Epson nabízí nové multifunkční A3ky pro Mac - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Epson nabízí nové multifunkční A3ky pro Mac

Epson WF tiskarna

14. prosince 2011, 00.00 | Přestože podpora Mac OS X je čím dál samožejmější u většiny periferií, tak zejména multifunkční tiskárny mají často omezené funkce v Mac prostředí. Nová multifunkce WF-75x5 podporuje Mac OS X a iOS naplno.

Společnost Epson není potřeba nijak dlouze představovat. Stejně tak nabídka multifunkčních tiskáren je dnes opravdu bohatá a tato zařízení lze pořídit doslova za pár tisíc korun. Pokud používáte Mac OS X, tak je dobré si ověřit, zda dané zařízení podporuje Mac OS X plně, či pouze částečně. Nové Epsony WF-7515 a WF-7525 se mohou pochlubit vzorným přístupem. K dispozici jsou ovladače pro plnobarevným tisk do formátu A3+, skenování i faxování. Podporováno je bez problémů připojení přes WiFi včetně moderního zabezpečení a nechybí ani podpora tisku přes AirPrint z iOS zařízení.

Model WF-7515 bez oboustranného tisku má oficiální koncovou cenu 6815Kč vč DPH a model WF-7525 s duplexem přijde na 9174Kč vč DPH. Bližší informace o novinkách najdete v tiskové zprávě níže.

14. prosinec 2011 – Vůbec poprvé ve své historii vstupuje společnost Epson se svými novými inkoustovými tiskárnami na trh s multifunkčními zařízeními formátu A3+. Tato řada zahrnuje dvě ze skutečných A3+ zařízení na trhu, která se mohou pochlubit schopností tisku až do formátu A3+ a umí také skenovat, kopírovat a faxovat až do formátu A3. Multifunkční tiskárny Workforce WF-7525 a WF-7515, které doplňuje jednoúčelová tiskárna WF-7015, je možné zakoupit od letošního prosince za doporučenou maloobchodní cenu vč. DPH od 9 174 Kč, respektive 6 815 Kč a 4 833 Kč.

Nová řada tiskáren Epson formátu A3+ byla navržena na základě požadavků malých firem a domácích kanceláří, přičemž naši konstruktéři usilovali především o to, aby tito uživatelé spotřebovali co nejméně ze svých limitovaných zdrojů a prezentovali své podnikání v tom nejlepším světle. Tyto tiskárny jsou ideální pro grafické designéry, architekty a projektanty a představují dokonalou kombinaci vlastností, jako jsou cenová dostupnost, spolehlivost a vysoká rychlost. Uživatelé ocení řadu nadstandardních funkcí, které přidávají těmto zařízením na užitné hodnotě, jež s sebou přináší také vyšší produktivitu. Rozhraní pro Ethernet a Wi-Fi jsou u této řady součástí standardního vybavení a umožňují využívat veškerých nabízených výhod většímu počtu uživatelů.

Zpracování tiskových úloh probíhá rychle a efektivně, a pokud si náročné kanceláře zvolí modely WF-7525 a WF-7015, mohou získat také funkci mimořádně rychlého oboustranného tisku formátu A4, která může přinést až 50procentní úsporu papíru a nákladů na tisk.

Produktivita je zvyšována vysokou kapacitou vstupu papíru a prostřednictvím dvou zásobníků, které jsou schopny pojmout až 500 listů, což pro uživatele znamená méně časté doplňování papíru a vyšší flexibilitu médií u modelů WF-7525 a WF-7015. Nejlepší zařízení v této řadě, model WF-7525, je vybavené také automatickým podavačem dokumentů s kapacitou 30 listů, který umožňuje skenování, kopírování a faxování vícestránkových dokumentů až do formátu A3. Tento automatický podavač dokumentů nabízí také oboustranné skenování, kopírování a faxování dokumentů formátu A4.

Alberto Raviolo, ředitel divize inkoustových tiskáren pro malé firmy společnosti Epson, k tomu dodává: „Tato řada zahrnuje mnoho funkcí požadovaných našimi zákazníky z malých firem. Tiskárny nabízejí tisk profesionálních textových dokumentů v zářivých barvách, přičemž ve srovnání s konkurenčními laserovými tiskárnami přináší až 50procentní úsporu nákladů na tisk jedné stránky1. Řada samostatných inkoustů Epson XL Jelen dokáže vytisknout až 1.000 stránek4, což odpovídá dvěma balením papíru, a funkce oboustranného tisku může přinést až 50procentní úsporu papíru a nákladů na tisk. Snížená spotřeba elektrické energie splňuje podmínky programu ENERGY STAR, dále snižuje náklady a negativní dopad na životní prostředí.“

Modely WF-7515 a WF-7525 jsou vybaveny také aplikací Epson Connect, která uživatelům přináší ještě více svobody a flexibility prostřednictvím rychlého a snadného bezdrátového tisku obrazové grafiky i dokumentů z inteligentních telefonů a tabletových počítačů. Kromě toho mohou uživatelé tisknout z libovolného místa na světě jednoduchým odesláním dokumentů a obrázků e-mailem přímo do tiskárny.

Hlavní vlastnosti WF-7525

 • Tisk formátu A3+
 • Skenování, kopírování a faxování až do formátu A3
 • Až o 50 procent nižší náklady na tisk jedné stránky než u konkurenčních laserových tiskáren1
 • Tisk rychlostí až 15 str./min černobíle, 8,4 str./min barevně3 a 34 str./min v režimu konceptu2
 • Oboustranný tisk rychlostí až 7,7 str./min černobíle a 5,2 str./min3 barevně
 • Automatický podavač dokumentů s kapacitou 30 listů
 • Oboustranný tisk, kopírování a faxování formátu A4
 • Velkokapacitní zásobník(y) papíru s předním plněním 2 x 250 listů
 • Skenování ve vysokém rozlišení 1200 dpi
 • S inkousty řady Epson XL Jelen4 lze vytisknout až 1.000 stránek
 • Ethernetové a Wi-Fi rozhraní umožňují sdílení mezi více uživateli
 • Šifrování WPA2 zaručuje dokonalejší zabezpečení Wi-Fi sítě
 • Aplikace Epson Connect umožňuje tisk dokumentů prostřednictvím e-mailu nebo inteligentních telefonů a tabletových počítačů5
 • Tisk Google Cloud: možnost tisku na cestách prostřednictvím inteligentního telefonu nebo počítače
 • Aplikace Apple AirPrint: Možnost tisku e-mailů, fotografií, webových stránek a dokumentů přímo z vašeho iOS zařízení6
 • Inkoust Epson DURABrite Ultra nabízí tisk profesionálních dokumentů, které jsou odolné vůči vodě, rozmazání, zvýrazňovačům a blednutí
 • LCD displej s úhlopříčkou 6,3 cm
 • Sloty pro paměťové zařízení USB Flash a paměťové karty
 • Snížená spotřeba energie splňuje podmínky programu ENERGY STAR

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: