Nové Macy mini a Macy Pro se objeví zřejmě až v srpnu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nové Macy mini a Macy Pro se objeví zřejmě až v srpnu

20. června 2011, 00.00 | Podle Briana Tonga z CNETu se nové Macy mini a Macy Pro s procesory Sandy Bridge začnou prodávat až koncem července nebo počátkem srpna.

Apple zatím letos modernizoval pouze MacBooky Pro a iMacy, a tak není divu, že stále přibývá pověstí a náznaků, kdy by se nových modelů měly dočkat další typové řady Maců. A zdá se, že to bude spíše později než dříve.

Počátkem jara se mluvilo o červnu jako o termínu příchodu nových Maců, ovšem už minulý týden AppleInsider uvedl, že Apple odkládá uvedení nových MacBooků Air do doby, než bude hotový Mac OS X Lion, protože je chce dodávat až s tímto operačním systémem.

Nová předpověď pro Macy Mini a Macy Pro

A o víkendu se objevilo podobné tvrzení týkající se nových Maců mini a Maců Pro. Brian Tong, redaktor CNETu, v neděli na Twitteru prohlásil, že podle jeho zdrojů zcela nové Macy Pro a Macy mini nové generace budou na trhu koncem července nebo v prvním srpnovém týdnu.

Později ještě dodal, že srpnový termín je pravděpodobnější a oba typy by měly dostat procesory Sandy Bridge a rozhraní Thunderbolt. Žádné bližší podrobnosti o specifikacích či konfiguracích však Tong nezná. A samozřejmě by tyto stroje již měly mít předinstalovaný Lion.

Jako vždy jde o sdělení z „dobře informovaných zdrojů“, jenže v případě Briana Tonga se už tyto zdroje ukázaly jako docela spolehlivé. Právě Tong na základě informací od stejných zdrojů koncem března tvrdil, že nové iMacy s procesory Sandy Bridge a rozhraním Thunderbolt přijdou na americký trh koncem dubna či počátkem května. A skutečně, počátkem května na trh dorazily takto vybavené iMacy. Je tedy docela dobře možné, že bude mít pravdu i tentokrát.

Očekávané změny těchto strojů

Očekává se, že se nové Macy mini příliš nezmění. Základní konstrukce zůstane nejspíš stejná, stroje ale dostanou mobilní procesory Core i3 či Core i5 z rodiny Sandy Bridge. Pravděpodobně se též zvýší kapacita disků a možná i kapacita nainstalované RAM. A samozřejmě přibude rozhraní Thunderbolt (to používá stejný konektor Mini DisplayPort jako současné modely, takže zevně se to projeví jenom jinou ikonou na daném portu).

V případě Macu Pro se ale čekají mnohem větší změny. Mluví se o zmenšeném pouzdru, jež usnadní instalaci do serverových stojanů a o diskových šachtách schopných pojmout po dvou discích. To však jsou pouze nejisté dohady.

Navíc pokud by Apple zachoval dosavadní architekturu Maců Pro, muselo by se čekat na nové Xeony typu Sandy Bridge, tedy na procesory Xeon série E5. A ty mají být dostupné nejdříve na podzim. Je sice pravda, že někdy Apple dostal nové Xeony do Maců Pro s předstihem před ostatními, avšak srpnový termín se i tak zdá být příliš časný.

Samozřejmě však nelze vyloučit, že dojde ke změně, nové Macy Pro by již nemusely používat serverové Xeony, místo toho by mohly nasadit stolní procesory pro výkonné počítače (mohlo by to přispět k jejich zlevnění). Avšak to už jsou opravdu čiré spekulace.

Zbývající nové Macy možná dorazí během letních prázdnin

Když shrneme všechny dosavadní pověsti o nových Macích, mohly by se nejprve objevit modernizované MacBooky Air, ty lze čekat ihned po vydání Lionu v červenci.

A poté by počátkem srpna měly přijít nové Macy mini, ale otázkou zůstává, jak tomu bude s Macy Pro. Buď dorazí spolu s Macy mini, anebo na ně bude třeba ještě dále čekat, což bude záležet na tom, jaké procesory do nich Apple užije.

Zcela nejasný pak zůstává další osud bílého MacBooku, o tom se zatím nepadla jediná zmínka, takže není jisté ani to, zda se bude ještě vůbec nabízet. V září by však již mohlo být jasné, jak to vlastně s letošními Macy bude.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: