Zprávy související s iPhonem - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy související s iPhonem

14. července 2010, 00.00 | V dalších zemích se iPhone 4 začne prodávat nejspíš okolo 28. července. Čínské iPhony se asi brzy dočkají WiFi připojení. Apple začal v reklamách na iPhone 4 zdůrazňovat videohovory FaceTime. Časopis Consumer Reports nedoporučil iPhone 4 kvůli potížím se ztrátou signálu. A pouzdro Bumper iPhone 4 proti pádu příliš neochrání.

Sešla se také řada zpráv, jež nějak souvisejí s iPhony, zejména s iPhonem 4:

Pravděpodobným datem uvedení iPhonu 4 do dalších zemí se zdá být 28. červenec

V prvních pěti zemích se iPhone 4 začal prodávat 24. června, přičemž Apple slíbil, že do řady dalších zemí se telefon dostane do konce července. To už bude docela brzy, a tak není divu, že se počínají objevovat první náznaky, kdy přesně by k tomu mohlo dojít. První přesnější datum pochází ze Španělska.

Tamní operátor Movistar totiž poslal na Twitter několik oznámení, že do Španělska bude iPhone 4 uveden 28. července. Není to zcela jisté, Movistar ale naznačuje, že by to skutečně mělo být tohle datum, nedojde-li k nečekanými potížím s dodávkami telefonu. Ceny však zatím známy nejsou, údajně je nezná ještě ani samotný Steve Jobs.

Je tedy docela dobře možné, že právě 28. července bude iPhone 4 uveden do dalších 18 zemí, konkrétně se má objevit v Austrálii, Belgii, Dánsku, Finsku, Hongkongu, Irsku, Itálii, Jižní Koreji, Kanadě, Lucembursku, Nizozemí, Norsku, Novém Zélandu, Rakousku, Singapuru, Španělsku, Švédsku a Švýcarsku.

A napovídají tomu i další takovéto zprávy, třeba do Itálie by se měl iPhone 4 dostat před 30. červencem, podle webu Notebook Italia, jemuž to prozradily jeho zdroje. V Itálii budou telefon opět prodávat tři největší místní operátoři Vodafone, 3 a TIM.

A stejné datum se jeví jako pravděpodobné též pro Kanadu, iPhoneinCanada tvrdí, že původní datum uvedení iPhonu 4 do Kanady, 23. červenec, o němž mluvily dřívější pověsti, bylo posunuto právě na 28. červenec.

To je však středa, přitom iPhone dosud Apple vždy uváděl na nové trhy v pátek. Takže se buď rozhodl změnit dosavadní tradici, anebo prodej začne až 30. července, což je nejbližší pátek. V každém případě se iPhone 4 počne prodávat teprve těsně předtím, než uplyne slibovaná lhůta, Apple si zřejmě nechává více času, aby si stačil připravit dostatečné zásoby telefonu, protože i v nových zemích se dá očekávat silná poptávka.

V Číně se brzy budou moci prodávat iPhony s WiFi

iPhone 3GS se oficiálně prodává v Číně, dnes již největším mobilním trhu světa, od konce loňského října, ale narozdíl do většiny ostatních zemí tam odbyt zpočátku byl velice chabý, pak se sice o něco zlepšil, ale vzhledem k obrovitosti čínského trhu to stále není žádná sláva.

Jedním z důvodů, vedle nepříliš příznivé ceny, bude zřejmě to, že se tam musí prodávat modely, jež mají vypojené WiFi připojení, což si vynutily tamní předpisy.

Avšak minulý týden čínské úřady vydaly licenci pro síťový přístup novému iPhonu, který v rámci WiFi připojení podporuje protokol WAPI vyžadovaný čínskou vládou.

Organizace, jež licenci vydala, zveřejnila na svém webu fotografie, které vypadají jako iPhone 3G či 3GS, ale nyní bude telefon dovolovat také WiFi komunikaci, díky čemuž lze očekávat další posílení oficiálního prodeje v Číně (tomu dosud silně konkurovaly šedé dovozy nabízející iPhony s WiFi za nižší cenu).

Co se týče iPhonu 4, zatím se neví, kdy přesně má do Číny dorazit, ale operátor China Unicom, jenž v Říši středu prodává iPhony, ho doufá získat ještě před koncem letošního roku.

Nové reklamy na iPhone 4 zdůrazňují videohovory FaceTime

Apple samozřejmě v USA spustil rozsáhlou reklamní kampaň k iPhonu 4, zejména prostřednictvím televizních reklam. Za povšimnutí však stojí její nejnovější vývoj, protože tento týden Apple uvedl čtyři nové reklamy (na webu Applu je najdete tady, objevily se ovšem už též na YouTube), které se zaměřují výlučně na propagaci videohovorů FaceTime.

Jde o čtyři reklamní klipy, v prvním z nich, nazvaném „Smile“ (Usměj se) se otec snaží rozesmát svou dceru, ve druhém klipu „Meet Her“ (Seznam se s ní) ukazuje muž své dítě svému otci a v klipu „Big News“(Velká novina) žena oznamuje, že je těhotná. A konečně v klipu „Haircut“ (Účes) žena předvádí nový účes svému příteli.

Styl těchto klipů se značně liší od předchozích reklam, nemají žádný hudební doprovod, jak dosud bývalo zvykem, především se však soustřeďují výhradně na jedinou funkci nového iPhonu, tedy na videohovory FaceTime, jež lze zatím navazovat pouze mezi iPhony 4 a jenom přes WiFi připojení.

Apple zjevně klade na FaceTime velký důraz, když opomíjí všechny ostatní novinky iPhonu 4. Můžeme se jen dohadovat, co ho k tomu vede, Macworld se domnívá, že jeden z hlavních důvodů spočívá v tom, že se videohovory nejsnáze předvádějí. Naopak předvedení displeje Retina či nahrávání HD videa se v televizní reklamě v SD rozlišení dá zařídit jen velice těžko.

Zároveň to ale jasně dokazuje, že Apple hodlá FaceTime skutečně silně podporovat. Navíc již brzy by videohovory nemusely být jenom výsadou iPhonu 4, nové pověsti o iPodu touch naznačují, že by mohl též dostat čelní kameru pro podporu videohovorů, čímž by se dále rozšířila uživatelská základna pro FaceTime, to se však vyjasní až v září.

Apple sice tvrdí, že hodlá z FaceTime učinit obecný standard použitelný i na jiných platformách, k tomu ovšem bude ještě hodně dlouhá a trnitá cesta, nová reklamní kampaň však dokazuje, že tentokrát to cupertinští s videohovory myslí opravdu vážně.

Časopis Consumer Reports nedoporučil iPhone 4 kvůli jeho potížím s příjmem signálu

Otázka útlumu signálu na iPhonu 4 při jeho určitém držení stále zůstává aktuální, přestože se k ní již Apple vyjádřil.

Novou vlnu mediální pozornosti vyvolal časopis Consumer Reports zabývající se nezávislým hodnocením různých produktů. Testoval tři iPhony 4 koupené v oblasti New Yorku ve speciální komoře izolující rádiové frekvence, kde byl každý telefon připojen k simulované BTS. Měření potvrdila, že při překrytí levé dolní části iPhonu 4 rukou signál může oslabit až o 20 dB, což už stačí k přerušení hovoru.

Stejné testy byly pro srovnání provedeny s jinými telefony operátora AT&T, včetně Palmu Pre a iPhonu 3GS a žádný z nich neměl takovéto potíže, Consumer Reports proto nesouhlasí s tvrzením Applu, že problém spočívá pouze v tom, že iOS nesprávně udává sílu signálu. Také samotná mobilní síť AT&T na to nemá podle těchto měření vliv.

Na svém blogu proto časopis uvádí, že nejlevnějším řešením zmíněného problému bude přelepit mezeru v rámečku mezi dotčenými anténami izolační páskou nebo jiným silným nevodivým materiálem. Ochranná pouzdra by měla též fungovat (to potvrzují četné jiné zdroje), ale testy s pouzdry bude Consumer Reports teprve provádět.

Právě potíže se signálem způsobily, že časopis nemůže iPhone 4 doporučit, jinak jeho hodnocení vyznívají velice příznivě, vysoce hodnotí takové prvky jako nový displej Retina, videokameru, výdrž baterie či gyroskop. Apple však podle něj musí přijít s trvalým a bezplatným řešením problému s anténou, než budou moci iPhone 4 doporučit, do té doby těm, kdo chtějí iPhone fungující bez přelepování, budou nadále doporučovat starší iPhone 3GS.

Takovýto výrok pochopitelně vyvolal značné ohlasy, a to i na podpůrných forech Applu. Ten na to zatím zareagoval pouze tím, že smazal některá diskusní vlákna týkající se této záležitosti, zmizelo jich nejméně pět, ovšem ve vyrovnávacích pamětech webových vyhledávačů stejně zůstaly a mnohé weby si zásahu Applu přirozeně všimly, takže jeho důsledky jsou dost sporné.

Apple už dříve mazal některé diskuse, jež se nepříznivě vyjadřovaly o jeho produktech, takže to není žádné velké překvapení. Jistě, jde o jeho diskusní forum, na němž si určuje svá pravidla, ale takto si velké sympatie nezíská (nekritičtí příznivci Applu to samozřejmě budou obhajovat, ale ti by odsouhlasili Applu cokoli).

Uvidíme, jaký bude další vývoj, avšak otázka příjmu signálu iPhonu zjevně zůstane stále předmětem mediální pozornosti, výše popisovaná zjištění ovšem nepochybně budou vodou na mlýn těm, kdo na Apple podávají v téhle věci stále další hromadné žaloby.

Testy ukázaly, že pouzdro Bumper iPhone 4 před pády příliš neochrání

Výše zmíněný problém s příjmem signálu na iPhonu 4 lze vyřešit také ochranným pouzdrem. Samotný Apple nabízí pouzdro Bumper („tlumič nárazů“), které příjem zlepšuje, ale jak napovídá název, jeho hlavní účel tvoří zjevně něco jiného, má sloužit jako ochrana telefonu před pádem či nárazem (nezapomínejte, že iPhone 4 má jak na čelním, tak na zadním panelu krycí sklo).

Avšak minulý týden provedené testy ukázaly, že Bumper iPhone 4 proti pádům zase až tolik neochrání.

Web iFixYouri zabývající se opravami iPhonů udělal testy odolnosti iPhonu 4 s pouzdrem Bumper (on je to vlastně spíš jen ochranný návlek) proti pádům. Testoval telefon při opakovaných pádech na beton z rukou běžně vysokého člověka, celkem šlo o tři sady testů, nejprve se nechaly padat jednotlivé komponenty, potom nechráněný telefon a nakonec iPhone 4 v pouzdře Bumper.

Výsledky s pouzdrem příliš povzbudivé nebyly (viz toto video), třetí pád na beton skončil rozbitím krycího skla obrazovky jak u nechráněného telefonu, tak u telefonu s pouzdrem Bumper.

Při pádech ovšem záleží hlavně na tom, jakým způsobem přístroj dopadne, pokud narazí rohem, může přežít bez úhony nebo jen s malým poškrábáním, ale když telefon dopadne na beton svým krycím sklem, lze čekat potíže. Je to dáno tím, že u iPhonu 4 je sklo umístěno nad rámečkem, nikoli vložené do něj jako u předchozích modelů, což zvyšuje pravděpodobnost jeho prasknutí. Apple sice uvádí, že se jedná o speciálně tvrzené sklo, ovšem jeho pevnost zjevně není neomezená.

iFixYouri testoval též pády iPhonu 3GS a 3G s ochrannými pouzdry, u nich namísto prasknutí skla došlo po pátém, respektive šestém pádu k poškození LCD obrazovky, takže je jasně vidět, že nejlepší prevencí bude telefon neupouštět na tvrdé povrchy, iPhony prostě nejsou vysoce odolné („outdoorové“) telefony.

Závaznější je však zjištění, že pouzdro Bumper příliš velkou ochranu proti pádům a nárazům neskýtá, zjevně poslouží hlavně jako řešení potíží s příjmem signálu (za 29 USD však představuje dost drahé řešení), mechanická ochrana iPhonu 4 bude vyžadovat „plnohodnotné“ pouzdro.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: