Mac pro muzikanty - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMultimedia

Mac pro muzikanty

Obsah seriálu:

ts_music-nahled2.gif 09.12.2008

Digital Performer: Záznam ostatních dat (2. část)

Pro záznam, ale i pro přehrávání, je možné nastavovat různé funkce, které mohou záznam usnadnit (například zvolením vhodného rytmického patternu, který nám pomůže správně cítit rytmus a hrát přesněji).

ts_music-nahled2.gif 02.12.2008

Digital Performer: Záznam ostatních dat (1. část)

Polar, o kterém byla řeč v minulém dílu, nepředstavuje jediný způsob, jak zaznamenávat zvuková data do Digital Performeru. V tomto dvoudílném článku se podíváme blíže na další možnosti.

ts_music-nahled2.gif 21.10.2008

Digital Performer - Polar

Polar je nástroj Digital Peroformeru pro záznam akustického signálu do jedné stopy. Nejlépe se hodí pro záznam kratších úseků, které pak mohou být použity třeba jako smyčky nebo speciálních zvukových efektů.

ts_music-nahled2.gif 03.04.2008

Digital Performer – Preference a nastavení (2. část)

Správné nastavení každé aplikace může vždy odvést velký kus práce a výrazně zjednodušit ovládání. Každý uživatel přistupuje k aplikaci trošku jinak, každý od ní vyžaduje trošku něco jiného. Proto je vhodné nastavení přizpůsobit osobitým požadavkům. Máme pro vás připravenou druhou část věnovanou nastavení aplikace Digital Performer.

ts_music-nahled2.gif 20.03.2008

Digital Performer – Preference a nastavení (1. část)

Správné nastavení každé aplikace může vždy odvést velký kus práce a výrazně zjednodušit ovládání. Každý uživatel přistupuje k aplikaci trošku jinak, každý od ní vyžaduje trošku něco jiného. Proto je vhodné nastavení přizpůsobit osobitým požadavkům.

ts_music-nahled2.gif 20.02.2008

Firma MOTU NAMM 2008 představila vlastnosti nového Digital Performer 6.

Velký upgrade audio-MIDI sekvenceru Digital Performer. Nové vlastnosti kromě jiného obsahují kompletní předesignované rozhraní, XML soubory s možnou výměnou s Final Cut Pro, podporu WAVE audio souborů s prokládaným vysíláním, rozšířená podpora pro operace s Pro Tools HD systémy, pre-rendering virtuálních nástrojů, lepší podpora pro AU plug-iny dalších výrobců, vlastnost "bounce and burn" (smíchej a vypal přímo na CD) a další vylepšení.

ts_music-nahled2.gif 12.02.2008

První start a práce s okny Digital Performeru

Přesto, že je sekvencer MOTU Digital Performer (DP) zaměřen více na muzikanty než na techniky (zvukaře, zvukové mistry), má rozsáhlé možnosti různého nastavení v mnoha oblastech.

ts_music-nahled2.gif 29.01.2008

Digital Performer – novinky ve verzi 5

Základní prostředí Digital Performeru zůstává už dlouhou řadu verzí v podstatě stejné. Je vidět, že filozofie a prostředí byly zvoleny dobře. Přesto se ale sekvencer vyvíjí a změny se dějí uvnitř. Co zásadního přibylo ve verzi 5?

ts_music-nahled2.gif 18.12.2007

Digital Performer – Filozofie, aneb jak s ním pracovat?

Jak již bylo naznačeno v minulém dílu seriálu o Digital Performer (s názvem Prostředí), tento sekvencer se chová trošku jinak než jiné konkurenční audio-MIDI sekvencery. Pro uklidnění, i v Digital Performeru lze pracovat v podstatě stejným způsobem jako v jiných sekvencerech, ale může to být v některých případech trošku omezující a zbytečně zdlouhavé.

ts_music-nahled2.gif 02.11.2007

MOTU Digital Performer – Prostředí

MOTU Digital Performer (nyní ve verzi 5.12) je audio-MIDI sekvencer, který není v Evropě až tak rozšířený, ale dá se říct, že na americkém trhu se jedná o jedničku mezi sekvencery. Ač je filozofie tohoto sekvenceru trošku jiná než u většiny u nás známějších sekvencerů, přesto se v nich zkušený dlouholetý uživatel sekvencerů neztratí. Velkou výhodou ale je, že se v něm neztratí ani nováček, který se dosud se sekvencerem setkal jen sporadicky nebo vůbec ne.

ts_music-nahled2.gif 08.10.2007

Hudba ve Windows na Mac Intel

Setkal jsem se již s poměrně velkým počtem muzikantů, kteří začali uvažovat o koupi počítače Apple poté, co je možné na ně instalovat operační systém Windows. Důvod? Apple je vizuálně hezčí než většina notebooků PC, na druhou stranu uživatelé již řadu let používají Windows, jsou na ně zvyklí a mají aplikace pro Windows. Má to smysl? Mohou nastat problémy?

ts_music-nahled2.gif 18.09.2007

Universal Binary nebo Rosetta v hudbě?

S přechodem počítače Apple na procesory Intel nastaly pro uživatele nové časy, spojené s různými výhodami (jako je vyšší rychlost procesorů, ale i možnost instalace Windows a všech aplikací, které jsou napsané pouze pro Windows – občas se to hodí), ale i problémy (stále se diskutuje téma, zda jsou Intely tak stabilní, jako byly PowerPC, starší aplikace běží v simulaci Rosetta, aj.).

ts_music-nahled2.gif 23.08.2007

MIDI versus audio

Velice často se setkávám s dotazy typu: “Jak převést MIDI na audio? Jak vyexportovat soubor z Cubase/Logicu/ProTools se syntezátory do WAV, MP3...?”, případně s opačnými: “Jak dostat z MP3/WAV/AIFF souboru MIDI? Chtěl bych si z CD, které jsem nagraboval, odstranit zpěv, dostat to do MIDI, upravit a připravit pro karaoke, jak to mám udělat?”. Právě k těmto dotazům směřuje dnešní článek.

ts_music-nahled2.gif 26.06.2007

Přenositelnost souborů

Jak dostat data z Cubase do ProTools, z Logicu do Nuenda, z GarageBandu do Peaku? Jednoduše řečeno: vůbec to není jednoduché!

ts_music-nahled2.gif 07.06.2007

Editace dvoustopých zvukových souborů

S přechodem z PC na Mac řeší řada uživatelů otázku “Jak nahradit software A, který běží pouze ve Windows, softwarem B, který by byl pro Mac OS?”. A tuto otázku nemusí řešit pouze “switchaři”, ale i ostatní uživatelé Macu, kteří pro svou práci hledají nový software. Osobně jsem prošel první zmíněnou procedurou a kromě jiného softwaru mě zajímala také náhrada za zvukový editor pro střih a mastering jedno- nebo dvoustopých souborů (tedy mono nebo stereo).

ts_music-nahled2.gif 14.05.2007

Optimalizace Mac OS X pro hudbu

Obecné rady pro optimální nastavení a správu systému Mac OS X tak, aby byl co nejstabilnější a nejrychlejší pro práci s hudbou a zvukem, jsou asi zřejmé – chovejte se k operačnímu systému ohleduplně, neinstalujte zbytečné aplikace, které nebudete používat nebo které nesouvisí s hudbou, povypínejte všechny vizuální efekty, které zdpomalují chod, i veškerá připojení (Bluetooth, WiFi, Ethernet), která zrovna nepotřebujete. Přesto si zde dovolím shromáždit pár konkrétnějších rad.

ts_music-nahled2.gif 20.04.2007

Jaký hudební nástroj je váš Mac?

O výhodách operačního systému Mac OS X oproti jiným operačním systémům pojednával článek “Na hudbu je Mac”. Apple je dobrý základ, ale samotný počítač a operační systém hudbu ještě netvoří.

ts_music-nahled2.gif 26.03.2007

Na hudbu je Mac OS X

Často slýcháváme, že na hudbu je lepší Mac než PC. Ale proč? Existuje hned několik důvodů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: