Jobs opět nemocný. Apple oznámí finanční výsledky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Jobs opět nemocný. Apple oznámí finanční výsledky

18. ledna 2011, 00.00 | Šéf Apple Steve Jobs předává ze zdravotních důvodů každodenní řízení firmy provoznímu řediteli Timu Cookovi. Zůstává však výkonným ředitelem a bude se podílet na zásadních rozhodnutích. To vše jen den před oznámením finančních výsledků za poslední čtvrtletí.

Akcie Apple spadly v důsledku zprávy o Jobsových zdravotních problémech o zhruba sedm procent. Dá se však předpokládat, že dnes, po oznámení finančních výsledků za první fiskální čtvrtletí 2011, opět stoupnou. Odhadujeme, že Apple v tomto období (zahrnujícím i vánoce) vydělal opět rekordní sumu. Z tohoto pohledu je tedy Jobsovo oznámení optimálně načasované.

Spoluzakladatel Apple nemá problémy se zdravím poprvé. Naposledy předal řízení firmy Timu Cookovi před dvěma lety, aby se do práce vrátil o půl roku později. Mezitím podstoupil transplantaci jater. "Na vlastní žádost mi správní rada udělila zdravotní dovolenou, abych se mohl věnovat svému zdraví," uvádí Jobs ve zprávě, kterou nyní obdrželi zaměstnanci Apple. Zatím není jasné, co je příčinou současných zdravotních potíží. Více informací může přinést právě dnešní oznámení finančních výsledků.

Historii Jobsova zdravotního stavu přináší přehledně Reuters.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: