Zprávy o iOS - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy o iOS

13. října 2010, 00.00 | Apple slíbil Australanům opravu iOS týkající se letního času. Byla uvolněna třetí beta verze iOS 4.2 (a druhá beta verze iTunes 10.1). A George Hotz vydal svou novou utilitu pro otvírání firmwaru většiny přístrojů s iOS, zatím však pouze pro Windows.

V tomto článku přinášíme několik zpráv týkajících se iOS:

Apple slíbil opravu chyby letního času pro Austrálii v iOS

Už zhruba asi týden se musí lidé z některých států Austrálie – z Nového Jižního Walesu, z Victorie, z Teritoria hlavního města Austrálie, z Jižní Austrálie a z Tasmánie - vyrovnávat s drobnou chybou iOS týkající se letního času, který v nich právě začal platit.

Čas se sice přestavil správně, ale aplikace hodin to nezaregistrovala pro budík, když se nastaví opakovaná buzení ve více dnech, spustí se o hodinu dříve.

Apple nyní slíbil nápravu, podle australského ZDNetu si tamní pobočka Applu uvědomuje existenci tohoto problému a již vyvinula potřebnou opravu, která bude zákazníkům dostupná v příští aktualizaci iOS.

Apple ovšem vydává aktualizace iOS pouze globálně, takže buď se objeví další verze 4.1.x, anebo, což je pravděpodobnější, bude tato oprava jen jednou z mnoha, jež budou zahrnuty do iOS 4.2, chystaného na listopad.

Vývojáři obdrželi třetí beta verzi iOS 4.2

A když už mluvíme o iOS 4.2, toto úterý Apple uvolnil jeho již třetí beta verzi pro externí vývojáře. Druhá beta verze vyšla koncem září, třetí beta tak přichází přesně dva týdny po druhé (první beta verze iOS 4.2 se objevila 15. září).

Zatím nejsou známy žádné bližší podrobnosti o tom, jaké novinky nová beta verze přináší, pravděpodobně ale obsahuje především opravy chyb, hlubší změny proti první beta verzi asi už nepřinese. Ostrou verzi iOS 4.2 Apple přislíbil na listopad, takže zřejmě vyjde ještě několik takovýchto beta verzí, pokud se zachovají dosavadní časové intervaly mezi nimi.

Novou beta verzi iOS 4.2 navíc opět doprovází beta verze iTunes 10.1, tentokrát již druhá. Stejně jako v případě iOS 4.2 se ještě neví, co se proti předchozí beta verzi změnilo, iTunes 10.1 jsou však nezbytné pro spolupráci s iOS 4.2 pod Windows.

Objevil se nový nástroj pro otvírání firmwaru většiny přístrojů s iOS

Applu se to samozřejmě nelíbí, ale mnozí uživatelé se nehodlají smířit s omezeními, jež Apple pro iOS nastavil a hledají způsob, jak je překonat, tedy jak otevřít firmware daného přístroje (provést takzvaný jailbreak).

Nejčastěji se k tomu používají nástroje iPhone Dev Teamu, ale teď se objevil další takovýto softwarový nástroj. Nazývá se Limera1n, měl by si poradit s iPhonem 3GS, iPhonem 4, iPodem Touch třetí a čtvrté generace a s iPadem, zvládne iOS 4.0 a vyšší. Utilita se zatím nabízí pouze pro Windows a dá se stáhnout z této stránky, stále se však jedná o beta verzi.

Jejím autorem je známý hacker Georg Hotz (vystupující spíše pod přezdívkou „GeoHot“), který patří k průkopníkům zdolávání ochran iPhonu a iOS, loni na podzim jako první prolomil iPhone 3GS.

Utilita sice nevyžaduje připojení přístroje s iOS kabelem k počítači, ale má svá omezení, vedle toho, že je dostupná jen pro Windows (Hotz slibuje, že brzy uvolní také verzi pro Mac OS X), se instalace nedá zařídit jedním stiskem tlačítka, což však je prý nutný kompromis.

Avšak možná bude lepší ještě chvíli počkat, až Hotz vydá několik dalších beta verzí, protože ty první často obsahují menší chyby, jež ale rychle opravuje. Zanedlouho by se ovšem z této utility mohl stát další silný nástroj umožňující zdolat firmware většiny přístrojů s iOS.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: