Apple začal potichu nabízet nové modely AirPort Extreme a Time Capsule - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple začal potichu nabízet nové modely AirPort Extreme a Time Capsule

22. června 2011, 00.00 | Time Capsule se nově prodává s 2TB nebo 3TB diskem, jiné změny zatím nejsou známy, nový model AirPort Extreme Base Station se na první pohled vůbec nezměnil. Většina dřívějších pověstí se tak nepotvrdila.

Ještě před konferencí WWDC 2011 se počaly objevovat náznaky možné brzké modernizace bezdrátových základnových stanic Apple AirPort Extreme a Time Capsule (a někteří to předpokládali i pro AirPort Express). Pak přišly další pověsti o tom, jaké vlastnosti by tyto periférie měly mít, mluvilo se o užití čipu A4 či A5 a o nasazení upravené varianty iOS. Také se čekalo, že nová Time Capsule bude schopná fungovat jako vyrovnávací paměť pro aktualizace Mac OS X a možná též iOS.

Nejnovější tvrzení na toto téma blíže zmiňujeme v dnešním článku probírajícím různé pověsti o chystaném hardwaru Applu, hodně toho nasliboval hlavně M.I.C. gadget.

Náznaky brzkého uvedení nových modelů byly četné

Náznaků, že se uvedení nový bezdrátových základnových stanic Applu blíží, stále přibývalo, 9to5mac zveřejnil identifikační čísla nových modelů a Engadget si všiml, že americký federální telekomunikační úřad FCC na svém webu zveřejnil dokumenty potřebné k povolení provozu nového modelu AirPort Extreme (s modelovým číslem A1408).

A nakonec se včera ve webovém obchodu Applu objevily jak nové modely Time Capsule, tak též nový model AirPort Extreme Base Station.

AirPort Extreme Base Station se nijak viditelně nezměnila

V případě AirPort Extreme však není vůbec jasné, k jakým vlastně došlo změnám. Pokud vůbec nějaké jsou, půjde zřejmě stejně jako v říjnu 2009 o menší vnitřní změny rádiové (WiFi) části. (Macworldu jeho zdroje řekly, že uvnitř opravdu nějaký nový hardware je, avšak blíže to neupřesnily.)

Z testovacího protokolu, který zveřejnil FCC, vyplývá, že se testovalo jak v pásmu 2,4, tak 5 GHz. Engadget spekuluje, že by nový model mohl podporovat standard se třemi nezávislými datovými proudy, schopný dosáhnout teoretické přenosové rychlosti až 450 Mb/s (protokol uvádí, že zařízení má tři antény stejně jako jeho předchůdce).

Tohle jsou však pouhé dohady, uvidíme, co v příštích dnech sdělí vlastníci tohoto nového modelu. Zevně se nic nezměnilo, design pouzdra zůstal stejný stejně jako veřejně dostupné technické specifikace. A stejná zůstala i cena – 179 USD (v USA). Jde však skutečně o nový model, protože identifikační číslo položky v obchodu Applu se změnilo z „MC340LL/A“ na „MD031LL/A“.

Time Capsule nasazuje větší disky

Co se týče Time Capsule, u ní se viditelně změnily jen nabízené konfigurace. Nadále se dodávají dva různé modely, avšak kapacita vnitřních disků se zvětšila. Základní model nyní nese 2TB disk (zatímco předtím to byl 1TB disk) a nově přibyl, přesně podle předpovědí, nový model s 3TB diskem.

Ceny opět zůstaly stejné, za 2TB verzi chce Apple v USA 299 USD, 3TB model pak stojí 499 USD (předtím se ovšem za stejné ceny pořídily o terabyte menší disky). Zbývající vlastnosti se zdají být nezměněné, ovšem jestliže byla nějak upravena WiFi část AirPort Extreme, jistě se totéž provedlo i s Time Capsule.

Většina kolujících pověstí se tak nesplnila, jenom se zvětšily kapacity disku Time Capsule. A to se dalo čekat, Apple prostě nasadil v současnosti největší dostupné 3,5“ pevné disky. Cenový rozdíl mezi oběma modely však (vzhledem k současným cenám externích disků) vychází dost velký, ale to je částečně dáno tím, že 3TB disky jsou pořád ještě drahou novinkou.

V příštích dnech se snad dozvíme, zda u těchto periférií došlo k dalším významnějším změnám, avšak je zřejmé, že velká očekávání těch, kdo věřili dosavadním pověstem, se rozhodně nenaplnila.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: