Apple veřejně sdělil, že vyřešil problémy s 27“ iMacy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Apple veřejně sdělil, že vyřešil problémy s 27“ iMacy

1. března 2010, 00.00 | Potíže s blikáním obrazu a se žlutým nádechem displejů 27“ iMaců Apple údajně již napravil.

Když loni v říjnu Apple uvedl na trh nové 21,5“ a 27“ iMacy, ihned vzbudily velký zájem zákazníků (zejména pak od listopadu prodávané 27“ modely se čtyřjádrovými procesory Core i5 a i7, nové iMacy tehdy patřily k nejprodávanějším stolním počítačům v USA), jenže zároveň začínalo přibývat stížností na 27“ modely, zprvu občas praskalo krycí sklo obrazovky (to se ale rychle vyřešilo), avšak řada strojů měla potíže s trhaným či blikajícím obrazem.

Příčina pravděpodobně spočívala v grafické kartě, přesněji řečeno v jejím obslužném softwaru, což však Apple vyřešil až druhou aktualizací zobrazovacího firmwaru (první vydal ještě před loňskými Vánocemi, jenže ta pomohla pouze částečně).

Ke žlutému nádechu displejů Apple dlouho mlčel

A další vlastníci 27” iMaců si navíc stěžovali, že displeje jejich strojů jeví nepříjemný žlutý nádech, ale tentokrát původ zřejmě vězel v hardwaru (mluvilo se o nepřesnostech optického difuzoru rozvádějícím světlo z podsvětlovacích LED diod po celém LCD panelu).

Apple se k celé záležitosti příliš nevyjadřoval, prostě vydal bez jakéhokoli komentáře příslušné softwarové aktualizace a co se týče žloutnutí displejů, jen odmítl pověsti, že kvůli tomu pozastavil výrobu 27” iMaců (jejich dodací lhůty ve webovém obchodu Applu se počátkem letošního roku prodloužily až na 3 týdny), tvrdil, že zpoždění dodávek je výlučně důsledkem vysoké poptávky zákazníků.

Apple veřejně prohlásil, že potíže 27“ iMaců vyřešil

A minulý týden veřejně uvedl, že popisované problémy 27“ iMaců jsou již vyřešeny. Serveru Gizmodo, který se potížím okolo 27“ iMaců věnoval zvlášť důkladně, totiž Apple ústy svého mluvčího sdělil, že vyřešili problémy způsobující blikání displeje a žlutý nádech. Zákazníci, co se obávají, že zmíněné potíže postihly jejich iMac, by se měli obrátit na službu AppleCare.

Jako obvykle Apple sdělil pouze minimum podrobností, ale lze z nich usoudit, že se to vše podařilo konečně napravit, čemuž by napovídalo i to, že se významně zkrátila též čekací doba na 27“ iMacy, ve webovém obchodu Applu nyní činí už jen 3 až 5 pracovních dní. Mimochodem, výše uvedené prohlášení je vlastně prvním oficiálním přiznáním Applu, že problém se žlutým nádechem vůbec existoval, dosavadní vyjádření byla totiž obecná a neurčitá (Apple uváděl, že podobné potíže mají všechny LCD panely).

Gizmodo ovšem s odpovědí Applu příliš spokojené není, poznamenává, že mu trvalo 16 týdnů, než se dopracoval k onomu prohlášení. Také se zkoušelo spojit s lidmi, kteří měli opakované potíže se žlutým nádechem (někteří svůj iMac několikrát měnili), ale postupně s nimi ztratilo kontakt, což by mohlo znamenat, že se jejich potíže konečně vyřešily, nelze však úplně vyloučit ani to, že iMac prostě vrátili.

Stížností v diskusích skutečně ubývá

Z ohlasů ve webových diskusích však lze soudit, že potíží opravdu ubývá, přesto by si ale ti, kdo si koupí nový 27“ iMac, měli svůj stroj prověřit tímhle testem (umožňujícím odhalit případný žlutý nádech).

Další kapitola potíží s novým typem Maců se tak nejspíš pomalu uzavírá, celá věc ovšem stále vyvolává řadu otázek, hlavně na to, zda je všeobecné utajování Applu skutečně vhodné i v takovýchto případech (kdyby prostě přiznal, že problém existuje a pracuje na jeho řešení, přijala by to většina zákazníků s pochopením a vůbec by kolem toho nemusel vznikat takový rozruch).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: