Zprávy o iPhonu: Movistar bude prodávat iPhone ve Španělsku, pověsti o vlastnostech nového iPhonu a nový telefon má v Británii stát jen 100 GBP. (3.6.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Zprávy o iPhonu: Movistar bude prodávat iPhone ve Španělsku, pověsti o vlastnostech nového iPhonu a nový telefon má v Británii stát jen 100 GBP. (3.6.08)

3. června 2008, 08.00 | Movistar potvrdil, že bude prodejcem iPhonu ve Španělsku. Objevily se další informace o vlastnostech nového iPhonu, mimo jiné má obsahovat GPS přijímač. A analytici očekávají dotování nového iPhonu, jeho pořizovací cena prý klesne až k 99 EUR nebo ke 100 GBP v Británii.

Shromáždily se také některé zprávy o iPhonu:

Ve Španělsku bude iPhone prodávat Movistar

Už v polovině května se objevily zprávy, že ve Španělsku bude iPhone prodávat operátor Movistar. A ten to včera potvrdil, opět nesdělil žádné bližší podrobnosti, pouze nabízí zájemcům možnost registrace na svém webu, pošle jim oznámení, až budou dostupné podrobnější informace.

Po Webu kolují pověsti, že prodej iPhonu ve Španělsku bude zahájen 18. června, ale oficiálně potvrzené to zatím není.

Movistar by měl mít nějakou dobu na prodej telefonu Applu ve Španělsku exkluzivitu, o tom se však včerejší oficiální prohlášení nezmiňuje.

Movistar patří pod Telefónicu, jíž patří řada operátorů v jiných zemích. Značku Mobistar užívá v Latinské Americe, v Evropě používá spíš značku O2. Spadá pod ní například O2, který již iPhone prodává ve Velké Británii a též vlastní náš bývalý Telecom a působí na Slovensku.

Telefónica O2 v půlce května řekla, že chystá společné oznámení spolu s Applem, avšak zatím tak neučinila, předpokládá se, že se bude týkat zahájení prodeje iPhonu ve více zemích, kde působí Telefónica O2.

Bližší podrobnosti ke Španělsku a možná i ono společné oznámení by se mohly objevit při zahájení vývojářské konference WWDC 2008 příští pondělí, kde se očekává oficiální představení nového iPhonu.

Pověsti o vlastnostech nového iPhonu

Když už je řeč o novém iPhonu, vynořily se další pověsti o jeho vlastnostech. Přichází s nimi redaktor serveru Wired Leander Kahney, který dostal tip od programátora z jedné velké softwarové firmy, ten tvrdí, že již viděl specifikace nového iPhonu.

K nim patří podpora 3G sítí, integrovaný GPS přijímač a dvojnásobná kapacita paměti proti stávajícím modelům (tedy 16 a 32 GB), pouzdro bude o 22 procent tenčí a přístroj by měl déle vydržet na baterii.

Tipař navíc uvádí, že Apple dovolí operátorům dotování nového iPhonu, aby lépe konkuroval obdobným telefonům, zejména terminálům Blackberry.

Jde pochopitelně o neověřené informace, ale vypadají celkem pravděpodobně, ostatně o nich mluví i další zdroje, což probírají následující zprávy:

Nový iPhone má obsahovat GPS čip Broadcomu

Už v pátek se objevily zprávy o tom, že nový iPhone bude obsahovat GPS přijímač, příslušný čip by měl pocházet od Broadcomu. Podle anonymních zdrojů serveru GigaOM uzavřel Broadcom smlouvu s Applem o dodávce GPS řešení, porazil tak jiné zájemce, například firmu SiRF, jejíž přijímač SiRFstar III se nachází v mnoha navigačních zařízeních. Broadcom sám se zaměřuje na čipy pro mobilní komunikaci, GPS řešení získal převzetím Global Locate loni v červenci. Smyslem této akvizice bylo právě zajištění GPS řešení pro mobilní telefony.

V beta verzích firmwaru 2.0 již byla objevena řada náznaků podpory GPS, ovšem nelze je považovat za důkaz integrace GPS hardwaru, nyní se však zdá, že nový iPhone skutečně bude tuto možnost obsahovat. Řada konkurenčních telefonů stejné kategorie GPS nabízí, takže se tento krok jeví jako docela logický.

GPS bude nepochybně spojeno s mapami Googlu, což bude v USA vyhovovat, avšak v Evropě to už bude horší, kvalita mapových dat například pro naši zemi velice kolísá (mimo Prahu toho dost chybí). Ovšem firmware 2.0 dovolí instalaci aplikací třetích stran, výrobci navigačního softwaru a map by tedy mohli své aplikace přenést (mapy celé Evropy zabírají 1 až 2 GB, neměl by tedy být velký problém vměstnat je do vnitřní paměti iPhonu).

Nový iPhone bude silně dotovaný

Leander Kahney mluvil o dotování nového iPhonu, obdobné informace přišly i z dalších zdrojů.

Deník The Times cituje názory analytiků UBS, podle nichž Apple dovolí dotování iPhonu ze strany operátorů. V některých evropských zemích by mohla pořizovací cena telefonu klesnout až na 99 EUR, v Británii, kde operátor O2 UK zřejmě ještě několik let bude mít exkluzivitu na prodej telefonu Applu, cena tak nízko nejspíš nepůjde, analytici odhadují, že by se mohla dostat ke 100 GBP. Podle jednoho zdroje do Británie nový iPhone přijde velmi brzy po uvedení v USA, mělo by se tak stát do července.

Snížení ceny, spolu s novými vlastnostmi, se pokusí povzbudit poptávku v Evropě, jež zatím není nijak skvělá. Na konci loňského roku, kdy se iPhone prodával v Británii, Německu a ve Francii, se odbylo asi 330 000 telefonů, Apple však údajně počítal s prodejem 500 000 až 600 000 kusů. Jinými slovy, dosavadní obchodní model se neosvědčil a Apple je ochotný ho změnit.

Výše citované nové vlastnosti by samy o sobě měly zvýšit přitažlivost nového iPhonu, tentokrát však Apple zřejmě nehodlá nechat nic náhodě a nasadí všechny páky k posílení poptávky. (Za 100 EUR by iPhone rozhodně představoval lákavou nabídku.)

Už v dubnu finanční ředitel Applu prohlásil, že operátoři mohou nastavit cenu iPhonu tak nízkou, jak chtějí a naznačil, že Apple nebude trvat na exkluzivitě, teď se zřejmě dočkáme praktické realizace těchto nových podmínek.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

mapy Google

Autor: juramac Muž

Založeno: 03.06.2008, 09:18
Odpovědí: 0

No, ja nevim, lae nemyslim si, ze Google maps jsou u nas nejak spatne. Spis naopak. I kdyz pripoustim, ze komfortu napriklad Mio nedosahuje. Zejmena body zajmu apod. Ale jsem presvedcen, ze vsichni vyrobci mapovych softu, zejmena pro nase konciny Teleatlas, ale jiste i dalsi ,uz jiste maji na zaklade SDK mapove podklady pro iPhone pripravene. Ale stejne si stale myslim, ze GPS v iPhonu je stejna zbytecnost, jako fotak. mam GPS externi do auta a za letosni rok jsem ho pouzil 3x , kdyz jsem jel do Prahy na konkretni adresu, kterou jsem neznal. Sikovna vec to urcite je, ale mit to v telefonu........no, ale kdyz uz tam bude, mozna to nekdy zapnu.....

Odpovědět na příspěvek

RE: mapy Google

Autor: Steve Muž

Založeno: 03.06.2008, 09:29

Presne tak, kdyz uz to tam bude. Ja to v aute pouziju taky max. jednou za mesic, ale kvuli tomu si nebudu porizovat extra navigaci. Na to mi staci navigace v mobilu - v iPhonu. Navic to budu mit stale u sebe, stejne tak jako fotak v nem. Nebyl bych tak skepticky ani k fotaku ani k GPS, oboji uvitam.

Odpovědět na příspěvek

RE: mapy Google

Autor: Metal Muž

Založeno: 03.06.2008, 10:11

GPS a kvalitními podklady je bomba věc, loni na Sardini bych bez GPS neprojel ani polovinu cílů. Ale v mobilu je to spíš na hraní (kamarádi co si pořizovali Nokie s GPS, po praktických zkušenostech už mají v autech samostatné auto navigace). Jen jsem v nějakých diskuzích zaznamenal, že se dá GPS v mobilu deaktivovat (vypne se napájení čipů GPS). Víte o tom někdo víc?

Drobet se v microelektronice vyznám, a proto jsem k tomu skeptický. Zajímá mě, zda při vypnuté navigaci je nějaký rozdíl ve výdrži, oproti modelům úplně bez GPS.

Odpovědět na příspěvek

Deaktivace GPS

Autor: Melebius Muž

Založeno: 04.06.2008, 10:28

Deaktivování navigace znamená odpojení GPS modulu. A to určitě ušetří. Jak jinak by se mohl na počítačích vyplatit spánek?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: mapy Google

Autor: Radek Hulán Muž

Založeno: 04.06.2008, 12:19

Drtivá většina samostatných navigací používá jako kernel Windows CE, což je základ i pro Windows Mobile.

Chce to nestrkat hlavu do písku a podívat se na fantastickou nabídku HTC, která zaostalý Apple převyšuje tak 500x.

http://www.htc.c
om/cz/default.aspx

Na HTC telefonech tedy běží nativně (už řadu let) iGo, Mio, TomTom, OziExplorer, Destinator, Route66 a další, a to zcela stejný jako na navigaci samostatné.

Toto je absolutně nejlepší navigační řešení, Nokia je zaostalá.

Jinak GPS a baterie - Windows Mobile zařízení zapínají GPS jen a pouze když ji nějaký SW používá, neběží pořád. Není se tedy čeho bát, v případě HTC.

Ale je fajn, že po X letech se zaostalý Apple trošku přiblíží výrazně lepší taiwanské konkurenci.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: mapy Google

Autor: Melebius Muž

Založeno: 04.06.2008, 22:26

Heil Bill-Gates!
My budeme používat zaostalý Apple, vy používejte nejmodernější a nejlepší Windows Mobile a budeme všichni spokojení.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: mapy Google

Autor: Nastal čas na kakao... Muž

Založeno: 05.06.2008, 14:44

WMobile je k uzoufání pomalý - bylo je a nejspíš i bude, tak si to užij

Odpovědět na příspěvek

RE: mapy Google

Autor: detepak Muž

Založeno: 03.06.2008, 21:55

Ale proč ne, já zase na rozdíl přítomnost GPS v iPhonu uvítám, protože velikost jeho displeje je taková, že na něm budou nějaké trasy dokonce i vidět...
A právě to, že to tak často nevyužiji mi přijde jako škoda peněz na to, abych kupoval originální autonavigaci.

Odpovědět na příspěvek

RE: mapy Google

Autor: claire Muž

Založeno: 04.06.2008, 07:27

Mne prijde GPS rozhodne vyuzitelnejsi nez pochybny fotoaparat. S GPS se iPhone stava takrka sobestacnym 'road warriorem'.

Odpovědět na příspěvek

GPS vs. foťák

Autor: Melebius Muž

Založeno: 04.06.2008, 10:25

Už se těším, až budu mít stále v kapse fotoaparát s rozlišením 2 Mpx místo 640x480 rozmazaně, nekontrasně. Tak mi to prosím nekazte, jo? :-)
Naopak navigaci asi nepustím tak často, i když je to taky pěkná věcička. V tramvaji a vlaku to člověk moc nevyužije… I když teď mě napadá, ona se tím dá zjistit okamžitá rychlost, že? :-)

Odpovědět na příspěvek

iPhone a T-Mobile CZ

Autor: Rak Muž

Založeno: 03.06.2008, 22:05
Odpovědí: 0

Dost často se tu v různých článcích i reakcích diskutujících objevují "zaručené informace" o tom, že kromě Vodafonu, který již prodej iPhonu oznámil, bude tím dalším T-Mobile CZ. Ano, už dlouho prosakují různé informace, dokonce i ředitel tohoto mobilního operátora se k tomuto již loni vyjadřoval, ale zatím se nic neděje.

Právě kvůli této nečinnosti jsem napsal dotaz do zákaznického centra, kde jsem dostal tuto odpověď:

"V soucasne chvili opravdu jen uvazujeme zda iPhone bude nabizen ci nikoliv. Jedna se o marketingovou strategii a do rozhodnuti neni mozne tyto informace potvrdit ani vyvratit.
IPhone, ktery je na trhu k dispozici podporuje pro data pouze technologie GPRS a jeho nadstavbu EDGE. Touto sluzbou ma T-Mobile pokrytou prevaznou cast Ceske republiky. EDGE nabizi rychlost az 29kB/s. Sit 3G neni iPhonem prozatim podporovana. Mela by ale byt v novem modelu.
Rychlejsi pripojeni neni v nasi siti na mobilnim telefonu nebo smartphonu mozne. O spusteni 3G - FDD neuvazujeme."

Takže když to shrnu - s nasazením iPhonu u T-Mobile CZ to není tak horké, jak se zdá a pokud ho nabídnou, nijak mu svou stávající infrastrukturu přizpůsobovat nebudou a dost pochybuji o tom, že by Apple přizpůsobil svůj telefon zde provozované "hybridní" síti.

T-Mobile stále mlží a zřejmě ani nemá jasno. Uvidíme a necháme se překvapit.

Odpovědět na příspěvek

RE: iPhone a T-Mobile CZ

Autor: Martin Muž

Založeno: 03.06.2008, 23:08

No, řekněme, že "ze zdrojů blízkých T-Mobile" (nechci to rozvádět, musíte mi věřit) vím, že T-Mobile CZ iPhone nabízet bude. To mlžení je proto, že nemůže ještě zveřejnit dohodu T-Mobile International s Applem. A zveřejnit ji nemůže, protože se ještě ladí nějaké detaily spolupráce. Jsem si ale téměř jistý, že v ČR budou iPhone prodávat všichni 3 operátoři, takže celý ten humbuk, kdo bude v ČR první byl k ničemu. I když, jeden z nich asi bude první (Voda?), takže to jistě vytroubí do světa.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: