Zprávy spojené s Macy: MacBooky Air vyrazily k zákazníkům, příručka MacBooku Air, aktualizace pro iWork '08 a VMware Fusion 1.1.1. (30.1.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy spojené s Macy: MacBooky Air vyrazily k zákazníkům, příručka MacBooku Air, aktualizace pro iWork '08 a VMware Fusion 1.1.1. (30.1.08)

30. ledna 2008, 06.00 | Zákazníci dostali potvrzení, že jejich objednané MacBooky Air již byly odeslány. Apple zveřejnil na svém webu uživatelskou příručku pro MacBook Air. Vyšla aktualizace všech komponent kancelářského balíku iWork '08. A VMware uvolnila virtualizační program Fusion ve verzi 1.1.1.

V tomto článku shrnuji zprávy související s Macy, druhý dnešní článek obsahuje několik novinek okolo iPhonu.

Zde se nejprve podíváme na nejnovější zprávy o dostupnosti MacBooku Air:

Objednané MacBooky Air už vyrazily k zákazníkům

MacBook Air si bylo možné předobjednat ve webovém obchodu Applu vzápětí poté, co ho Steve Job představil na Macworld Expu, ale teprve nyní se první zákazníci dozvěděli, kdy objednané stroje dostanou. Někteří z nich totiž včera obdrželi elektronickou poštou potvrzující zprávy o tom, že jejich MacBooky Air již byly vypraveny na cestu k nim. MacBooky Air vybavené magnetickým pevným diskem včera odešly z Číny a měly by ke svým novým vlastníkům dorazit v pátek 1. února.

Ti, kdo si objednali model s SSD diskem namísto klasického magnetického (a byli ochotní vysázet za to plných 3 100 USD), si budou muset počkat o něco déle, zdá se, že své stroje dostanou mezi 6. a 8. únorem.

Včera se objevily náznaky, že by do amerických obchodů měl MacBook Air přijít už dnes ve středu, nyní to však vypadá, že to bylo spíš jen zbožné přání, do obchodů zřejmě tyto stroje ještě nedorazily a jejich personál netuší, kdy je dostanou.

Jak víte, již vyšly první recenze MacBooku Air, to však byly vzorky zaslané recenzentům přímo Applem.

Zatím se recenzoval model vybavený 1,8” magnetickým diskem, nyní ovšem většina serverů zaměřila svůj zájem na druhý model vybavený SSD diskem, lze předpokládat, že až do prodeje dorazí i ten, objeví se řada recenzí zjišťujících skutečný přínos tohoto úložného řešení. Z výše uvedeného ovšem vyplývá, že to nebude dříve než příští týden.

Apple zveřejnil příručku MacBooku Air

Na webu Applu se také objevila uživatelská příručka MacBooku Air. Jako obvykleji ji tvoří PDF soubor (o velikosti 3,8 MB), ultratenký notebook popisuje na 76 stranách. Je psaná stejným stylem jako ostatní podobné dokumenty Applu, většinu postupů doprovázejí názorné ilustrace. Lze si z ní udělat základní obraz o možnostech stroje, avšak nijak zvlášť do hloubky nejde, to se ale od uživatelské příručky ani nedá čekat.

Aktualizace aplikací balíku iWork '08

Včera Apple též vydal aktualizované verze všech tří komponent svého kancelářského balíku iWork '08. Jako obvykle nesděluje příliš podrobností o tom, co všechno nové verze přinášejí, jejich popis se omezuje spíše na obecná konstatování. Jednotlivé aktualizace vypadají následovně:

Keynote 4.0.2

Keynote 4.0.2 především řeší výkonnostní problémy při přehrávání nebo exportu prezentací. Ke stažení se nabízí tady (jde o 32 MB).

Numbers 1.0.2

Numbers 1.0.2 zlepšuje kompatibilitu s Mac OS X, aktualizaci najdete zde (má velikost 26,2 MB).

Pages 3.0.2

Pages 3.0.2 rovněž vylepšuje kompatibilitu programu s Mac OS X, stáhnout se dá odsud (aktualizace zabírá 27,8 MB).

Všechny tyto aplikace vyžadují Mac OS X 10.4.10 či vyšší nebo Mac OS X 10.5 či vyšší.

VMware uvolnila Fusion 1.1.1

Také poslední zpráva toho článku se týká softwaru, firma VMware vydala novou verzi svého virtualizačního programu Fusion.

Nová verze s číslem 1.1.1 přidává některé funkce a opravuje mnohé chyby. Fusion nyní přemapovává horké klávesy mezi Macem a virtuálním strojem, takže například kombinace Command-C bude ve virtuálním stroji fungovat jako kombinace Ctrl-C. Přemapování se vztahuje na klávesy Z, C, V, X, P, A a F. Na evropských klávesnicích klávesa Enter na numerickém bloku vždy funguje jako AltGr a neovlivňuje ji Num Lock.

Virtuální stroj umístěný ve File Vaultu dříve způsoboval za určitých okolností zamrzání počítače, verze 1.1 to sice napravila, avšak problém se znovu objevil pod Leopardem. Fusion 1.1.1 to nyní napravuje i pod tímto systémem. Při spuštění virtuálního stroje Boot Campu se kurzor automaticky umístí do výzvy pro zadání hesla, takže ji nemusíte ručně aktivovat.

Verze 1.1.1 též řeší problém, který se objevil, když uživatel aktivoval na Ethernet adaptéru pod Leopardem promiskuitní režim. A bezdrátové síťové spojení by již nemělo způsobovat náhodné potíže s připojováním hosta a hostitele.

Fusion 1.1.1 dále řeší různé problémy s hardwarovými komponentami, například s mikrofony a myší a vylepšuje spolupráci s některými softwarovými zásuvnými moduly. Podrobný popis novinek verze 1.1. najdete tady.

Fusion 1.1.1 lze stáhnout odtud, server však vyžaduje registraci. Fusion je ovšem komerční software, takže budete potřebovat sériové číslo, abyste mohli program využívat naplno. Chcete-li si ho vyzkoušet, lze se zdarma zaregistrovat pro zkušební verzi, pak dostanete sériové číslo, jež vám dovolí program užívat po 30 dnů.

Verze 1.1.1 je spíše udržovací, přináší především opravy chyb, svědčí však o tom, že VMware svůj virtualizační program nezanedbává. Vzhledem ke konkurenci ze strany Parallels Desktopu ovšem lze těžko čekat jiný přístup.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: