabší než současná v čipové sadě integrovaná grafika GeForce 9400M).

A není příliš pravděpodobné, že by Apple do MacBooku Air doplnil ještě dodatečnou silnější grafiku. Určitou možností by tak byly jedině nové chystané procesory pro ultratenké notebooky, jež Intel slibuje později během léta, ale o těch se nic bližšího neví, pro Apple by stejně měly význam asi jen tehdy, kdyby nezahrnovaly integrovanou grafiku, ale to se nejspíš nestane.

Nový MacBook Air by se tak zřejmě mohl vydat stejnou cestou jako 13“ MacBooky Pro, takže by zůstal u procesorů Core 2 Duo v kompaktním provedení a spojil je s novou integrovanou grafikou GeForce 320M, která poskytuje vyšší výkon než GeForce 9400M a zároveň má nižší příkon.

V úvahu připadá též úplná náhrada klasického pevného disku nemechanickými SSD disky (už nyní používá SSD disk vyšší standardní model MacBooku Air, nové stroje by mohly nasadit SSD disk s vyšší kapacitou), přičemž by nešlo ani tak o dosažení vyššího výkonu, ale hlavně o další snížení spotřeby energie.

Jasno bude zřejmě už za několik dní

Nejspíš již v příštích dnech se dozvíme, co je onen záhadný nový „lepší“ produkt, MacBook Air ovšem stále patří k nejvážnějším kandidátům, vždyť byl naposledy modernizován v červnu 2009, kdy ho spolu s tehdejšími novými MacBooky Pro Apple představil na WWCD 2009.

Objevily se sice spekulace, že by Apple mohl chtít MacBook Air postupně nahradit iPadem, takže ho možná již ani modernizovat nebude, avšak iPad stále zůstává příliš odlišným zařízením oproti ultrapřenosnému notebooku, takže MacBook Air zřejmě nadále bude mít své místo v nabídce přenosných Maců.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: