Mac, drogy a rock'n'roll - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůHumor

Mac, drogy a rock'n'roll

31. března 2006, 00.00 | Vždycky jednou za čas narazí redaktoři MujMaca na zajímavost, aktualitu nebo humorný článek, který se nehodí do žádné stálé, již zavedené rubriky. Protože nám ale připadá škoda se s vámi o některé tyto perly nepodělit, rozhodli jsme se uvést nový, nepravidelně vycházející, seriál článků, jejichž obsah je různorodý a jejichž čtení se dopouštíte na vlastní nebezpečí. Před vámi leží první díl seriálu „Mac, drogy a rock'n'roll“.

Vždycky jednou za čas narazí redaktoři MujMaca na zajímavost, aktualitu nebo humorný článek, který se nehodí do žádné stálé, již zavedené rubriky. Protože nám ale připadá škoda se s vámi o některé tyto perly nepodělit, rozhodli jsme se uvést nový, nepravidelně vycházející, seriál článků, jejichž obsah je různorodý a jejichž čtení se dopouštíte na vlastní nebezpečí. Před vámi leží první díl seriálu „Mac, drogy a rock'n'roll“.

Video instalace Windows na Intel Mac

Ano, ano, my víme – není to už žádná žhavá novinka, že se na nový iMac a následně i na MacBook Pro a Mac mini podařilo nainstalovat Windows XP. Tady ale máte pěkné video, které vás provede celým procesem instalace. Pozor ale; rozlišení je 640×480 a velikost souboru okolo 100 MB.

3 000 iBooků za 3 dny

Střední škola v severoamerickém městě Miramar si pro své studenty objednala 3 000 nových iBooků. Technický administrátor je potom během 3 dní zkonfiguroval a nainstaloval na ně dodatečný software, podle požadavků vedení, čímž ustanovil nový světový rekord. Blahopřejeme!

Galerie fotografií, dokumentující celou akci.

Hodně iBooků…

Jak by vypadalo balení iPodu od Microsoftu?

Těžko hledat příklad lépe ilustrující rozdíl mentality společností Microsoft a Apple, než toto video. Tak nějak by vypadalo balení iPodu, kdyby jej navrhoval Microsoft. Jak to víme? Jednodušše – toto video totiž vytvořili sami zaměstanci designerského oddělení Microsoftu a jako vtip jej rozeslali svým kolegům. Jak se dostalo ven nikdo neví, nicméně mluvčí společnosti původ filmečku potvrdil.

„Microsoft toto video nikdy ven nepustil,“ řekl k tomu tiskový mluvčí, pan Pilla. „Ale je přirozené, že si přátelé podobné vtípky posílají. Ačkoliv jsme jej tedy oficálně nevydali, vnitřní týmy si jej mezi sebou ukazovaly. Jsme rádi, že se tomu zasmáli i ostatní.“ Inu, aspoň že je Microsoft ochoten dělat si legraci sám ze sebe; nejmenovaná ovocnářská společnost by už nejspíš vyhrožovala žalobou…

30 let vývoje Apple zachyceno v obrázkové galerii

Prvního apríla Apple oslaví 30. výročí svého založení. Ať už jsou plány na oslavy a do budoucnosti jakékoliv, neuškodí se na chvíli zastavit a ohlédnout se zpátky, za 30 lety historie. V této galerii najdete screenshoty zběžně mapující historii operačních systémů které během existence Apple poháněly některé z jeho počítačů. Ke každému z obrázků si navíc můžete přečíst i krátký komentář s popisem toho, co vidíte – pokud tedy nejste zrovna expert na dějiny výpočetní techniky, stejně ze zorientujete.

Legendární Lisa

Slovo závěrem

Inu, to je pro dnešek vše, až se nám zase nahromadí něco zajímavých novinek, setkáme se u dalšího dílu.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Humor  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: