Hardwarové pověsti: Objevily se kresby údajného nového iPodu nano a iPodu touch. (4.9.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Hardwarové pověsti: Objevily se kresby údajného nového iPodu nano a iPodu touch. (4.9.08)

iPod_touch_32Gb

4. září 2008, 08.00 | iLounge přináší kótované nákresy popisující rozměry a tvar předpokládaných nových iPodů.

Víme, že se 9. září bude konat mediální akce Applu, na níž podle dosavadních náznaků budou především představeny nové iPody. Pochopitelně se začaly vynořovat různé pověsti, jak by ty nové iPody mohly vypadat. Včera se objevily nákresy, jež by mohly popisovat právě tyto nové přehrávače, náčrty jsou kótované, takže z nich lze vyčíst přesné rozměry nových přístrojů.

Přišel s nimi server iLounge. Samotný tento server sice upozorňuje, že by se tyhle informace měly považovat za spekulace, dokud je Apple nepotvrdí, ovšem už několikrát v minulosti iLounge takovéto předpovědi vyšly. Zmíněné ilustrace popisují nový iPod nano (čtvrté generace) a též novou verzi iPodu touch.

Vezměme tedy upozornění na vědomí a podívejme se, co by nás mohlo příští úterý čekat:

iPod nano 4. generace

Tyto kresby zobrazují nový iPod nano, který by měl být nejtenčím a nejužším ze všech iPodů téhle řady. Předpokládaná novinka má mít rozměry 90,75 x 38,7 x 6,08 mm (výška x šířka x hloubka), bude se tedy podobat iPodu nano druhé generace (uvedenému na trh na podzim 2006) o rozměrech 90 x 40 x 6,5 mm, ale bude nepatrně vyšší, užší a tenčí. Podobné bude i zaoblení pouzdra, jen o něco výraznější. Kresby se též zdají zahánět obavy, že by displej mohl být zakřivený, podle všeho půjde o plastem krytou obrazovku stejně plochou jako u předchozích modelů.

iPod touch 2. generace

Druhá sada kreseb obsahuje náčrty údajného iPodu touch druhé generace, ty naznačují, že by měl převzít některé rysy z iPhonu 3G, včetně zkosenějšího pouzdra, jež činí přístroj opticky tenčím.

Nový iPod touch by měl mít rozměry 111 x 61,8 x 8,4, současný iPod touch přitom měří 110 x 61,8 x 8 mm, šířka se tedy nezmění, výška jenom nepatrně a přístroj o malý kousek ztloustne (díky zkosení však bude vypadat tenčí). Nahoře vlevo na zadním panelu se zřejmě nachází anténa, zdířka sluchátek a dokový konektor zůstávají na spodku na stejném místě. Na levém boku se objevuje něco, co vypadá jako regulátory hlasitosti, to by naznačovalo, že Apple zareagoval na hlavní stížnost uživatelů iPodu touch. Mírně zvětšená tloušťka by mohla znamenat, že iPod touch dostane novou baterii, pravděpodobně s vyšší kapacitou. Teoreticky by mohl také obsahovat nějakou novou elektroniku, nejvíce se spekuluje o GPS přijímači.

Obě dvě sady kreseb ve větším provedení, kde lépe poznáte detaily, najdete tady.

Shrnutí

Tyto kresby souhlasí s předchozím pověstmi o nových iPodech. Navíc výrobce ochranných pouzder pro iPody XSKN na svém webu už nyní nabízí pouzdra pro iPody nano 4. generace a ta odpovídají výše uvedeným rozměrům, což podporuje autenticitu oněch kreseb (výrobci pouzder a podobných doplňků vždy dostávají prototypy v předstihu, aby mohli včas připravit své výrobky).

Pravděpodobně tedy již víme, jaký bude vnější vzhled nových iPodů, zatím však není jasné, zda a jaké technické novinky se objeví v jejich útrobách, bude-li to podobné jako vloni, tak zřejmě půjde jen o evoluční vylepšení.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: