Další zprávy o iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Další zprávy o iPhonu

19. července 2010, 00.00 | Apple začal zdůrazňovat, jaké úsilí věnuje testování antén, ale Consumer Reports stále iPhone 4 nedoporučuje. Objevily se nové informace o iOS 4.0.1 a beta verzi iOS 4 a také vyšla verze 4.0.1 vývojářské sady pro iOS. A do App Store byla vpuštěna aplikace Firefox Home pro synchronizaci s Firefoxem.

Většina zpráv spojených s Applem se nyní samozřejmě týká především iPhonu 4. O páteční tiskové konferenci podrobněji informujeme v samostatném článku, ale přišly i další zprávy týkající se iPhonu, jež shrnuje tento článek:

Apple začal mnohem víc zdůrazňovat testování antén iPhonu

Vzhledem k tomu, co zaznělo na páteční tiskové konferenci, sotva překvapí, že Apple počal klást mnohem větší důraz na to, jak testuje antény iPhonu (a bezdrátových zařízení obecně).

Projevilo se to i na jeho webu, kde přibyla nová stránka popisující jeho laboratoře pro návrh a testování antén. Najdete tam fotografie oněch „anechoických“ testovacích komor (jichž je celkem 17) a videozáznam z nich, text popisuje, jak velké úsilí Apple věnuje vývoji všech bezdrátových zařízení a samozřejmě zmiňuje též terénní testování.

A další nová stránka Applu podrobně probírá výkon antén mobilních telefonů, srovnává iPhone 4 s iPhonem 3GS a dále s telefony BlackBerry Bold 9700, HTC Droid Eris a Samsung Omnia II, přiložená videa a fotografie mají dokázat, že s útlumem signálu na tom jsou všechny stejně nebo ještě hůře než nejnovější iPhone. V podstatě se jedná o podrobněji rozebrané údaje, jimiž v pátek argumentoval Steve Jobs.

Zástupci médií si prohlédli testovací laboratoře Applu

Propagace Applu se ovšem činila i jinak, po páteční tiskové konferenci dostala pozvání do zmíněných testovacích laboratoří řada jejích účastníků, poměrně podrobnou zprávu o tom přináší Engadget, ale byli tam mnozí jiní významní lidé z médií (Jason Snell z Macworldu, autor blogu Daring Fireball John Gruber a novináři z takových publikací jako Wired, USA Today a New York Times).

Apple se zjevně snažil na pozvané udělat dojem (testovací komory skutečně vypadají působivě), je však třeba připomenout, že obdobná testovací zařízení nepochybně mají i ostatní výrobci mobilních telefonů, jen se jimi zatím tolik nechlubili (ostatně prováděné testy, které Apple vypočítává, požadují mobilní operátoři, aby vůbec telefon dovolili provozovat ve své síti a jim to zase přikazuje příslušná legislativa).

Jak vidět, Jobsovo realitu deformující pole a marketingová mašinerie Applu opět zafungovaly a dokázaly i tuhle záležitost obrátit v jeho prospěch.

Consumer Reports iPhone 4 stále nedoporučuje

Apple sice testy časopisu Consumer Reports odmítá, ale jistě měly značný podíl na krocích, které v pátek oznámil. Ovšem ani Consumer Reports není s opatřeními Applu spokojený, na svém blogu je hodnotí jen jako první dobrý krok.

Jeho dodatečné testy ukázaly, že pouzdro Bumper skutečně potíže s útlumem signálu výrazně zmírňuje, považuje to však jenom za dočasné řešení a připomíná, že současná nabídka trvá pouze do 30. září, poté ji Apple znovu přehodnotí. Časopisu vadí i to, že se finanční náhrada už pořízených pouzder nevztahuje na výrobky třetích stran (i když Apple naznačil, že bude takové případy hodnotit individuálně).

A proto Consumer Reports iPhone 4 nadále nedoporučuje, ale těší se na dlouhodobější řešení od Applu.

iOS 4.0.1 a 4.1 beta skutečně nabízejí realističtější zobrazování síly signálu

Už minulý týden jsme zmiňovali, že jak první beta verze iOS 4.1, tak ve čtvrtek uvolněný iOS 4.0.1 přinášejí změněný ukazatel síly signálu. A ten skutečně zobrazuje jiné hodnoty, AnandTech provedl příslušná měření. Porovnávaly se iPhony 4 s iOS 4.1 beta, 4.0.1. a 4.0 a též přístroj užívající Android 2.2.

Nové verze iOS mají lepší dynamický rozsah zobrazované síly signálu, každému sloupci se přiřazuje širší interval intenzit, vyjma pátého sloupce, který v iOS 4.0 zabíral neúměrně velkou část rozsahu intenzit signálu.

Když nyní signál klesne o 24 dBm, ztratí iPhone jen dva sloupce, ne všechny jako dříve. Jeden sloupec se teď zobrazuje ještě při –121 dBm, namísto při –113 dBm, což odráží zvýšenou citlivost iPhonu 4 a schopnost udržet spojení i při slabším signálu. Jinými slovy, ukazatel nově zobrazuje realističtější údaje, ale pro síť AT&T to bude vypadat hůře než dosud.

A první tři sloupce stupnice se zvětšily, takže nyní vypadá spíš jako exponenciální, což samozřejmě působí lépe, možná to má pomoci k příznivějšímu vnímání sítě AT&T.

V každém případě však iPhony s nejnovějšími verzemi iOS 4.x zobrazují sílu signálu mnohem realističtěji, než tomu bylo u všech předchozích verzí firmwaru a modelů iPhonu, což lze jen přivítat. (Mimochodem, Android 2.2, užitý pro srovnání, v podstatě jenom přemapovává údaje v dBm.)

iOS 4.0.1 také opravuje chybu synchronizace s Exchange

Apple v doprovodných poznámkách iOS 4.0.1 sice uvádí pouze změněný ukazatel síly signálu, ale tento nový firmware pro iPhony (pro iPod touch vydán nebyl) přece jenom zahrnuje další opravy chyb. Jobs to letmo zmínil na páteční tiskové konferenci a blíže to specifikuje tento nově zveřejněný podpůrný dokument.

Uvádí, že po přechodu na iOS 4.0 mohou někteří uživatelé zjistit, že synchronizace pošty, kontaktů a kalendářů přes Exchange ActiveSync nefunguje nebo běží velice pomalu. A někteří správci Exchange Serveru mohou zaznamenat pomalu běžící servery. Problém se týká iPodu touch a iPhonů 3G, 3GS a 4.

Apple doporučuje přechod na iOS 4.0.1, který to řeší. Pro přístroje, pro něž není iOS 4.0.1 dostupný (iPody touch), se v dokumentu podrobněji popisuje, jak nainstalovat konfigurační profil, který prodlouží dobu, po níž bude přístroj s iOS 4 čekat, až Exchange Server zareaguje na jeho synchronizační požadavky.

iOS 4.0.1 samozřejmě tento profil už v sobě zahrnuje, příslušnou dobu prodlužuje na 240 sekund. A organizace, jež budou chtít ještě delší čekací dobu, si mohou stáhnout nepodepsaný profil, v němž se dá příslušná hodnota upravit.

V beta verzi iOS 4.1 byl objeven Bluetooth profil AVRCP a nové volby rodičovské kontroly

Minulý týden jsme popisovali první změny odhalené v beta verzi iOS 4.1 a od té doby přirozeně byly nalezeny další novinky.

K těm nejdůležitějším patří, že konečně zahrnuje podporu profilu AVRCP pro Bluetooth zařízení. To je profil, co dovoluje, aby náhlavní Bluetooth sady, přístrojové desky automobilů a obecně všechna dálková ovládání mohla pracovat se zvukovými funkcemi připojeného zařízení.

Dosud to fungovalo tak, že bylo možné na dálku ovládat jen hlasitost přehrávání hudby na připojeném iPhonu, zatímco ostatní funkce vyžadovaly užití aplikace iPod (muselo se sáhnout po telefonu). Avšak s profilem AVCRP bude možné také pomocí dálkového ovládání přecházet mezi skladbami, což zejména v patřičně vybavených automobilech bude mnohem bezpečnější.

A pro starostlivé rodiče obávající se o mravní vývoj svých ratolestí přibyly nové dvě možnosti blokování přístupu. Ta první zamezuje v přístupu k funkci FaceTime pro videohovory na iPhonu 4. Když se FaceTime zablokuje, nebudou videohovory dostupné ani z telefonních volání, ani z kontaktů a na své původní místo se vrátí příkaz pro podržení hovoru z iOS 3.

Druhá blokovací volba se týká her více hráčů v rámci Game Center, herní sociální sítě Applu. Hry více hráčů zvyšují nároky na přenosovou kapacitu a navíc mohou děti vystavit styku s nebezpečnými cizinci, nebo prostě s nežádoucími osobami, a tak se dá zakázat i tohle. Zatím ovšem není jasné, kdy Apple Game Center spustí, vůbec to nemusí být již s ostrou verzí iOS 4.1, žádné konkrétní datum dosud neudal.

Vývojářská sada 4.0.1 umožňuje vývoj aplikací pod novými verzemi iOS

Spolu s iOS 4.0.1 a iOS 3.2.1 (pro iPad) vydanými minulý čtvrtek Apple souběžně uvolnil také vývojářskou sadu iOS SDK 4.0.1.

To je software nezbytný pro tvorbu aplikací iOS, protože zahrnuje integrované vývojové prostředí Xcode a emulátor iPhonu (iPhone Simulator), stejně jako další související nástroje. Apple upozorňuje, že ti vývojáři, kteří své přístroje převedli na iOS 3.2.1 nebo 4.0.1, si musí nainstalovat též tuto novou verzi vývojářské sady, aby mohli pokračovat ve vývoji aplikací.

Sada umožňuje psaní aplikací jak pro iPhone a iPod touch, tak pro iPad (původně se pro iPad nabízela samostatná vývojářská sada), pro běžné uživatele samozřejmě nemá žádný bezprostřední význam, ale pro vývoj aplikací na nových verzích iOS je zcela nezbytná.

V App Store se objevila aplikace Firefox Home pro synchronizaci s Firefoxem

Alternativní webové prohlížeče nepostavené na WebKitu dosud Apple od iOS odmítal (ačkoli Opera Mini se už do App Store dostala), přesto není příliš pravděpodobné, že bychom se v dohledné době dočkali Firefoxu pro iOS (mobilní Firefox, kódově označený Fennec, se sice teprve připravuje, ale Mozilla by jistě jeho přenos na platformu Applu neodmítla).

Přesto ale již lze z Firefoxu pro osobní počítače na iPhone přenést alespoň něco, v App Store se totiž objevila aplikace Firefox Home (avšak zatím jen v některých zemích).

Firefox Home však není webový prohlížeč, ale aplikace, jež umožňuje synchronizaci přístrojů s iOS s prohlížeči Firefox na osobních počítačích, jsou-li vybaveny doplňkem Firefox Sync. Dovolí synchronizovat takové údaje jako historii, záložky a otevřené panely. V aplikaci Firefox Home pak lze otvírat příslušné stránky, ovšem s využitím WebKitu.

Aplikace navíc napodobuje inteligentní adresový řádek Firefoxu, který si zapamatovává dříve navštívené weby, když se do řádku napíše text, Firefox Home zobrazí odpovídající adresy z toho, co se získalo synchronizací.

Tato aplikace se dá stáhnout zdarma, funguje na iPhonu, iPodu touch a iPadu a vyžaduje iOS 3.1 nebo vyšší. Zatím však nevyužívá naplno nejnovější mobilní hardware Applu, nepodporuje například displej Retina iPhonu 4 a nenabízí uživatelské rozhraní uzpůsobené iPadu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: