Grafická karta Quadro 4000 pro Mac Pro - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Grafická karta Quadro 4000 pro Mac Pro

22. listopadu 2010, 00.00 | NVIDIA oznámila uvedení profesionální grafické karty Quadro 4000 pro Mac Pro, jež přináší na Macy architekturu Fermi.

Letošní nové Macy Pro Apple standardně osazuje grafickými kartami ATI Radeon HD 5770 a volitelně pro ně nabízí karty ATI Radeon HD 5870.

Proti dřívějšku to sice je docela výkonný grafický hardware, ovšem pro skutečně profesionální práci se používají grafické karty třídy pracovních stanic (ty se dnes hardwarově příliš neliší od karet pro běžné uživatele, jsou však testované a certifikované pro profesionální aplikace).

Na Macy Pro přichází architektura Fermi

Minulé úterý s takovou kartu pro Macy přišla NVIDIA, oznámila uvedení nové karty Quadro 4000 for Mac.

Jde o grafickou kartu s novou architekturou Fermi (podrobný popis téhle architektury v češtině najdete třeba tady). Používají ji též karty NVIDIA GeForce 4XX, její hlavní přínosy by se však měly projevit právě v profesionální oblasti (herní karty NVIDIe s touto architekturou zatím příliš nevynikly, avšak nové verze už dopadají podstatně lépe).

Karta Quadro 4000 for Mac poskytuje 256 procesorových jader pro jazyk CUDA a 2 GB RAM GDDR5 připojené 256bitovou sběrnicí. Vedle jazyku CUDA podporuje též OpenCL, lze ji tedy použít i k akceleraci negrafických úloh. Pokud jde o grafický výkon, dokáže zpracovat až 890 milionů trojúhelníků/s a její RAM má propustnost 89,96 GB/s.

NVIDIA doporučuje použití této karty pro aplikace Final Cut Pro, DaVinci Resolve, Autodesk Smoke, Mathworks Matlab a Adobe Creative Suite 5 zejména při střihu HD videa, tvorbě vizuálních efektů a zpracování digitálních obrazů.

Karta nabízí podvojný (dual-link) DVI výstup a stereo 3D port, navíc však nese ještě DisplayPort plné velikosti, k němuž NVIDIA přikládá adaptér pro Mini DisplayPort. Quadro 4000 vyžaduje Mac Pro z roku 2008 nebo novější a Mac OS X 10.6.5. (Samozřejmě je schopná pracovat také pod Windows spuštěnými z Boot Campu.)

Cena odpovídá profesionální kategorii

Karta se už objevila v nabídce webového obchodu Applu, ale zatím ještě není dostupná, cena pro USA byla stanovena na 1 199 USD. Ještě během listopadu by ji měl začít prodávat jak Apple, tak další prodejci (v Evropě ji bude dodávat PNY).

Quadro 4000 je několikanásobně dražší než běžné grafické karty, musíte však mít na paměti, že jde o kartu pro profesionální nasazení, kde se předpokládá rychlá návratnost investice, v minulosti byly ceny takovýchto karet pro Macy Pro ještě podstatně vyšší.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: