Nová Apple TV má přijít na trh včas - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nová Apple TV má přijít na trh včas

27. září 2010, 00.00 | Začaly se objevovat náznaky, že se příchod nové Apple TV na trh může zpozdit, ale Steve Jobs v podstatě potvrdil, že k zahájení dodávek dojde ve slibovaném termínu.

Na mediální akci konané 1. září Apple představil také novou Apple TV, o níž již s jistotou víme, že používá iOS, i když značně modifikovaný (a teoreticky by snad mohla provozovat též nějaké aplikace, ačkoli to v současnosti nedovoluje).

Při jejím představení Steve Jobs uvedl, že se začne prodávat zhruba za čtyři týdny, tedy koncem září. Avšak minulý týden se počaly objevovat zprávy, že by se její uvedení na trh mohlo zpozdit.

Začaly se vynořovat náznaky možného opoždění nové Apple TV

AppleInsider uvedl, že někteří zákazníci, co si novou Apple TV objednali se zrychleným dodáním (za příplatek), minulý čtvrtek dostali od Applu elektronickou poštou oznámení, že kvůli odkladu možná nepůjde dodržet slíbený dodací termín, a proto jim bude příplatek za zrychlené dodání vrácen.

Wired přišel dokonce s tvrzením, že se zahájení prodeje odkládá až na polovinu října a webový obchod Applu (pro USA) v současnosti udává pro novou Apple TV dodací lhůtu 2 až 3 týdny.

Steve Jobs však potvrdil dodržení původního termínu

Avšak zmíněná lhůta se týká nových objednávek (což by mohlo znamenat, že předběžných objednávek bylo více, než Apple očekával) a těm zákazníkům, kteří si novou Apple TV objednali mezi prvními, Apple stále udává jako dodací termín „září“.

Obavy z dalšího zpoždění tak zřejmě byly poněkud předčasné, protože jeden ze čtenářů serveru MacRumors poslal elektronickou poštou dotaz přímo Jobsovi, zda se něco změnilo kolem dodávek jeho „hobby projektu“ a podotkl, že se bude muset začít expedovat počátkem tohoto týdne, má-li se stihnout dodání do konce měsíce. Jobs údajně odpověděl (tradičně lakonickým) „Jo“.

Elektronickou poštu sice lze snadno zfalšovat, ale MacRumors prohlašuje, že hlavičky zpráv a další okolnosti dané komunikace svědčí pro autenticitu dotyčné zprávy.

Tato odpověď je sice skoro tak mnohoznačná jako věštby delfské Pýthie, ovšem vykladači Jobsových výroků se shodují na tom, že skutečně potvrdil příchod prvních nových Apple TV k zákazníkům do konce září. Jestliže se tak stane, potom na přelomu září a října počnou přicházet první zprávy od uživatelů nové Apple TV a pak si bude možné udělat jasnější představu, co toto zařízení vlastně umí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: