Apple údajně chystá nový typ Macu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Apple údajně chystá nový typ Macu

24. srpna 2011, 00.00 | Japonský blog tvrdí, že Apple hodlá do konce roku uvést zcela novou typovou řadu Maců.

Koncem července Apple uvedl modernizované MacBooky Air a Macy mini, a tak na obnovu už čekají pouze Macy Pro, k té však zřejmě dojde až na podzim. Pokud se však potvrdí nové pověsti, mohla by letos přibýt ještě další nová typová řada Maců.

V pondělí s tím přišel japonský blog Macotakara, tvrdí, že půjde o „produkt absolutně odlišný od těch současných“ a na trh má dorazit pravděpodobně do konce letošního roku. Podle anonymního zdroje u asijské dodavatelské firmy totiž Apple zřejmě připravuje projekt uvedení nového typu Maců lišícího se od těch současných. Zdroj však nesdělil žádné bližší podrobnosti, vyjma toho, že to bude zcela nová typová řada, takže dostane též nový název.

Zpráva sice vyvolává pochybnosti, ale nelze ji zcela zavrhnout

Věrohodnost téhle zprávy je samozřejmě poněkud sporná, protože blog Macotakara při předpovídání budoucích kroků Applu vykazuje pouze střídavou úspěšnost. Někdy se jeho informace ukázaly jako správné, například loni před Vánocemi zveřejnil obrázek pouzdra iPadu 2 s novým reproduktorem, který se na přístroji skutečně za několik měsíců objevil. Blog správně předpověděl i mediální akci k iPadu 2 a stejně tak dobře odhadl uvedení Final Cutu Pro X.

Na druhou stranu jeho předpověď, že letošní MacBooky Air dostanou SSD disk používající NAND flash paměť typu Toggle DDR 2.0, se nakonec nesplnila, SSD disk zůstal úplně stejný jako u loňských modelů.

Zpráva je natolik neurčitá, že se z ní nedá mnoho vyvozovat, ale je-li pravdivá, nový typ Macu by se nejspíš měl objevit na podzim. Tradičně Apple pro podzimní inovace Maců volí říjen či listopad, jenže letos se všechny termíny posunuly, zjevně však příští měsíce ještě mohou přinést nečekaná překvapení.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: