Hardwarové pověsti: Objevily se kresby údajného nového iPodu nano a iPodu touch. (4.9.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Hardwarové pověsti: Objevily se kresby údajného nového iPodu nano a iPodu touch. (4.9.08)

iPod_touch_32Gb

4. září 2008, 08.00 | iLounge přináší kótované nákresy popisující rozměry a tvar předpokládaných nových iPodů.

Víme, že se 9. září bude konat mediální akce Applu, na níž podle dosavadních náznaků budou především představeny nové iPody. Pochopitelně se začaly vynořovat různé pověsti, jak by ty nové iPody mohly vypadat. Včera se objevily nákresy, jež by mohly popisovat právě tyto nové přehrávače, náčrty jsou kótované, takže z nich lze vyčíst přesné rozměry nových přístrojů.

Přišel s nimi server iLounge. Samotný tento server sice upozorňuje, že by se tyhle informace měly považovat za spekulace, dokud je Apple nepotvrdí, ovšem už několikrát v minulosti iLounge takovéto předpovědi vyšly. Zmíněné ilustrace popisují nový iPod nano (čtvrté generace) a též novou verzi iPodu touch.

Vezměme tedy upozornění na vědomí a podívejme se, co by nás mohlo příští úterý čekat:

iPod nano 4. generace

Tyto kresby zobrazují nový iPod nano, který by měl být nejtenčím a nejužším ze všech iPodů téhle řady. Předpokládaná novinka má mít rozměry 90,75 x 38,7 x 6,08 mm (výška x šířka x hloubka), bude se tedy podobat iPodu nano druhé generace (uvedenému na trh na podzim 2006) o rozměrech 90 x 40 x 6,5 mm, ale bude nepatrně vyšší, užší a tenčí. Podobné bude i zaoblení pouzdra, jen o něco výraznější. Kresby se též zdají zahánět obavy, že by displej mohl být zakřivený, podle všeho půjde o plastem krytou obrazovku stejně plochou jako u předchozích modelů.

iPod touch 2. generace

Druhá sada kreseb obsahuje náčrty údajného iPodu touch druhé generace, ty naznačují, že by měl převzít některé rysy z iPhonu 3G, včetně zkosenějšího pouzdra, jež činí přístroj opticky tenčím.

Nový iPod touch by měl mít rozměry 111 x 61,8 x 8,4, současný iPod touch přitom měří 110 x 61,8 x 8 mm, šířka se tedy nezmění, výška jenom nepatrně a přístroj o malý kousek ztloustne (díky zkosení však bude vypadat tenčí). Nahoře vlevo na zadním panelu se zřejmě nachází anténa, zdířka sluchátek a dokový konektor zůstávají na spodku na stejném místě. Na levém boku se objevuje něco, co vypadá jako regulátory hlasitosti, to by naznačovalo, že Apple zareagoval na hlavní stížnost uživatelů iPodu touch. Mírně zvětšená tloušťka by mohla znamenat, že iPod touch dostane novou baterii, pravděpodobně s vyšší kapacitou. Teoreticky by mohl také obsahovat nějakou novou elektroniku, nejvíce se spekuluje o GPS přijímači.

Obě dvě sady kreseb ve větším provedení, kde lépe poznáte detaily, najdete tady.

Shrnutí

Tyto kresby souhlasí s předchozím pověstmi o nových iPodech. Navíc výrobce ochranných pouzder pro iPody XSKN na svém webu už nyní nabízí pouzdra pro iPody nano 4. generace a ta odpovídají výše uvedeným rozměrům, což podporuje autenticitu oněch kreseb (výrobci pouzder a podobných doplňků vždy dostávají prototypy v předstihu, aby mohli včas připravit své výrobky).

Pravděpodobně tedy již víme, jaký bude vnější vzhled nových iPodů, zatím však není jasné, zda a jaké technické novinky se objeví v jejich útrobách, bude-li to podobné jako vloni, tak zřejmě půjde jen o evoluční vylepšení.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

blablabla

Autor: LN Muž

Založeno: 04.09.2008, 09:53
Odpovědí: 0

Koukám že se tady těch zpráv s různými "zaručenými" odhady a hypotézamy začíná čím dál víc hromadit. Nejste schopni napsat zajímavý článek o sw nebo hw? Tohle mi připomíná bulvární plátky typu Blesk.
Děkuju, ale už sem dlouho nezavítám. Zajímají mě hodnotné informace, ne tohle.

Odpovědět na příspěvek

RE: blablabla

Autor: marekrex Muž

Založeno: 04.09.2008, 12:03

O co jde, mě třeba ty \"zaručené\" zprávy docela zajímají. Ono se z nich dá spoustu věcí vytušit ale to je jedno. Nevím, ale psát články o hw, potažmo sw jak na to? To je o ničem. Buď mám manuál, potom čtu, nebo hledám info u konkrétního výrobce, programu. Nebo googluju, píšu a hledám v diskuzním fóru... Ale aby \"i zasvěcený novinář\" psal recenze je trochu off topic. Potom to vypadá jako na jiných servrech typu novinky apod.
A potažmo jaké konkrétní hodnotné informace mám hledat na iPhone 3G?

Odpovědět na příspěvek

RE: blablabla

Autor: antre Muž

Založeno: 04.09.2008, 16:51

nesuhlasim, na mujmac.cz som zacal chodit hlavne kvoli takymto spravam - poznam stranky, kde sa to skutocne rovna "bulvarnym bleskovkam", spravy, ktore nie su nicim podlozene. Na mujmacu ocenujem linky na zdroje, odkial bolo cerpane - kazdy moze posudit relevantnost takychto prispevkov...
neviem ci by vasu predstavovanu kvalitu dosiahli clanky o testovani HW alebo podrobne navody na soft, monotonne recenzie by tento blog - portal po case pochovali...

Odpovědět na příspěvek

Obrazky

Autor: G_ Muž

Založeno: 04.09.2008, 10:55
Odpovědí: 0

bohužel je to i bez obrazku....
Taky bych ubital nejake tipy programy...
a zamereni jse vic na cesko.

Odpovědět na příspěvek

RE: Obrazky

Autor: ERT Muž

Založeno: 04.09.2008, 12:25

takže zase poprudit Březinu a Krále

obrázky jsou důležitý

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Obrazky

Autor: G_ Muž

Založeno: 05.09.2008, 15:25

Ne to je nedorozumeni. neni to pruzeni jen jse mi zda ze sem tam nez vic textu je lepsi mit obrazky na strankach. Jinak Krale chvalim Brezinu taky server je podle me na dobre urovni. urcite dobre pro lidi co nectou appleinsidera nebo macrumors z jazykove bariery... Ale obrazky tomu trochu chybi...

Ale ja samozrejme nevim jestli je mozne pouzit obrazek z jineho serveru to asi ne... bez predesle smlouvy

Odpovědět na příspěvek

obrázek

Autor: Ach jo Muž

Založeno: 04.09.2008, 11:28
Odpovědí: 0

Pane Král to neumíte na netu najít lepší obrázek než je ten rozmazanej?

Odpovědět na příspěvek

RE: obrázek

Autor: Paegas Muž

Založeno: 04.09.2008, 12:23

tyvole buď rád za novinku a uvědom si, že vždy na ni autor nemusí mít tolik času, kolik by si přál..

Odpovědět na příspěvek

Přání k iPod Touch

Autor: Paegas Muž

Založeno: 04.09.2008, 12:30
Odpovědí: 0

Nejvíce bych odcenil - snížení ceny, tlačítka na hlasitost, případně posunutí písničky, reprák a GPS... Lepší baterka taky neurazí :)

Odpovědět na příspěvek

A tohle znate ?

Autor: juramac Muž

Založeno: 05.09.2008, 10:09
Odpovědí: 0

http://www.switched.com/2
007/07/18/iphone-first-ap
peared-in-1983/

Odpovědět na příspěvek

Upřímně

Autor: Holoubek Muž

Založeno: 05.09.2008, 23:41
Odpovědí: 0

abych byl upřímný, tak jsem i rád, že jsem si koupil iPod nano 3. generace, protože rozměrově je tak akorát do ruky a je i roztomilejší než tenhle vysokej .... ale třeba se mýlím ;-)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: