Procházka po českých internetových obchodech II. - tauer.cz - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Procházka po českých internetových obchodech II. - tauer.cz

17. března 2005, 00.00 | U dnešního internetové nákupu se zastavíme na adrese tauer.cz. V úterý jsme si představili webový obchod společnosti CDS a dnes se podíváme na možnosti nákupu u Tauerů. A nutno říci, že tento obchod patří určitě do kategorie těch hodně povedených, i když i zde jsme narazili na pár drobností.

U dnešního internetové nákupu se zastavíme na adrese tauer.cz. V úterý jsme si představili webový obchod společnosti CDS a dnes se podíváme na možnosti nákupu u Tauerů. A nutno říci, že tento obchod patří určitě do kategorie těch hodně povedených, i když i zde jsme narazili na pár drobností.

Při zobrazení úvodní stránky na vás dýchne čistota a jasné uspořádání obchodu. Vzhledově e-shop vychází z prezentace apple.com, ale spíše jen v zaměření na jednoduchost a ve volbě bílého "čistého" pozadí. Samotné prvky webu (tlačítka a pod.) a ovládání se od internetového AppleStoru liší a jsou více přiblíženy českému prostředí a postupům, na které je český uživatel zvyklý. Na pravé straně si hned z rolovací nabídky můžete vybrat druh zboží, které vás zajímá (PowerBook, PowerMac, Periferie a pod.) nebo své hledání zacílit podle značky (Griffin, Kensington, Lacie a pod.). Jedná se o ideální a rychlý způsob, jak se v krátkém čase dostat k požadovanému zboží a osobně mi tento druh procházení obsahu obchodu vyhovuje a bývá i na spoustě tuzemských obchodů používán.

Po nalezení požadovaného produktu máte velkou šanci, že o něm naleznete dost podrobné informace. To platí především o Apple produktech (přenosné a stolní počítače). Jedná se o přeložené (česky psané) detailní popisy dané konfigurace včetně rozepsaných informacích o "vnitřnostech" a technické specifikace. Výjimkou není ani možnost prohlédnout si hledaný produkt ve virtuální realitě pomocí QuickTime VR. Stejně jako u českého internetového AppleStoru, i zde máte možnost si k zvolenému počítači dokoupit řadu periférií a doplňků. Velice příjemně působí rozepsání paměti RAM - uživatel si tak může vybrat, zda jeho počítač bude mít 2x 512 MB RAM či 1x 1G RAM a má tak úplnou kontrolu nad svým nákupem. Tauer standardně nabízí i alternativní doplňky - například místo AirPort Extreme karty si můžete koupit D-Link USB wi-fi dongle, který je cenově přijatelnější než originální karta od Applu (i když vám zabere jeden USB port a do systému je potřeba doinstalovat speciální ovladače). Společnost Tauer tak nabízí vlastní BTO konfigurace, které se mohou značně lišit od nabídky Applu. U Mac mini či iMacu si můžete vybrat jiné velikosti interních disků (až 400 GB u iMacu), nebo interní paměti (až 2GB u Mac mini). A samozřejmě lze změnit optickou mechaniku, dodat interní Bluetooth a AirPort.

Změna délky záruky je u nás celkem běžná (tedy u Apple produktů) a při nákupu tak máte možnost záruku zkrátit na jeden rok, nebo naopak prodloužit až na roky 3, což je nabízeno v rámci nabídky TauerCare - zde se jedná o obdobu služby AppleCare, kterou nabízí společnost Apple v zahraničí. Za příplatek tak máte záruční dobu prodlouženou až na tři roky, ale záruku nelze prodloužit dodatečně, pouze v okamžik nákupu. Další zajímavou položkou při nákupu je možnost základní a komfortní instalace - počítač tak dostanete připravený dle vašich představ a nebudete muset řešit nastavování sítě, párování Bluetooth zařízení, předvolby aplikací a jejich instalaci. Zajímavá volba pro úplné začátečníky, kteří nemusejí šetřit - cena se pohybuje od necelého tisíce korun až po částku přesahující tři tisíce, takže není určena pro úplně každého.

Při nákupu vždy vidíte cenu, která je aktuální pro nákup přes internet a pro nákup přímo na prodejně - internetová cena je logicky nižší a hned víte, kolik jste ušetřili. Informace o dostupnosti se u některých produktů nacházejí, u některých jsem je nenašel. Většinou se jedná buď o dostupnost okamžitou (skladem) nebo naopak v rámci několika týdnů. Domnívám se, že vzhledem k našim podmínkám je vždy lepší se na dostupnost počítače zeptat přímo prodejce a mít ji potvrzenou. K tomu bohužel slouží jen telefonní, eventuelně emailový kontakt. ICQ ani iChat zde bohužel nevyužijete, což je tak trochu škoda a myslím si, že řada uživatelů by tuto možnost využila.

V neposlední řadě musím zmínit i sekci podpora/faq, na kterou vedou odkazy i od prohlížených počítačů - například při nákupu přenosného počítače se hned můžete podívat, jak o něj pečovat a jak se starat o baterii. Jedná se o příjemný bonus, který prodejce nabízí svému zákazníkovi. Jestliže vám finance při nákupu nestačí, máte možnost si dohodnou nákup na leasing, který je nabízen přes společnost Ekoma. Při placení si můžete zvolit, zda si nákup vyzvednete přímo v obchodě, nebo si jej necháte doručit domů (nebo kanceláře). Druhá varianta je za příplatek 237,- Kč (alespoň taková částka byla vidět při testovaném nákupu Mac mini), ale přímo v obecných informacích o nákupu je uvedena částka za dovoz zboží 380,- Kč bez DPH, což je poněkud matoucí, nehledě na fakt, že v dnešních podmínkách se jedná o cenu vcelku vysokou. Na druhou stranu jsem nenarazil na informace o příplatku za placení dobírkou, která je u jiných obchodů běžná a nutí tak kupujícího platit předem - tím pádem se cena při placení v hotovosti při přivezení zboží stává snesitelnější.


Závěr

Na adrese tauer.cz naleznete velmi povedený internetový obchod, který byl tvořen s cílem nabídnout uživateli maximum různých konfigurací (vlastní BTO) a dostatečné informace o zboží. Tomuto internetovému obchodu se nedá příliš mnoho vytknout a domnívám se, že splňuje to, co by zákazníci od nákupu Apple produktů na internetu očekávali. Škoda absence ICQ či iChat kontaktu a nesrovnalosti s uvedenou cenou za dopravu. Ale i přes tyto drobné výtky se jedná o e-shop, který byl tvořen s rozmyslem a bylo myšleno na zákazníka, který by neměl odcházet nespokojen.

A jaká je vaše zkušenost s nákupem na tauer.cz?

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: