Apple TV se má začít prodávat v sedmi dalších evropských zemích - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMultimedia

Apple TV se má začít prodávat v sedmi dalších evropských zemích

iTunes Store v CR

3. října 2011, 00.00 | Od zítřka se Apple TV druhé generace údajně začne oficiálně nabízet v Belgii, Dánsku, Finsku, Lucembursku, Nizozemí, Norsku a Švédsku.

Minulý týden Apple spustil prodej hudby v iTunes Store ve všech zbývajících zemích Evropské Unie, včetně České republiky a rozšířil působnost svého mediálního obchodu do nových zemí také v dalších oblastech. Ve 26 nových zemích (včetně té naší) začal fungovat knižní obchod iBookstore a v některých západoevropských a skandinávských zemích navíc spustil prodej a půjčování filmů.

Oznámení obdrželi prodejci v příslušných zemích

To pochopitelně vyvolalo dohady, zda se v těchto zemích též nezačne nabízet Apple TV druhé generace, jež dovoluje snadné získávání a přehrávání filmů z iTunes Store. A zřejmě se tak skutečně stane, MacRumors totiž minulý pátek zjistil, že Apple zaslal prodejcům v sedmi evropských zemích sdělení, že se toto úterý, 4. října, v nich počne prodávat Apple TV. Mělo by se jednat o následující země: Belgii, Dánsko, Finsko, Lucembursko, Nizozemí, Norsko a Švédsko.

Načasování asi nebude úplně náhodné. Jak víte, zítra (vzhledem k časovému posunu až večer našeho času) Apple pořádá mediální akci, na níž se očekává především uvedení nového iPhonu, ale jistě se tam bude mluvit i o novinkách týkajících se mediálních služeb Applu, s čímž by mohlo souviset také rozšíření prodeje Apple TV.

Pro ty z nových zemí, v nichž se platí eurem, bude pochopitelně zachována cena 119 EUR, za kterou se Apple TV již v některých zemích eurozóny prodává (v USA stojí Apple TV jen 99 USD, ovšem evropské ceny zahrnují DPH). V ostatních zemích budou ceny nejspíš vycházet z kursového přepočtu ceny v eurech (jeden norský prodejce už Apple TV nabízí za 849 NOK, tedy zhruba 108 EUR).

Hardware zřejmě zůstane stejný

Ve zprávě se sice mluví o „zcela nové“ Apple TV, avšak tím se nepochybně myslí současná Apple TV druhé generace. Jestliže prodej začne již zítra, tak hardware skoro jistě zůstane stejný jako ten, který Apple představil loni 1. září a v USA se začal prodávat na přelomu září a října 2010. Brzy by se však mohl změnit firmware, nová verze bude vycházet z iOS 5, ale na to si budeme muset počkat do vydání ostré verze iOS 5, jež se nyní očekává mezi 10. a 12. říjnem. (Vývojáři dostávají beta verze tohoto nového firmwaru Apple TV spolu s beta verzemi iOS 5 pro mobilní přístroje Applu.)

Samozřejmě, v uvedených zemích se u některých prodejců dá Apple TV druhé generace sehnat už teď, ale tohle by mělo být oficiální zahájení prodeje, tedy včetně podpory příslušných služeb iTunes Store, více se k tomu snad dozvíme na zítřejší akci. K dalším změnám by navíc mohlo dojít ve spojitosti se zprovozněním služby iCloud. Již v srpnu Apple pro některé země zrušil možnost půjčování televizních pořadů na Apple TV pravděpodobně právě v souvislosti s novými možnostmi služby iCloud a dalších takových změn se možná dočkáme už brzy.

Dá se předpokládat, že Apple pro rozšiřování prodeje filmů a Apple TV do dalších zemí uplatní stejný scénář jako pro prodej hudby, takže po vyjednání licenčních podmínek by mohly na řadu přijít nové státy. To však bude asi ještě nějakou dobu trvat, a tak je docela dobře možné, že dříve, než se dostane na naši zemi, již bude dostupná modernizovaná verze hardwaru Apple TV, uvidíme, zda se k tomu Apple zítra nějak blíže vyjádří.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: