Apple vydal nové aktualizace firmwaru - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Apple vydal nové aktualizace firmwaru

11. listopadu 2011, 00.00 | Aktualizace SMC firmwaru MacBooků Pro řeší problém s jejich nečekaným vypínáním. A nový firmware pro bezdrátové základnové stanice AirPort Base Station a Time Capsule opravuje několik chyb.

Velmi pozdě ve čtvrtek Apple vydal také dvě aktualizace firmwaru, ta první je určena pro MacBooky Pro:

Nový SMC firmware pro MacBooky Pro řeší potíže s nečekaným vypínáním

Pro MacBooky Pro se jedná o verzi 1.5 SMC firmwaru (ten ovládá mikrořadič SMC – řadič správy systému – na základní desce Maců s procesory Intel, který obstarává funkce související s napájením a s regulací teploty stroje, včetně správy baterie, větráků, indikačních diod a čidel otřesů a okolního světla).

Nově vydaná aktualizace MacBook Pro SMC Firmware Update 1.5 podle Applu řeší problém, jenž se objevuje u MacBooků Pro napájených přes adaptér z elektrické sítě. Někdy se totiž stalo, že se i v takovém případě notebook nečekaně vypnul, jestliže byla jeho baterie skoro úplně vybitá. Nový SMC firmware by takovémuto vypínání měl zabránit.

Při jeho instalaci musí být daný MacBook Pro napájený ze sítě, anebo mu musí v baterii zbývat alespoň 25 procent celkové kapacity. Po restartu počítače se objeví šedá obrazovka s lištou signalizující postup aktualizace firmwaru. Větrák notebooku se během této operace roztočí naplno, ale až se instalace dokončí, vrátí se k normálním otáčkám. Během aktualizace firmwaru se nesmí vypnout napájení a není vhodné do počítače jakkoli zasahovat. Další informace k postupu při aktualizaci SMC firmwaru poskytuje tento dokument.

Aktualizace MacBook Pro SMC Firmware Update 1.5 se nabízí přes Software Update, anebo se dá ručně stáhnout odtud (jde o 730 KB), vyžaduje Mac OS X 10.6.8 nebo Mac OS X 10.7.2 (tedy současné nejaktuálnější verze Snow Leoparda a Lionu). Je určena pro všechny letošní modely MacBooků Pro, jak pro ty únorové, tak pro mírně inovované stroje z října.

Nový firmware pro AirPort Base Station a Time Capsule opravuje různé chyby

A současně včera Apple uvolnil též novou verzi 7.6 firmwaru pro své bezdrátové základnové stanice AirPort ExpressAirPort Extreme a Time Capsule (pouze pro modely podporující standard 802.11n), jí přinášené novinky blíže popisuje tady.

Nový firmware řeší problém s výkonností v překrývajících se bezdrátových sítích, napravuje potíže se streamingem zvuku funkcí AirPlay a problémy s konfigurováním vícenásobných položek pro DNS servery.

Postup při aktualizaci firmwaru těchto bezdrátových periférií podrobněji probírá tenhle podpůrný dokument. Ke stažení nového firmwaru a jeho instalaci na danou bezdrátovou periférii slouží utilita AirPort Utility (dodává se jak pro Mac OS X, tak pro Windows) na počítači, z něhož se periférie spravuje. Pro instalaci firmwaru 7.6 se doporučuje, aby se na správním počítači nacházela AirPort Utility verze 5.5.3 (ta vyšla letos v červnu).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: