Nový model AirPort Extreme má silnější WiFi signál - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nový model AirPort Extreme má silnější WiFi signál

24. června 2011, 00.00 | Tento týden uvedený nový model AirPort Extreme Base Station poskytuje v režimu se 40MHz frekvenčním pásmem 2,8krát silnější WiFi signál než předchozí model.

V úterý Apple začal prodávat Final Cut Pro X, ale zároveň bez velké publicity uvedl také nový hardware, totiž nové modely svých bezdrátových základnových stanic.

Avšak zatímco v případě Time Capsule zjevná změna spočívá v tom, že se nové modely teď nabízejí s 2TB a s 3TB diskem, u AirPort Extreme Base Station vůbec nebylo jasné, co se vlastně změnilo, protože ačkoli se jedná o model s novým číslem, uváděné technické specifikace zůstaly naprosto stejné. Dalo se pouze odhadovat, že se něco změnilo v rádiové části.

Nová AirPort Extreme Base Station nabízí vyšší maximální vysílací výkon

A teprve ve čtvrtek se ukázalo, v čem zřejmě spočívá hlavní změna, opravdu se týká parametrů generovaného WiFi signálu. Když nový model vysílá WiFi signál 802.11n v režimu se širokým 40MHz frekvenčním pásmem, dosahuje maximální vyzařovaný výkon 392,64 mW, což představuje 2,8násobek maximálního výkonu 139,32 mW předchozího modelu.

Tyto podrobnosti se podařilo vyčíst ze schvalovací dokumentace, již zveřejnil americký telekomunikační úřad FFC ještě předtím, než nová AirPort Extreme přišla na trh (všiml si toho Engadget).

AppleInsider si o tom promluvil s lidmi z firmy iFixit zabývající se opravami (a rozebráním) hardwaru Applu, kteří porovnali certifikáty FCC pro nový a pro předchozí model AirPort Extreme. Bez testů fyzického zařízení sice nelze říci, co všechno Apple změnil v novém modelu s číslem „A1408“, ale je jasné, že vysílá silnější signál, což by mělo zvětšit dosah bezdrátového připojení.

V praxi se však vyšší výkon WiFi signálu nemusí projevit

Ve vakuu by 2,8násobné zesílení signálu znamenalo, že dosáhne do 1,6krát větší vzdálenosti, avšak při skutečném nasazení nebude vliv silnějšího signálu zdaleka tak významný a v některých případech se nemusí projevit vůbec žádné zlepšení.

To je zřejmě důvod, proč Apple tuto změnu vůbec neoznámil. Přesto se dá čekat, že spojení bude nyní alespoň o trochu spolehlivější. A lze předpokládat, že ke stejným změnám ve WiFi části došlo i u nových modelů Time Capsule.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: