Nový firmware Apple TV bude podporovat iTunes LP a iTunes Extras - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nový firmware Apple TV bude podporovat iTunes LP a iTunes Extras

30. října 2009, 00.00 | Nové obchodní podmínky obchodu iTunes Store naznačují, že se pro Apple TV chystá firmware verze 3.0, který dovolí prohlížet obsah hudebních alb iTunes LP a filmových bonusů iTunes Extras.

Počátkem září Apple vedle nových iPodů uvedl také iTunes 9, jež přinesly některé nové typy multimediálního obsahu, například hudební alba iTunes LP a filmové bonusy iTunes Extras.

Tento obsah bylo dosud možné zobrazovat jen na osobních počítačích, ale na Apple TV nikoli, to však zřejmě brzy změní nová verze firmwaru pro toto zařízení.

Nové podmínky iTunes Store naznačují brzké vydání firmwaru 3.0 pro Apple TV

Apple totiž pozměnil znění obchodních podmínek obchodu iTunes Store, v oddílu "iTUNES LP AND iTUNES EXTRAS" se objevil nový odstavec uvádějící, že produkty zahrnující iTunes LP a iTunes Extras jsou použitelné jenom na počítačích s iTunes 9 či vyššími a na Apple TV se softwarem verze 3.0 nebo vyšším.

U iTunes LP se v podstatě jedná o stažitelná interaktivní hudební alba, která doplňují hudbu o další materiál jako fotografie, videa a jiné bonusy, totéž lze říci o iTunes Extras, dodávajících bonusové materiály podobné těm na DVD.

TuneKit se zdá být určen pro Apple TV

Vytvářejí se pomocí javascriptového vývojového rámce TuneKit vycházejícího z otevřených webových standardů jako jsou HTML, CSS a JavaScript. A některé vlastnosti TuneKitu již dopředu napovídaly, že byl navržen hlavně pro Apple TV.

Obsah pro TuneKit se totiž připravuje pro rozlišení 1280 x 720, jež na 13” MacBooku Pro vyžaduje přechod do celoobrazovkového režimu, ale přesně odpovídá HDTV výstupu Apple TV a dá se snadno zmenšit na jí rovněž podporovaný formát 480p. Navíc příslušný nový obsah iTunes 9 zahrnuje HTML metaznačky „hdtv-fullscreen“ a „hdtv-cursor-off“.

Kdy můžeme čekat další aktualizaci Apple TV?

Lze tedy očekávat, že Apple již poměrně brzy uvolní novou významnou aktualizaci firmwaru pro Apple TV, nejspíš podobnou „Apple TV na druhý pokus“ představené na Macworld Expu 2008.

Zatím se sice neví, v čem bude spočívat „třetí pokus“, ale předpokládá se, že verze 3.0 zahrne funkce ze Snow Leoparda, včetně QuickTimu X a protokolu HTTP Live Streaming. A pochopitelně též přinese podporu novinek iTunes 9.

Není ovšem jisté, kdy přesně se nový firmware pro Apple TV objeví. Půjde-li opět pouze o čistě softwarovou aktualizaci, mohlo by to být ještě letos, kdyby však zároveň měla přijít i hardwarová modernizace přístroje (jež už by rozhodně byla na místě), letos by to již nejspíš (vzhledem k nejnovějším prohlášením Applu) nebylo.

Nový firmware sice možnosti Apple TV nepochybně dál rozšíří, jestliže však Apple nepřijde také se zásadní modernizací hardwaru, lze jen těžko předpokládat, že by její postavení na trhu nějak zvlášť zesílilo.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: