Epson nabízí nové multifunkční A3ky pro Mac - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Epson nabízí nové multifunkční A3ky pro Mac

Epson WF tiskarna

14. prosince 2011, 00.00 | Přestože podpora Mac OS X je čím dál samožejmější u většiny periferií, tak zejména multifunkční tiskárny mají často omezené funkce v Mac prostředí. Nová multifunkce WF-75x5 podporuje Mac OS X a iOS naplno.

Společnost Epson není potřeba nijak dlouze představovat. Stejně tak nabídka multifunkčních tiskáren je dnes opravdu bohatá a tato zařízení lze pořídit doslova za pár tisíc korun. Pokud používáte Mac OS X, tak je dobré si ověřit, zda dané zařízení podporuje Mac OS X plně, či pouze částečně. Nové Epsony WF-7515 a WF-7525 se mohou pochlubit vzorným přístupem. K dispozici jsou ovladače pro plnobarevným tisk do formátu A3+, skenování i faxování. Podporováno je bez problémů připojení přes WiFi včetně moderního zabezpečení a nechybí ani podpora tisku přes AirPrint z iOS zařízení.

Model WF-7515 bez oboustranného tisku má oficiální koncovou cenu 6815Kč vč DPH a model WF-7525 s duplexem přijde na 9174Kč vč DPH. Bližší informace o novinkách najdete v tiskové zprávě níže.

14. prosinec 2011 – Vůbec poprvé ve své historii vstupuje společnost Epson se svými novými inkoustovými tiskárnami na trh s multifunkčními zařízeními formátu A3+. Tato řada zahrnuje dvě ze skutečných A3+ zařízení na trhu, která se mohou pochlubit schopností tisku až do formátu A3+ a umí také skenovat, kopírovat a faxovat až do formátu A3. Multifunkční tiskárny Workforce WF-7525 a WF-7515, které doplňuje jednoúčelová tiskárna WF-7015, je možné zakoupit od letošního prosince za doporučenou maloobchodní cenu vč. DPH od 9 174 Kč, respektive 6 815 Kč a 4 833 Kč.

Nová řada tiskáren Epson formátu A3+ byla navržena na základě požadavků malých firem a domácích kanceláří, přičemž naši konstruktéři usilovali především o to, aby tito uživatelé spotřebovali co nejméně ze svých limitovaných zdrojů a prezentovali své podnikání v tom nejlepším světle. Tyto tiskárny jsou ideální pro grafické designéry, architekty a projektanty a představují dokonalou kombinaci vlastností, jako jsou cenová dostupnost, spolehlivost a vysoká rychlost. Uživatelé ocení řadu nadstandardních funkcí, které přidávají těmto zařízením na užitné hodnotě, jež s sebou přináší také vyšší produktivitu. Rozhraní pro Ethernet a Wi-Fi jsou u této řady součástí standardního vybavení a umožňují využívat veškerých nabízených výhod většímu počtu uživatelů.

Zpracování tiskových úloh probíhá rychle a efektivně, a pokud si náročné kanceláře zvolí modely WF-7525 a WF-7015, mohou získat také funkci mimořádně rychlého oboustranného tisku formátu A4, která může přinést až 50procentní úsporu papíru a nákladů na tisk.

Produktivita je zvyšována vysokou kapacitou vstupu papíru a prostřednictvím dvou zásobníků, které jsou schopny pojmout až 500 listů, což pro uživatele znamená méně časté doplňování papíru a vyšší flexibilitu médií u modelů WF-7525 a WF-7015. Nejlepší zařízení v této řadě, model WF-7525, je vybavené také automatickým podavačem dokumentů s kapacitou 30 listů, který umožňuje skenování, kopírování a faxování vícestránkových dokumentů až do formátu A3. Tento automatický podavač dokumentů nabízí také oboustranné skenování, kopírování a faxování dokumentů formátu A4.

Alberto Raviolo, ředitel divize inkoustových tiskáren pro malé firmy společnosti Epson, k tomu dodává: „Tato řada zahrnuje mnoho funkcí požadovaných našimi zákazníky z malých firem. Tiskárny nabízejí tisk profesionálních textových dokumentů v zářivých barvách, přičemž ve srovnání s konkurenčními laserovými tiskárnami přináší až 50procentní úsporu nákladů na tisk jedné stránky1. Řada samostatných inkoustů Epson XL Jelen dokáže vytisknout až 1.000 stránek4, což odpovídá dvěma balením papíru, a funkce oboustranného tisku může přinést až 50procentní úsporu papíru a nákladů na tisk. Snížená spotřeba elektrické energie splňuje podmínky programu ENERGY STAR, dále snižuje náklady a negativní dopad na životní prostředí.“

Modely WF-7515 a WF-7525 jsou vybaveny také aplikací Epson Connect, která uživatelům přináší ještě více svobody a flexibility prostřednictvím rychlého a snadného bezdrátového tisku obrazové grafiky i dokumentů z inteligentních telefonů a tabletových počítačů. Kromě toho mohou uživatelé tisknout z libovolného místa na světě jednoduchým odesláním dokumentů a obrázků e-mailem přímo do tiskárny.

Hlavní vlastnosti WF-7525

 • Tisk formátu A3+
 • Skenování, kopírování a faxování až do formátu A3
 • Až o 50 procent nižší náklady na tisk jedné stránky než u konkurenčních laserových tiskáren1
 • Tisk rychlostí až 15 str./min černobíle, 8,4 str./min barevně3 a 34 str./min v režimu konceptu2
 • Oboustranný tisk rychlostí až 7,7 str./min černobíle a 5,2 str./min3 barevně
 • Automatický podavač dokumentů s kapacitou 30 listů
 • Oboustranný tisk, kopírování a faxování formátu A4
 • Velkokapacitní zásobník(y) papíru s předním plněním 2 x 250 listů
 • Skenování ve vysokém rozlišení 1200 dpi
 • S inkousty řady Epson XL Jelen4 lze vytisknout až 1.000 stránek
 • Ethernetové a Wi-Fi rozhraní umožňují sdílení mezi více uživateli
 • Šifrování WPA2 zaručuje dokonalejší zabezpečení Wi-Fi sítě
 • Aplikace Epson Connect umožňuje tisk dokumentů prostřednictvím e-mailu nebo inteligentních telefonů a tabletových počítačů5
 • Tisk Google Cloud: možnost tisku na cestách prostřednictvím inteligentního telefonu nebo počítače
 • Aplikace Apple AirPrint: Možnost tisku e-mailů, fotografií, webových stránek a dokumentů přímo z vašeho iOS zařízení6
 • Inkoust Epson DURABrite Ultra nabízí tisk profesionálních dokumentů, které jsou odolné vůči vodě, rozmazání, zvýrazňovačům a blednutí
 • LCD displej s úhlopříčkou 6,3 cm
 • Sloty pro paměťové zařízení USB Flash a paměťové karty
 • Snížená spotřeba energie splňuje podmínky programu ENERGY STAR

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

A3ky

Autor: Radek Muž

Založeno: 17.12.2011, 23:55
Odpovědí: 0

Pane bože! "Atřiky" - to psal blb nebo Maďar.

Odpovědět na příspěvek

RE: A3ky

Autor: Rudy Muž

Založeno: 18.12.2011, 17:16

Mislím že jen blb to nepochopil. Vrať se do ZŠ.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: A3ky

Autor: Radek Muž

Založeno: 18.12.2011, 20:55

Na základní škole se slaboduché zkratky nevyučují, zato gramatika ano. Třeba vyjmenovaná slova. Doporučuji!

Odpovědět na příspěvek

Informace z článku

Autor: SteveJSF Muž

Založeno: 19.12.2011, 23:25
Odpovědí: 0

Na to, jak je článek dlouhý, nepřínaší mnoho informací. Prostě jen suchá reklama.

Uvítal bych něco takového od někoho, kdo takové zařízení používá. Ten by nejspíš napsal, jaké cartridge se tam používají (kolik a za kolik), jaké to má možnosti skenování (resp. práce s naskenovaným materiálem) a pár uživatelských zkušeností. A třeba i jak je to celé velké, jaký to má obslužný software a s čím je či není kompatibilní.

Takže je to článek celkem na nic, přestože mě tiskárny zaujaly. Těch pár informací v něm se opakuje, jako třeba - tiskněte na obě strany papíru, polovinu papírů tím ušetříte. :-)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: