Apple zdvojnásobil diskové kapacity Time Capsule - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple zdvojnásobil diskové kapacity Time Capsule

31. července 2009, 00.00 | Ve čtvrtek Apple v tichosti uvedl inovované modely bezdrátové základnové stanice Time Capsule s integrovaným pevným diskem, které zvětšily kapacitu disku na dvojnásobek při zachování původní ceny.

Včera došlo k další nenápadné obměně hardwaru Applu, tentokrát se týkala bezdrátové základnové stanice s integrovaným pevným diskem, Time Capsule.

Tuto periférii Apple nabízí především jako hardwarové vybavení pro zálohovací software Time Machine uvedený s Mac OS X 10.5 Leopard, může ovšem posloužit i jako běžný souborový a tiskový server (a samozřejmě též jako základnová stanice pro WiFi síť), přístupný jak z Maců, tak z PC s Windows. Od počátku se dodávaly dva modely se 3,5” pevnými disky o kapacitě 500 GB a 1 TB, jenže kapacity disků neustále rostou (a jejich ceny klesají), na což musel reagovat také Apple.

A právě to udělal včera, pohled do technických specifikací ukazuje, že nyní se přístroje dodávají s disky o velikosti 1 a 2 TB. Ceny se přitom nezměnily, vyšší model (teď už ale se 2TB diskem) stále přijde na 499 USD, zatímco 1TB Time Capsule stojí 299 USD. Nové modely s většími disky jsou však zatím dostupné pouze v USA, stránky Time Capsule pro jiné země pořád uvádějí původní kapacity.

Time Capsule (a také základnovou stanici AirPort Extreme, což je v podstatě Time Capsule bez disku) Apple inovoval již počátkem letošního března (současně s uvedením nových modelů stolních Maců), kdy tyto periférie vybavil možností současné práce jak ve frekvenčním pásmu 2,4, tak 5 GHz (jednalo se o úpravu na úrovni hardwaru, nikoli o pouhou aktualizaci firmwaru) a umožnil zřízení druhotné bezdrátové sítě pro přátele a návštěvníky. Disk Time Capsule navíc zpřístupnil ze služby MobileMe.

Avšak tehdy zůstaly kapacity disků nezměněny (v dubnu se sice na stránkách prodejce ClubMac na chvíli objevil obrázek 2TB Time Capsule, ale zase rychle zmizel) a ke zvětšení disků došlo až teď, na což upozorňuje malá reklama na titulní stránce amerického webového obchodu Applu. Všechny ostatní specifikace vypadají stejné, zjevně tedy jde o březnové modely osazené většími disky. Položka amerického Apple Store pro Time Capsule udává dostupnost do 24 hodin, takže v USA se nové modely už dají koupit, do dalších zemí se jako obvykle dostanou se zpožděním.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: