Údajně se blíží také modernizace iMaců - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Údajně se blíží také modernizace iMaců

23. března 2011, 00.00 | Nové pověsti tvrdí, že modernizované iMacy se objeví již za 4 až 6 týdnů, mají dostat procesory Sandy Bridge a rozhraní Thunderbolt, jinak se zřejmě nezmění.

Koncem února Apple uvedl na trh modernizované MacBooky Pro, ovšem pověsti, jež tomu bezprostředně předcházely, naznačovaly, že by se modernizace mohly současně dočkat též iMacy.

Nová tvrzení o brzkém příchodu modernizovaných iMaců

K tomu tehdy sice nedošlo, avšak možná se tak stane už za několik málo týdnů.

Německý server MacNews.de cituje Briana Tonga ze CNETu, který na Twitteru prohlásil, že podle jeho zdrojů již nové Macy vyrazily na cestu do USA a na americký trh by se měly dostat koncem dubna nebo nejpozději v prvním květnovém týdnu, tedy zhruba za 4 až 6 týdnů. Tong dodává, že vnější design strojů se změnit nemá.

A ve svém druhém příspěvku Tong píše, že podle jeho zdrojů budou nové iMacy vybaveny procesory Sandy Bridge a rozhraním Thunderbolt, nic dalšího mu nesdělily.

Procesory Sandy Bridge a rozhraní Thunderbolt zřejmě budou jedinými novinkami

Jsou-li tyto informace pravdivé, nové iMacy by v podstatě převzaly novinky letošních MacBooků Pro, ostatní prvky by asi zůstaly stejné (grafické karty ATI Radeon nasadily iMacy už loni v červenci, zde se velké změny čekat nedají).

Přechod ze současných procesorů Nehalem na procesory Sandy Brigde si sice vyžádá změny základní desky, ale nijak zásadní, z hlediska systémové architektury jde o hodně podobné čipy (procesory Sandy Bridge tvoří další vývojový stupeň Nehalemů) a rozhraní Thunderbolt je ještě nenápadnější, protože jako konektor nadále používá Mini DisplayPort. Zevně se tak skutečně nemusí změnit vůbec nic, k modernizaci dojde nejspíš pouze ve „vnitřnostech“ nových iMaců.

Lze předpokládat, že nové iMacy nasadí stolní verze procesorů Sandy Bridge, ty však (s výjimkou nejvyšších modelů) obsahují oproti mobilním variantám citelně slabší integrovanou grafiku, proto ji Apple nejspíš nepoužije (totéž udělal u současných iMaců s procesory Core i3) a místo toho se plně spolehne na samostatné grafické karty.

Procesory Sandy Bridge by měly zajistit další zvýšení výkonu, což by bylo vhodné, protože výkonnostní testy nových 15“a 17“ MacBooků Pro ukázaly, že v mnoha úlohách se vyrovnají současným čtyřjádrovým iMacům a někdy je i předčí.

Avšak pro mnohé uživatele bude ještě důležitější rozhraní Thunderbolt, které umožní připojení skutečně výkonných úložných periférií, například diskových polí. V kombinaci s výkonným procesorem by taková sestava měla zvládat i tak náročné úlohy jako třeba profesionální zpracování HD videa.

To bude ovšem vyžadovat odpovídající periférie pro tohle rozhraní, jež jsou sice už ohlášené, ale bude asi trvat ještě několik měsíců, než začnou ve větším množství přicházet na trh.

Čas pro modernizaci iMaců již nadešel

Dá se očekávat, že podobně jako v případě MacBooků Pro též modernizované iMacy uvede Apple bez větší publicity, prostě je jednoho dne začne nabízet.

Samozřejmě, jako obvykle vycházíme pouze z tvrzení „spolehlivých zdrojů“, která se vůbec nemusí naplnit podobně jako výše zmíněné dřívější pověsti, ale smysl by to celkem dávalo.

Ostatně MacRumors ve svém průvodci kupce Maců uvádí, že už uplynula průměrná doba mezi modernizacemi těchto strojů, takže se uvedení nových modelů v brzké budoucnosti jeví jako značně pravděpodobné. A tak zřejmě již za měsíc poznáme, nakolik byly Tongovy zdroje věrohodné.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: