Mac OS X 10.3 Panther pod drobnohledem - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Mac OS X 10.3 Panther pod drobnohledem

Obsah seriálu:

ts_panther-nahled2.gif 18.12.2003

Mac OS X 10.3.2 je tu

Apple dnes v noci uvolnil update Mac OS X 10.3.2 - obsahuje především opravu různých chyb, které se objevily ve verzi 10.3. K tomu je také k dispozici nástroj Battery Update, který by se měl postarat o lepší výkon baterií v přenosných počítačích.

ts_panther-nahled2.gif 15.12.2003

Panther pod drobnohledem: sdílení na lokálních sítích a internetu

Minule jsme se podívali na to, co vidí Mac OS X v síti kolem, dneska se zaměříme na to, co naopak může nabídnout okolním počítačům a případně celému internetu - od lokálního sdílení až po webserver.

ts_panther-nahled2.gif 09.12.2003

Panther pod drobnohledem: podpora lokálních sítí

Jak si Panther poradí s přístupem na lokální souborové servery a tískárny? Mnohé je vylepšené, například integrace prohlížení sítě přímo do Finderu či možnost tisku na sdílené Windows tiskárny, ovšem také mnoho zůstalo nedořešeného a matoucího.

ts_panther-nahled2.gif 03.12.2003

Panther pod drobnohledem: předvolby systému, 2. díl

Tentokrát se zaměříme na možnosti nastavení sítě a připojení k internetu pod Mac OS X Panther. Nová verze systému opět přináší nové možnosti, ovšem také změny, které nemusí být vždy úplně ideální.

ts_panther-nahled2.gif 01.12.2003

Panther pod drobnohledem: předvolby systému, 1. díl

Po kratší přestávce se opět podíváme na novinky, které pro nás přichystal Panther - tentokrát na systémové předvolby - jak funguje FIleVault, novinky v oblasti mezinárodní podpory, podpora pro systémové klávesové zkratky a další.

ts_panther-nahled2.gif 26.11.2003

Classic s primárním CE skriptem pod Pantherem

Pokud používáte Panthera a chcete využívat i Classic, máme pro některé z vás dobrou zprávu - snadno lze použít anglickým systém s primárním středoevropským skriptem. Bohužel, lokalizovaný systém "rozchodit" neumíme.

ts_jaguar_retail-nahled2.gif 21.11.2003

Nové updaty pro Panthera i pro Jaguar - blýskání na lepší časy?

Podle posledních updatů se zdá, že Apple opravdu zvedl kvalitu podpory již ukončený systém - kromě novinek pro Panthera se totiž objevují i updaty, určené pro Mac OS X 10.2 - jak bezpečnostní záplaty, tak opravy některých komponent.

ts_panther-nahled2.gif 11.11.2003

Update pro Panthera: Mac OS X 10.3.1

Dva týdny po uvedení Mac OS X Panther tu máme první update na verzi 10.3.1 - Apple se snaží opravit alespoň nejfatálnější chyby, které systém přinesl. Neměl raději ještě ty dva týdny počkat a chyby odhalit sám? Proč platíme za tak chybový software?

ts_panther-nahled2.gif 05.11.2003

Panther pod drobnohledem: rychlé přepínání uživatelů

Další zcela novou vlastností je rychlé přepínání uživatelů, tzv. FUS. Rovněž panely pro otevírání a ukládání souborů se dočkaly v Pantheru mnoha změn.

ts_panther-nahled2.gif 04.11.2003

Panther pod drobnohledem: Dok, Exposé a přepínání aplikací

Po Finderu se zaměříme na různé služby, sloužící pro obecnou práci s aplikacemi, okny a dokumenty - tedy na Dok, novinku Exposé a také přepínání aplikací. Zvláště Exposé stojí za pozornost - pokud si zvyknete ho používat, může výrazně změnit váš způsob práce.

ts_panther-nahled2.gif 30.10.2003

Panther pod drobnohledem: nový a lepší Finder

Mac OS X Panther přináší velmi dlouhou řadu novinek - pokud bychom je svědomitě počítali, asi by jich bylo opravdu kolem prezentovaných 150. V některých případech se jedná o malé drobnosti, v některých o důležité změny nebo nové funkce. Dneska se podívejme, co nového nás čeká ve Finderu.

ts_panther-nahled2.gif 29.10.2003

Panther a aplikace

Adobe nám již potvrdilo, že ví o problému s InDesignem a již se pracuje na zajištění nápravy problému. Ovšem InDesign není jediná aplikace, která má pod Pantherem problémy. Kolik aplikací musíte kvůli novému systému updatovat vy?

ts_panther-nahled2.gif 27.10.2003

Panther je tu!

Panther se již začal dodávat. Na co si dát pozor při instalaci, jak bude fungovat podpora češtiny a jaký je náš první dojem?

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: