Zemřel Steve Jobs - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zemřel Steve Jobs

6. října 2011, 00.00 | Steve Jobs zemřel ve středu 5. října 2011 ve věku 56 let.

Na titulní stránce webu Applu se včera objevila černobílá fotografie Steva Jobse s prostým nápisem „Steve Jobs 1955 – 2011“, což značí jediné – spoluzakladatel Applu a jeho bývalý generální ředitel zemřel 5. října 2011. Poklepání na fotografii odhalí následující text:

„Apple ztratil vizionáře a tvůrčího génia a svět ztratil úžasnou lidskou bytost. Ti z nás, kteří měli to štěstí Steva znát a pracovat s ním, ztratili drahého přítele a inspirujícího rádce. Steve za sebou zanechává společnost, jež mohl vybudovat jenom on a jeho duch navždy bude základem Applu. Chcete-li s námi sdílet své myšlenky, vzpomínky a projevy soustrasti, napište prosím na .“

A dále na webu Applu včera vyšla k této smutné události následující tisková zpráva:

„Prohlášení představenstva Applu

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že Steve Jobs dnes zesnul.

Stevova genialita, nadšení a energie byly zdrojem nesčetných inovací, jež obohacují a zlepšují životy nás všech. Svět je nezměrně lepší díky Stevovi.

Nadevše miloval svou ženu Laurene a svou rodinu. Cítíme s nimi a se všemi, kdo byli zasaženi jeho neobyčejnými nadáními.“

Nepovažujeme za nutné k tomu dodávat vlastní komentář, těch se nyní jistě objeví víc než dost ve všech médiích, jen stručně připomene, co včerejší zprávě předcházelo.

Steve Jobs měl vleklé zdravotní potíže od roku 2004, kdy mu byl zjištěn zhoubný nádor slinivky břišní. To je velmi zlá diagnóza, a i když se jednalo o mírnější, léčitelnou formu, již od té doby nebyl nikdy zcela zdráv.

V lednu 2009 odešel na několikaměsíční zdravotní dovolenou a když se v červnu 2009 vrátil zpět, zároveň se potvrdilo, že mezitím podstoupil transplantaci jater. Avšak letos v lednu opět odešel na zdravotní dovolenou, což naznačovalo, že se jeho stav znovu zhoršil.

A 24. srpna 2011 rezignoval na funkci generálního ředitele Applu a jeho nástupcem se stal Tim Cook. To byl zjevný signál, že tentokrát je to opravdu vážné a včerejší zpráva potvrdila ty nejhorší obavy.

Uzavřel se tak životní příběh člověka, který nepochybně výrazně ovlivnil mnoho oborů, zejména v oblasti informačních technologií, ale teprve vzdálenější budoucnost dokáže zhodnotit, jaká byla úloha Steva Jobse v historii současné civilizace.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: