Apple by do neděle mohl prodat přes 8 milionů iPhonů, překonal by tak dosavadní rekord. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Apple by do neděle mohl prodat přes 8 milionů iPhonů, překonal by tak dosavadní rekord.

20. září 2013, 08.30 | Přestože stále panují nejasnosti kolem množství před objednaných kusů iPhone 5S a iPhone 5C, podle mnohých analytiků má Apple našlápnuto k dalšímu překonání počtu prodaných kusů během prvního víkendu. Dosavadním rekordmanem je iPhone 5, kterého se na podzim loňského roku během tří dnů prodalo na 5 milionů kusů. Podle odhadů by Apple toto číslo mohl tentokrát téměř zdvojnásobit a prodat více než 8 milionů kusů iPhone 5S a iPhone 5C. A nebude tomu jen proto, že vlastně nabízí dva telefonu namísto jednoho. Více v článku.

Už zítra, tedy v pátek 20. září, zahájí společnost Apple prodej nové generace chytrého mobilního telefonu iPhone. Tedy spíš telefonů, neboť poprvé v historii firma na uvádí současně dva nové modely – plnohodnotný iPhone 5S, který po iPhone 5 převezme žezlo vlajkové lodi značky v této oblasti a souběžně s ním také „levnější“ iPhone 5C.

 

Uvedení nové generace iPhonů je v mnoha ohledech odlišné od dosavadní zkušenosti. A ne jen proto, že jsou dva nové telefony. Apple například neumožnil žádné před objednávky modelu iPhone 5S a zájemci si o něj si tak budou muset vystát frontu před kamenným obchodem. Stejně tak firma vůbec neinformuje ohledně počtu před objednaných kusů modelu iPhone 5C – mlčenlivost je tedy tradiční součástí komunikační strategie Apple, v minulých letech ale společnost alespoň pár čísel vždy sdělila.

 

 

Důvodem neobvyklého chování Apple má údajně být velmi malé množství dostupných kusů iPhone 5S. Podle neoficiálních informací hraničících se spekulací narazil Apple na problém při výrobě čtečky otisků prstů Touch ID, která je součástí právě iPhone 5S. Jak jsme vás už informovali, minimálně do konce září by tak dodávky iPhone 5S na trh měly být omezené a ten tak bude obchodně překonán „levnějším“ iPhone 5C. I přes pomalý start a vyšší cenu by se ale v posledním kalendářním čtvrtletí letošního roku měl těšit plnohodnotný iPhone 5S.

 

Co se prodejních výsledků během prvního víkendů týká, všichni analytici se shodují, že Apple opět překoná sám sebe a dosáhne nového prodejního rekordu. Dosavadním rekordmanem je iPhone 5, kterého se během debutových tří dnů na podzim loňského roku prodalo na 5 milionů kusů. Střízlivé odhady společné pro iPhone 5S a iPhone 5C předpokládají překonání hranice 6 milionů kusů, ty odvážnější pak tvrdí, že Apple prodá více než 8 milionů kusů zařízení. Z toho by zhruba 35% až 45% mělo připadnout na iPhone 5S a zbytek na iPhone 5C.

 

 

Jako první se nové iPhony dostaly do prodeje ve východní Asii a Austrálii a to už včera večer středoevropského času. Jak jsme vás informovali, iPhone 5S byl na webových stránkách Apple dostupný ke koupi pouze s dodáním v horizontu 7 až 10 pracovních dnů. Není důvod se nedomnívat, že Apple bude na evropských a severoamerických trzích postupovat jinak, což by pak potvrdilo domněnku, že firma má aktuálně k dispozici jen velmi malé množství kusů, které uvolní přímo do maloobchodního prodeje.

 

O vývoji během prvního prodejního víkendu telefonů iPhone 5S a iPhone 5C vás budeme průběžně informovat.

 

 

Láká vás víc iPhone 5S nebo 5C? A proč? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: