Ohlédnutí za MujMAC Apple Forem Leden 2004 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Ohlédnutí za MujMAC Apple Forem Leden 2004

10. února 2004, 00.00 | Nabízíme vám s mírným odstupem souhrn informací o MujMAC Apple Foru, které proběhlo koncem ledna a stalo se po poměrně dlouhé době prvním setkáním uživatelů Applů nepořádaným přímo Applem či jeho zastoupením.

MujMAC Apple Forum leden 2004 (MAF) proběhlo 27.1.2004 v pražském hotelu Olšanka, který nakonec přivítal 232 platících návštěvníků a na tři desítky partnerů a zvaných hostů. Jak název napovídá, naším cílem bylo při pořádání MAF nabídnout široké uživatelské veřejnosti diskuzní a informační platformu. To se během celodenní akce bezesporu podařilo, což potvrzuje fakt, že 82% všech návštěvníků hodnotilo akci jako přínosnou a 2/3 rozhodně navštíví příští MAF.

Přednáškový program
Vzhledem k tomu, že akce byla prvním počinem tohoto druhu a rozsahu v historii MujMACa rozhodli jsme se připravit co nejširší programový záběr, který by mohl oslovit opravdu každého. Je jasné, že při takto bohaté programové nabídce první MAF nedokázal dopodrobna probrat žádné z prezentovaných témat, ale na druhou stranu nabídl opravdu pestrý pohled na aktuální stav na českém trhu a na vývoj kolem Applu vůbec. Pro příští forum, které by mělo proběhnou počátkem podzimu, chystáme již konkrétnější zaměření s jedním ústředním tématem, které bude doplněno perličkami a tipy z dalších oblastí. Které téma to bude záleží zejména na vás - čtenářích, ale fakt, že nejúspěšnějšími prezentacemi byl GarageBand a Maya ledacos naznačuje.

Workshop
Druhým pilířem programu MAFu byl workshop, který probíhal za podpory generálního partnera akce - společnosti CDS. Díky její podpoře byl k vidění a vyzkoušení zajímavý průřez aktuální nabídkou HW od Applu. A nejen to, díky jednomu z autorů serveru MujMAC bylo možné si v praxi vyzkoušet plně funkční Macintosh Plus (1986), což je dnes již pro většinu uživatelů opravdová rarita. Je škoda, že se pro MAF nepodařilo zajistit úplně kompletní portfolio produktů Apple, ale pevně věříme že, při druhém ročníku a po vstupu do EU se situace ještě zlepší.

Partnerský program
Třetí součástí MAFu byla partnerská prezentace v předsálí. Seznam partnerů sice nebyl příliš dlouhý, což je bohužel smutná realita českého trhu, ale o to zajímavější. Návštěvníci se mohli seznámit s konkrétními aplikacemi nejen od Applu, Adobe a Quarku, ale například i se slovníkem či účetnictvím pro Mac OS X. Nechyběly ani periférie, takže se rozhodně bylo nač dívat a o čem diskutovat.

Vášnivá diskuze na závěr
Doslova zlatým hřebem celého programu se stala závěrečná diskuze se zástupci českého distributora Applu. Více jak hodinová diskuze, která vedla k několika i velmi prudkým výměnám názorů, byla rozhodně zajímavým vodítkem do zákulisí fungování české prodejní a servisní sítě Applu. Některé odpovědi na dotěrné otázky sice nevyvolávaly příliš optimismu a nadšení mezi diváky, ale o to důležitější bylo, že zazněly veřejně. Věříme, že každá výměna názorů podložená fakty a rozumnou argumentací je potřebná.

Výhled na příští forum
Nesluší se příliš hodnotit vlastní akci, takže nabízíme všem účastníkům fora možnost vyjádřit své vlastní hodnocení MAFu v diskuzi pod článkem. Z pohledu pořadatele si redakce MujMACa vytýčila řadu cílů pro zlepšení a zatraktivnění příštího fora. Přestože historicky první ročník hodnotíme jako velmi úspěšný a přínosný, vidíme i řadu nedostatků, které bychom na příště rádi odstranili. Věříme, že se nám to pomůže i s vaší pomocí, protože každý komentář, kritika či rada jsou vítány. Vždyť MAF je tu pro vás a do značné míry jej můžete ovlivnit svými názory a komentáři.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » MAF  

 » Rubriky  » Agregator  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Nevim nevim

Autor: Petr V. Muž

Založeno: 10.02.2004, 11:05
Odpovědí: 0

Apple forum sice hezky, ale neprofesionalita byla bohuzel videt uplne vsude. Nevim proc na podiu nebyly treba dva pocitace? Behem jedne prednasky by si mohl dalsi prednasejici pripravit svoji prezentaci. Prostoje byly nekdy az moc zdlouhave. Navic mi dost vadilo, kdyz prednasejici, kvuli prepnuti dalsiho slidu musel odchazet od pultiku. Nevim jestli by nebylo lepsi mit prodluzovaci kablik k mysi, nez pouzivat Romeo. Take projektor by asi mohl byt lepsi.
Dalsi problem jsem videl v prednasejicich. Jejich ehhmm se objevovalo za kazdym druhym slovem, a pokud nebylo ehhmm, prednasejici mluvil tak monotone, ze mne uvedl do spanku. (video po obede). Bohuzel vsechny prednasky byly tak obecne, ze jsem se v podstate nedozvedel nic noveho (krome Garage Band, coz me zas tolik nezajima). Myslim, ze opakovat to, co si clovek precte na MujMacu je trochu zbytecny.
Jinak ale povazuji Apple Forum za dobry pocin a doufam, ze dalsi budou uz jen a jen lepsi.

P.S. Jenom obed v zavodce by se priste mohl odehrat nekde jinde.

Odpovědět na příspěvek

zhodnoceni akce

Autor: Bedrich Chaloupka Muž

Založeno: 10.02.2004, 11:41
Odpovědí: 0

No ja osobne hodnotim probehlou akci velmi negativne a jeste jsem se nesetkal s nikym kdo by byl opacneho nazoru. Drobne svetlym mistem byla opravdu prezentace GarageBandu. Skoda ze tento clanek tu nebyl hned po akci, to jsem byl plny dojmu. Nyni mohu pouze suse konstatovat, ze uroven prezentaci byla bidna (bily text na pozadi bez obrazku, nadpis vetsim fontem), prezentatori byli taci jaci byli, pripravenost prezentaci a techniky byla adekvatni energii a efektivite tomu venovane, informace jimy podane pro me meli temer nulovou hodnotu, pri obede jsem si myslel, ze si ze me nekdo dela srandu a pri zaverecne rozprave se zastupci distributora jsem musel odejit... Tato akce, jeji pripravenost a prubeh naprosto odrazi stav trhu Apple v CR a profesionalitu lidi kolem neho. Bejt zenska, tak se mi z toho chce brecet...

Odpovědět na příspěvek

RE: zhodnoceni akce

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 10.02.2004, 15:47

Tak to je mi lito ze nam lidi do formularu lhali, samozrejme se vyskytovaly i negativni reakce, ale pozitivni vyrazne prevazovaly.

Kazdopadne, budeme vsicni radi, pokud napriklad zorganizujete neco na svetove urovni vy - budu prvni kdo se prihlasi.

Nezbyva nez zopakovat co bylo v clanku - jsme si vedomi problemu a chyb a bude maximalni snaha akci vylepsit.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: zhodnoceni akce

Autor: M.D. Muž

Založeno: 10.02.2004, 16:36

Myslím, že pan Chaloupka hodnotí organizaci akce až příliš příkře -- tedy na první ročník. Do dalších je co zlepšovat.

Zajimalo by mě tedy, zda organizátoři hodlají zveřejnit výsledky ankety, tedy alespoň statistické výstupy a nejzajímavější věcné připomínky.


Sám se pohybuji spíše v oblasti Linuxu a free softwaru a musím říci, že mnohé místní akce (např. známý OpenWeekend) dosahují mnohdy srovnatelných nebo vyšších kvalit (co do technické organizace a zajímavosti přednášek) a navíc na rozdíl od Apple Fora jsou organizovány převážně jen nadšenci/studenty a vstup na ně je zdarma (coz sice vylučuje "oběd v ceně", ale to je asi pochopitelné).


Dal
í otázka je, kdo je skutečnou cílovou skupinou Apple Fora. Jsou to skutečně jen (skalní) uživatelé počítačů Apple, má tedy být Forum vlastně jen takové přátelské setkání komunity s představením nějakých zajímavých "vychytávek", o kterých ještě všichni neví? Nebo je to akce určená též přiblížení světa Apple třeba nám Linuxákům a Windozákům?

Pokud je správně první možnost, tak vlastně nemám akci co vytknout, byl jsem na ní jako outsider, který se přišel podivat, jak to chodí u kamarádů "s tím barevným BSD" ;-) Na slajdy sice zrovna perfektně vidět nebylo, ale většina přednášejících hovořila artikulovaně a ozvučení sálu také nebylo špatné.

Pokud je však správně možnost druhá, výrazně mi chyběla témata typu programování pro MacOS X (systémové i aplikační), porovnání MacOS X s jinými OS (ne ve smyslu "má to víc eye-candies", ale ve smyslu "používá to inverzní mapování stránek"), jak je to při nasazení v heterogenním prostředí atd. Nebo alepoň zájem představitelů CDS bavit se se mnou ne jako s potencionálním uživatelem, ale jako s člověkem, který má nějaké (i hlubší) zkušenosti s prací a s programováním na jiných platformách a zajímalo by ho, co mu může Apple nabídnout.


Takže závěrem mohu říci, že na příští Forum se asi zase zajdu podívat. Ale jen sledování zpomalené animace Exposé prostě nemůže udržet můj zájem napořád :)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: zhodnoceni akce

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 10.02.2004, 20:41

Ad odbornost a publikum - doufal sem ze Honza Brezina vytahne ze statistik, co sem pripravil, neco vice... Napriklad ad odbornost - je to 1:1 - pulka chce aby akce byla odbornejsi, pulce vyhovala nastavena uroven.

chapu ze kdo cte mujmaca denne asi toho moc noveho nepoznal, ale rada lidi ho denne necte - pro ty akce byla prinosem. MujMAC se snazi postihnout CELOU Apple komunitu a stejne tak siroke bylo spektrum navstevniku. Zatimco u Linuxu je jaksi dane, ze vsichni jsou stourove, Maca muze pouzivat preci jen sirsi spektrum uzivatelu.

Takze pristi akce bude pravdepodobne odbornejsi (temata jako programovani, Linux na Macu se opravdu cekat nedaji), ale muze to znamenat, ze pro cast navstevniku bude tim padem mene zajimava, protoze to napriklad pro ne bude nad jejich odbornost. takze je to urcite lavirovani "jak se zavdecit vsem", coz jaksi z principu nejde.

Verim ze chapete co sem chtel rici - chapu ze nekomu se akce mohla zdat nedostatecne odborna, ale, na druhou stranu, vyrazne casti lidi vyhovovala (coz neznamena ze priste obsah nebude odbornejsi). Nekdo rikal "vice muziky", nekdo "vice dtp", nekdo "cekal jsem Linux na Macu" a podobne... nelze se zavdecit vsem, na to proste nejsou moznosti. Takze, opet opakuji, je co zlepsovat, ale delat zazraky nejde.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: zhodnoceni akce

Autor: JJ Muž

Založeno: 11.02.2004, 00:08

ježkovy voči proč myslíš že programování by se jako téma neujalo? Zrovna na to by se mohlo přijít podívat dost linuxářů, když tomu uděláš vhodnou reklamu (OpenStep mají taky a poměrně často se mě na to někdo z nich ptá).

A co třeba specializovaná akce pro switchery na OS X v publikační oblasti? To by mělo být zajímavé i pro místní zastoupení, ne? CDS by se mělo sakra snažit aby až definitivně vyprší čas devítky lidi přešli na OS X a ne na Windows, když teď už na ně téměř veškerý soft existuje.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: zhodnoceni akce

Autor: czeXit Muž

Založeno: 11.02.2004, 15:16

jiste ze hodne lidi pouziva mac v praci na dtp. ale rozhodne bych nedelal "vice dtp" akci - to by bylo asi vhodnejsi kdyby zorganizovala grafika a bylo to multiplatformni a treba jen o jednom programu...

Jsem pro prednasky + cviceni :-)
me osobne by zrovna linux nebo programovani zajimalo.
zatimco by nekdo na podiu plkal o dtp nebo mluvil manazerstinou o tom co nas ceka a nemine, mohla by na pocitacich nekde v koute treba prezentace ruznych distribuci PPC linuxu. mohly by se ukazovat ruzne situace integrace Macu do windows siti a sluzeb, s ukazkami konfigurace, moznost klast dotazy atd... nekoho by zajimalo portovani linuxovych aplikaci na mac, bezpecnost macu, nasazeni macu jako serveru...

na podiu by dodetepeckovali a sli by vystridat u pocitacu prvni skupinu zajemcu a v praxi zkouseli ruzny veci a resili problemy.

na podiu by zatim zacala prednaska opet o necem jinem, treba o hrach, zvuku... proste aby mel clovek moznost si vybrat. ja bych u predvadeni grafickych aplikaci asi spal a kdyby se zacalo mluvit o "stourani" se v systemu tak by zase ostatni nevedeli ktera bije...

napriklad ruzne kombinace prednasek typu:
dtp vs. programovani
zvuk vs. linux ppc
hry vs. porty aplikaci...

kazdy by si mohl vybrat co by chtel vic videt, jedno by bylo "velka" prednaska, druhe jako "male" zajmove pro skupinu nekolika, nekolika desitek lidi v koute/mensi mistnosti.

stihlo by se toho vic, mohlo by to byt vic do hloubky a spokojeni by byli vsichni.

ono to ani jinak nez do hloubky nejde - kdyz mluvite napr. obecne o quarku, tak cloveku jako jsem ja, ktery to neumi, to nic neda protoze to nepotrebuje a sazec se z nej kvuli jedne prednasce nestane. naopak profikovi to zase nic neda... takze dve akce najednou, kazda naprostym protikladem - dtp profik bude asi malokdy sitovym adminem, takze treba tahle kombinace.

pokud by slo o pocitace na "cviceni", myslim ze zapujceni by bylo od fandu mozne :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: zhodnoceni akce

Autor: M.D. Muž

Založeno: 11.02.2004, 19:02

Možná to ode mě, ortodoxního linuxáře, bude znít divně, ale Linux na Applu (PPC) mě až zas tak nefascinuje. Linux běhá na několika desítkách platforem, všude prakticky stejně (dobře) a pokud ty platformy mají nějaký grafický výstup, tak to i všude zhruba stejně vypadá.

Navíc, aniž by se chtěl všech přítomných applistů nějak dotknout, myslím si, že kupovat si Apple kvůli Linuxu je ztráta peněz -- ekvivalentní výkon lze dosáhnout na běžném PC s x86 za poloviční cenu a pokud jde člověku o čistotu hardwarového návrhu, tak zase spíš sáhne třeba po UltraSparcu.

Linux na PPC je zajímavá kuriozita, ale nic mimořádného.


Co mě ovšem zajímá, je naopak programování pro Apply v MacOS X -- nativně. Vždyť dobré rozšíření (nebo rozšiřování) platformy je do značné míry podmíněno i tím, jak je otevřená. Jaká je šance, že na ní může něco rozumného (účetní software, skladovou databázi a podobné věci) naprogramovat ne jen několik velkých korporací v čele s výrobcem, ale i třímužná firma Pepy Nováka odvedle.

MacOS X je v současné době IMHO unikátní desktopové řešení a je ho (bez urážky) škoda jen na profesionální práci v DTP a na grafiku, stejně jako je škoda na něj roubovat Linux (který může stejně dobře běhat na mnohem levnějším železe).

Firma Apple udělala velmi dobré strategické rozhodnutí, že použila jako základ svého nového operačního systému pravě BSD (*nix). Díky tomu se jí okamžitě otevřel bohatý svět softwaru psaného pro Linux a jiné free OS. Ale už se budu jen opakovat, když řeknu, že kupovat si Apple kvůli tomu, abych na něm provozoval Apache, Sambu, XFree86, GIMP apod. jsou vyhozené peníze. To není ta věc, ve které jsou počítače Apple unikátní.

Lidé kolem Applu by už už měli tiše odpočítávat dny do uvedení Longhornu, který má určitě jednu z motivací exkluzivitu Applu jako skvělého desktopu znegovat (v oblasti free softwaru se taky různé věci chystají). A měli by ukázat, že Apple není jen drahá elitářská záležitost, ale ideální desktopová platforma "pro domácí klikací uživatele", ovšem s kvalitou BSD a ještě něcím navíc.

To pouze s uživatelskou komunitou nejde. Je potřeba vytvořit také komunitu programátorskou.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: zhodnoceni akce

Autor: czeXit Muž

Založeno: 11.02.2004, 22:22

me linux na macu taky nebere, i kdyz az budu preinstalovavat z 10.2 na 10.3 tak si udelam 1-2gb na linux jen na testy - na pc ho mam leta, tak si ho dam jen na hrani sem taky - zrejme suse z ftp, na 2,5mbit to v noci jen lita - vcera jsem to zkousel :-)
jen jsem musel 2x bootnout zpatky do OSX, nejdriv pro IP adresu ftp serveru a podruhy pro kompletni cestu na nem :-)

take me mrzi ze na mac se kouka jako na dtp platformu, mrzi me ze o bezpecnosti na macu vysly asi dva dily a pak to martin utipnul, ze to lidi nezajima, programovani taky asi par dilu. snad jen ondrej cada udelal 70 dilu kvalitniho serialu a nechapu jak se mu to podarilo na mujmac protlacit...

je to skoda

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: zhodnoceni akce

Autor: JJ Muž

Založeno: 12.02.2004, 00:11

No psaní software na OS X je vcelku jednoduchá a efektivní záležitost, protože tam existuje výborné API a ObjectiveC jako jazyk taky umí spoustu pěkných věcí. Třímužná firma Pepy Nováka tak určitě zvládne výborný software, pokud tedy ti tři nejsou totálně pitomí :-) Problém je malá uživatelská základna, takže ekonomicky to má až na výjimky smysl jen pokud člověk píše proprietární aplikace na klíč, nebo píše opravdu tak dobré aplikace, že je schopen je udat i v zahraničí.

Co nemůžu z vlastní zkušenosti porovnat, jak snadný nebo obtížný je přechod na ObjectiveC/Cocoa pro typického Linuxáře, zvyklého na C++ Já jsem programoval v ledascčem od assembleru přes ObjectPascal a AppleScript po SQL a přechod nebyl zase tak těžký.

ObjectiveC jako jazk nebyl problém. Těžší bylo naučit se Cocoa API aby člověk nemusel pořád koukat do dokumentace, ale to je stejné s libovolným API nebo knihovnou. Ze začátku mě poměrně dost trápil memory management.

Poměrně dost slušných textů o programování pod OS X má na svých stránkách Ondra Čada: http://www.ocs.cz - jen je potřeba koukat na data vzniku, některé popisují ještě starý Mac OS X Server (kde se třeba dalo psát pro WebObjects v ObjC, zatímco dnes to jde jen v Javě apod).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: zhodnoceni akce

Autor: JJ Muž

Založeno: 11.02.2004, 23:45

S tou větší specializací to beru, nemyslel jsem že by se mělo celé forum přesouvat do jakési "více DTP" polohy. Sám taky Maca používám na spoustu věcí, ani jako palubní počítač do auta to není špatné ;-)

Ten přechod na OS X pro grafiky jsem myslel spíš jako námět pro akci jiného typu. V zájmu CDS je prostě aby až lidé budou přecházet z OS 9 aby to bylo na OS X a pokud jim to aspoň trochu myslí, budou pro to něco dělat. CDS je totiž na profesionálních uživatelích (dtp, video, zvuk) závislejší, než jiní distributoři v jiných státech. A dtp studiu je lokalizace iLife, jakkoli záslužná, vcelku ukradená.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: zhodnoceni akce

Autor: czeXit Muž

Založeno: 11.02.2004, 15:26

jiste ze hodne lidi pouziva mac v praci na dtp. ale rozhodne bych nedelal "vice dtp" akci - to by bylo asi vhodnejsi kdyby zorganizovala grafika a bylo to multiplatformni a treba jen o jednom programu...

Jsem pro prednasky + cviceni :-)
me osobne by zrovna linux nebo programovani zajimalo.
zatimco by nekdo na podiu plkal o dtp nebo mluvil manazerstinou o tom co nas ceka a nemine, mohla by na pocitacich nekde v koute treba prezentace ruznych distribuci PPC linuxu. mohly by se ukazovat ruzne situace integrace Macu do windows siti a sluzeb, s ukazkami konfigurace, moznost klast dotazy atd... nekoho by zajimalo portovani linuxovych aplikaci na mac, bezpecnost macu, nasazeni macu jako serveru...

na podiu by dodetepeckovali a sli by vystridat u pocitacu prvni skupinu zajemcu a v praxi zkouseli ruzny veci a resili problemy.

na podiu by zatim zacala prednaska opet o necem jinem, treba o hrach, zvuku... proste aby mel clovek moznost si vybrat. ja bych u predvadeni grafickych aplikaci asi spal a kdyby se zacalo mluvit o "stourani" se v systemu tak by zase ostatni nevedeli ktera bije...

napriklad ruzne kombinace prednasek typu:
dtp vs. programovani
zvuk vs. linux ppc
hry vs. porty aplikaci...

kazdy by si mohl vybrat co by chtel vic videt, jedno by bylo "velka" prednaska, druhe jako "male" zajmove pro skupinu nekolika, nekolika desitek lidi v koute/mensi mistnosti.

stihlo by se toho vic, mohlo by to byt vic do hloubky a spokojeni by byli vsichni.

ono to ani jinak nez do hloubky nejde - kdyz mluvite napr. obecne o quarku, tak cloveku jako jsem ja, ktery to neumi, to nic neda protoze to nepotrebuje a sazec se z nej kvuli jedne prednasce nestane. naopak profikovi to zase nic neda... takze dve akce najednou, kazda naprostym protikladem - dtp profik bude asi malokdy sitovym adminem, takze treba tahle kombinace.

pokud by slo o pocitace na "cviceni", myslim ze zapujceni by bylo od fandu mozne :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: zhodnoceni akce

Autor: Jirka Predseda Muž

Založeno: 11.02.2004, 10:59

Uprime receno, je mi naprosto jasne proc lidi do formularu lhali. Je to normalni lidska povaha. Je logicke ze lidi meli pocit, ze kdyz to hodne pomluvi, tak ze nemaji sanci vyhrat zmineny iPod. Jen mala rada na priste: Myslim si, ze odevzdavani anketnich listku na stul , kde na ne vsichni vidi a kde se tim muze kdokoliv probirat je hloupost. Chtelo by to spise nejakou peknou schranecku / vzdyt je to zaroven loterie o produkt za cca 10.000,-

Odpovědět na příspěvek

Olsanka nikdy vice

Autor: ED Muž

Založeno: 10.02.2004, 17:36
Odpovědí: 0

Je mi z toho uz jen dost smutno, nastvani a rozcarovani uz zahladil cas. Nastvani z promarnene sance, promarneneho casu. Pripadalo mi to jak sraz ctenaru casopisu ABC z 80tych let, a to mozna krivdim ABC. Vazim si usili vsech lidi i jejich doufam uprimne snahy udelat neco ( aspon neco) dobreho pro jabka, ale tohle bylo... tristni. Komunisticky hotel s komunistickymi cisniky v bufaci na stojaka, obed... radeji zapomenme, listek ( za 200 na menu v hodneote max 80-90 KC ) sem zahodil a sel jinam.... Ale vem to cert. Aby nedoslo k omylu, necekal jsem ani sampanske ani kaviar, ani spore odene hostesky u dveri. Ale rohodne jsem necekal par krabic na zmuchlanych ubrusech (vystavka spratelenych???) firem. Prednasky typu ..." jeli jsme tam vozem a cestou brali benzin". Ceklal jsem to co mam na teto platforme rad. Jiny pristup k reseni. Napadity, Elegantni. Moderni a Profesionalni. Abych nekritizoval plane. Muj navrh do budoucna: Zadny nesmyslne veliky sal, zadna trapna vystavka v predsali. Udelejte nekolik dilen kde se budete venovat jednomu tematu. Apple + hudba, Apple + video, Apple+ kancelar...
Pripravte opravdu profesionalni zazemi pro praci tech co budou dilny ridit. Zamerte se hlavne na to jde, pripadne jak to udelat aby to slo. Zapomente na spolecny obed v jednotnem case.
Diky rozvrstveni a opakovani programu si mohou lide vybrat kdy a na co pujdou. Pokud Vasim zamerem tedy nebylo tajne znovu natocit pomalu pochodujici dav z roku 1984. Proste MYSLETE JINAK. Uff, a ted se do mne muzete pustit:-)) Do dotazniku jsem to takhle nebyl schopen napsat, chtel jsem mit preci jen odsup a chladnejsi hlavu... coz koukam opet nemam...

Odpovědět na příspěvek

RE: Olsanka nikdy vice

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 10.02.2004, 20:33

Tak navrhy a pripominky jsou vitany, ale... rad bych mohl ovlivnit vice veci, nez ted muzu... napriklad ad workshop - je to tristni, ale verite tomu, ze dost mozna bude problem vubec sehnat do POCITACU na to aby se neco podobneho mohlo konat? K tomu, onen workshop musi nekdo VEST - nekdo kdo rozumi tematu, ma schopnost komunikovat s lidma...

Reknu to trosku jinak - rikate napadity, elegantni profesionalni... problem je v tom, kdo to udela? Ja jsem relativne rad ze se podarilo zorganizovat toto. Rad si necham poradit, budu rad kdyz se najdou lidi kteri nabidnou pomoc - ale, a ted si nechci moc fandit, kdyz to priste opet nebude organizovat MujMAC, nezorganizuje to asi ani nikdo jiny. A ja chapu vasi nespokojenost (ja sam sem byl s radou veci nespokojen, a jak jsem rikal jinde, snad se z toho poucim), ale zazraky... fakt nezvladam :) vy umite fotit, ja (snad) umim psat clanky, delat celodenni akce na kterych nebudou se lidi nudit se musim naucit. Nebo to nechat delat nekoho kdo to umi (v tom pripade proc se tady poslednich par let nic nekonalo) nebo jit od toho.

Odpovědět na příspěvek

RE: Olsanka nikdy vice

Autor: Kakaxa Muž

Založeno: 10.02.2004, 23:30

"Udelejte nekolik dilen kde se budete venovat jednomu tematu. Apple + hudba, Apple + video, Apple+ kancelar...
Pripravte opravdu profesionalni zazemi pro praci tech co budou dilny ridit."
- souhlasim s Edou, jeden velky sal je spatny (a tenhle ma ten socialismus sakra v sobe...), snaha udelat neco pro vsechny neuspokoji nikoho, namisto prednasek jsou lepsi interaktivni seminare, at se kazdy muze hned ptat, at se kazdy muze venovat tomu, co ho zajima a jak chce dlouho, nechci uz slidy ovladat mobilem, ktery mi v ruce zavibruje a prestane fungovat, Mac pro me znamena byt elegantni, zajimavy a sexy, takze takova by mela byt i jeho prezentace, neuzavirejme se na malou smutne nas...nou komunitu, musi to byt lakave...
- vsichni se porad ucime, verim, ze priste to bude lepsi, nevidim to zas tak cerne, jsem rad, ze se do toho MujMac pustil, MaLera nekamenujte, mel s tim hodne prace navrch psani clanku, takovahle akce chce spolupracovniky, zkuste pomoct, kazdy neco umi, Gettin' Better!

Odpovědět na příspěvek

Spis horsi...

Autor: Taniny Muž

Založeno: 10.02.2004, 17:44
Odpovědí: 0

Opravdu si vazim energie poradatelu Fora. Uvedomuji si, ze v republice, kde se proda 3000 pocitaci Apple rocne, 900 ks lokalizace Jaguara a par desitek iPodu neni asi "business" s totou znackou zadne terno. Ale vidim-li uprimny zajem lidi udelat akci pro vsechny stejne smyslejici lidi, pak je mi smutno z toho, co jsem zazil. To ze byl Bill toho dne v CR mi prislo symbolicke.

Vyzdvihnul bych hlavne dve zasadni vady:

a) 90 % informaci jsem slysel 100 x a znam je na zpamet. Proc prevypravovat veci, ktere vychazeji na MujMacu? Vzdyt 99 % navstevniku byli profesionalove, fandove. Nikdo jiny na Applech prece v CR nepracuje a uz vubec nechodi na stekani priznivcu znacky. Poradatele, rozmyslete si, pro koho je Forum urceno a tomu uzpusobte program.

b) Technika prezentace: kolik casu lide venovali priprave svych prezentaci? Nekde byly dopisovany jeste na Foru... Prezentace softwaru Maya bylo to nejhorsi, co jsem vubec kdy v zivote videl. Rozpacite pokaslavani, septani si prosebe do mikrofonu, neprosta nekoncepcnost, zoufalost. Nejlepsi byl GarageBand, na tom se jiste shodneme vsichni. Martin take umi prezentovat (kdyby mluvil o necem, co nikdo nevime...), ale ostatni byli bes.

Martine, nevzdavej to, ale prosim (!) vem si k sobe manazera, ktery umi takovou akci zorganizovat. Hudba mezi prezentacemi, neselhavajici technika, vetsi obraz (leckdy neslo pismo cist), lepsi priprava, pripravene vody na pultiku pro prezentujici, obed mimo zavodni jidelnu... Drzim palce a pokud bys chtel s organizaci pristi akce pomoci, ozvi se - nabizim se, at tu jen netlachame.

PS: A odvolani se na to, ze slo o prvni rocnik neobstoji, ne, kdyz za akci platim od 300-1000 korun. To bylo Forum, ne setkani party kamaradu.

Taniny

Odpovědět na příspěvek

RE: Spis horsi...

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 10.02.2004, 20:23

Diky, ja si treba o sobe myslim ze sem prezentator mizerny, nebot neumim mluvit, ale to je vedlejsi.

Ano, s vytkami nelze nez souhlasit a verim ze sem se poucil. Bohuzel s nekterymi vecmi jsem delat nic nemohl a byl jsem jimy neprijemne prekvapeny, nektere veci byly domluvene (napriklad notebook s prepinacem na videvystup, ze ktereho by se poustely v prestavkach Apple filmy - bylo slibeno, nebylo splneno).

To ze to bylo prvni vydani musim pouzit jako omluvu - nikdy jsem podobne velkou akci programove nepripravoval a v prilis vecech jsem spolehal na prezentatory. A ad odbornost - byl to "nastrel", jak vlastne podobnou akci obsahove postavit - cast lidi cte mujmaca denne a pomalu cituje, cast naopak jednou za cas a pak jim jenom rikam "vzdyt o tomhle jsme uz psali davno"...

Takze pristi "vydani" (rikat tomu rocnik, kdyz bude jeste letos dalsi? :) bude verim lepsi - jak po strance obsahove, tak organizacni. Pokud mas chut pomoct, muj mail je tady vsude kolem.. :)

Odpovědět na příspěvek

Nabizim managerskou pomoc

Autor: Jirka Predseda Muž

Založeno: 11.02.2004, 10:53

Ahoj, pokud budes potrebovat managera na zorganizovani akce, urcite se ozvi. Rad pomohu. Mam plno napadu cim by se to dalo zlepsit..

Odpovědět na příspěvek

Kacirska poznamka

Autor: ori Muž

Založeno: 10.02.2004, 22:29
Odpovědí: 0

Zucasnil jsem se Mujmac Apple fora jako VIP navstevnik a za ty penize jsem nedostal naprosto nic navic oproti rozsirenemu vstupnemu. Stejne jako vsichni jsem nadaval na veskere neduhy jako necitelne prezentace, spatny zvuk nefungujici technika ci rozpacite prednasky. Bylo mi misty trapne za prednasejici...
...ALE jsem rad ze se nekdo o neco podobneho pokusil. Vzdyt nekde se zacit musi. A kdo cekal prezentace ve stylu Keynote Steve Jobse tak by se mel vratit na zem a podivat se na to jak platforma Apple v nasi kotline zivori. Citim to tak ze musime kazdy necim prispet do mlyna a jednou se tu mozna bude prodavat stejny pomer Applu jako na srovnatelnych trzich a tim padem bude lepsi podpora podobnych akci.
Kazdopadne jedno je jiste pristi Mujmac Apple forum bude urcite lepsi nez to nynejsi protoze ted uz to muze byt jen lepsi :o)

Odpovědět na příspěvek

RE: Kacirska poznamka

Autor: JJ Muž

Založeno: 11.02.2004, 00:01

Pan Hanousek z CDS by Ti určitě velmi rád vysvětlil, že poměr prodávaných Applů a PCček v ČR je v podstatě stejný jako v ostatních evropských státech, že ani v USA na tom nejsou nijak výrazně lépe a že není důvod k zásadním změnám.

Když jsem si dovolil nadhodit, že v Holandsku to je podstatně jinak, dozvěděl jsem se, že to je tím, že tu máme velké sklady Apple pro Evropu. (To je sice pravda, jenže jiné to je například i v UK, Švédsku či Dánsku kde žádné centrální sklady nejsou...)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Kacirska poznamka

Autor: ori Muž

Založeno: 11.02.2004, 06:34

Diskuse s CDS ja kapitola sama pro sebe :o) a uroven odpovedi byla vetsinou trskni. Mimochodem na podil Applu na trhu prodanych pocitacu jsem se ptal ja a velice jsem se smal kdyz jsem se dovedel ze recko (10 665 989 obyvatel)a portugalsko (9 850 000 obyvatel) jako mnou uvedene priklady maji podstatne vice obyvatel.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Kacirska poznamka

Autor: ak Muž

Založeno: 11.02.2004, 10:06

CDS jsou, velmi slusne receno, nekompetentni. Nekompetentni jako prodejci a nekompetentni jako odbornici. Kupovat si Maca v Cechach je nesmysl a nechat si delat v cechach servis je sebevrazda. Vetsinou muzete byt radi, kdyz vam pri oprave pocitac jeste vice neposkodi ci nevykradou.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Kacirska poznamka

Autor: JJ Muž

Založeno: 11.02.2004, 12:32

Na mě to hlavně dělá dojem, že oni si žijí ve svém vysněném světě (taky se tomu říká lhát si do kapsy, nemýlím-li se) a na všechno dlabou. S logistikou také mají zjevně problémy. A jejich (nepravdivé) porovnávání s ostatními státy (zjevně spoléhající na to, že člověk o těch státech nic neví) je opravdu směšné a nechutné.

Připadá mi to, že jediné, co CDS dělá jakž takž slušně je lokalizace. I když ani tam to není bez výhrad (slovníky). Jestli opravdu uvedou českého Panthera v březnu, nebudou to sice microsoftí tři měsíce, ale nebude to ani řádově horší výkon.

Odpovědět na příspěvek

RE: Kacirska poznamka

Autor: Taniny Muž

Založeno: 11.02.2004, 12:56

Proc bych nemel cekat styl Jobse? To prece neni o tom, zda Apple v CR zivori. Jde o to byt dobry perzentator, byt pripraveny, mit co prezentovat a mit dobrou technickou podboru. A to poridim v CR. BTW: Kdyz prezentuji u sveho klienta na dataprojektor a ze sveho iBooku, nemuzu byt tak "dobry a oslnivy" jako Jobs, protoze jsem v CR? Tak to asi neni...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Kacirska poznamka

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 11.02.2004, 13:21

Neco jineho je marketingova prezentace, neco jineho odborna prednaska. A pokud mate charisma steva jobse, tak priste budete na podiu...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Kacirska poznamka

Autor: Ori Muž

Založeno: 11.02.2004, 19:03

Souhlasim

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Kacirska poznamka

Autor: ori Muž

Založeno: 11.02.2004, 19:00

Spis jsem to myslel ze na poprve se nikdy nedaji cekat zazraky a tady bylo citit hodnekrat poprve.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Kacirska poznamka

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 11.02.2004, 20:19

Ano, bylo to poprve a umyslem bylo ZJISTIT co vubec lidi CHTEJI. NIc podobneho se zde dlouho nekonalo... Chapu rozhorceni nekterych navstevniku, trochu me mrzi ze se neozve vubec nikdo komu se to libilo :)

Doufam ze pristi vydani bude lepsi. Bohuzel me trochu mrzi, ze lidi sice prichazeji s uzasnymi napady, ale nedochazi jim, ze v tyhle zemi je problem sehnat na podobnou akci vubec DOSTATEK POCITACU (kdybych potreboval na MAF jeste treba o dva dalsi pocitace vic, nevim jestli bych pochodil), dalsi vec jsou LIDI (protoze ja netusim zda je tu dostatek schopnych a ochotnych lidi ty informace prezentovat a predavat) a pak samozrejme PENIZE. Protoze kdyz uz ty lidi sezenu, tak minimalne cast z nich je nutno zaplatit a mozna vas to prekvapi, ani Grafika Publishing to nedela z cireho entuziasmu.

Takze snaha o to udelat to priste lepsi rozhodne bude - nic konkretnejsiho se zatim rict neda :)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Kacirska poznamka

Autor: ori Muž

Založeno: 11.02.2004, 23:09

Rad bych byl napomocen ale nevim cim. urcite se najde spousty podobnych. Staci podle me rict. A taky si myslim ze ta akce byla potreba a je dobre ze jste ji uskutecnili. Vim ze je ta kritika kruta. :o)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Kacirska poznamka

Autor: Jiri Muž

Založeno: 12.02.2004, 10:42

ad libilo)
Pokud bych byl cerstvy majitel Maca a na MM foru byl poprve, taky by se mi to asi libilo.
Problem vidim v tom, ze podobnych akci bylo uz vic (2? uz nevim, nepocitam akce poradane primo Applem) a je to stale to same. Prezentace informaci, ktere znam z MujMaca, prip. diskuzi; vystavka partneru bez dalsiho programu; k nicemu nevedouci diskuze se zastupci CDS.

ad tahle zeme)
Pokud je zakladnim problemem sehnat od CDS demo stroje, pak je to opravdu VELMI trapne. Paklize by byl opravdu dobry program, myslim ze by se snad dalo nejak podomlouvat na zapujckach.

ad lidi)
Radeji jednoho draheho "specialistu", nez nekolik lidovych odborniku, kteri prezentovany produkt znaji sice jen z 30 %, ale aspon to nam nejak predvedou (Maya). Pokud prezentujici totiz bude predvadet cosi co vycetl z nejakeho tutorialu, tak to ma pro mne nulovou inf. hodnotu.

ad penize)
Nepredpokladam, ze GP akce dela z nadsenectvi. GP ale zase naopak nemuze cekat nadseni platicich ucastniku pri urovni akce, ktera odpovida setkani nadsencu.
--

V kazdem pripade OCENUJI usili MM, jenz v mnoha vecech supluje cinnost dealera, z ktereho mam pocit, ze zije na jine planete :-) Pokud by ale v budoucnu byly fora stale na teto urovni, osobne bych je nepovazoval za dobre investovany cas a penize.

Uff, snad to nevyznelo moc tvrde, rad bych se totiz ucastnil i akci budoucich :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Kacirska poznamka

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 12.02.2004, 10:50

Ad Maya - obavam se, ze tady nikdo Mayu na Macich nezna lepe nez Martin Kubac.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kacirska poznamka

Autor: Jiri Muž

Založeno: 12.02.2004, 10:57

To ja nedokazu posoudit, kazdopadne tato informace zaznela z jeho ust a jeho prezentace byla spatna.
Mineno to bylo spise obecne, Maya byl jen priklad.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kacirska poznamka

Autor: Pavlik Muž

Založeno: 12.02.2004, 13:06

Vsak se take omlouval, ze je to jeho prvni prezentace (a bylo to znat) a tudiz ji nelze hodnotit stejne, jako prezentace lidi, kteri jsou v tom zbehlejsi. Z toho duvodu jsem byl take schovivavejsi v hodnoceni teto prezentace, nezli u jinych.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kacirska poznamka

Autor: Petr Hrncir Muž

Založeno: 12.02.2004, 14:44

Vrele Vam doporucuji, abyste si Maju PLE stahl a vymodeloval si jen neco slozitejsiho nez krychli. Maja je neuveritelne slozita aplikace a ty znalosti, ktere ten clovek prezentoval, ho musely stat stovky hodin. Pokud si nekdo mysli, ze Illustrator je nejslozitejsi program, tak at rozhodne vyzkousi Mayu. K MAFu by urcite nake drobne vyhrady nasel, ale Maya byla odprezentovana velmi dobre, zajimave (ne nudne) a jestli nikoho jineho tak me podnitila k nauceni noveho programu...

Odpovědět na příspěvek

Maya

Autor: Kakaxa Muž

Založeno: 12.02.2004, 15:19

"nekolik lidovych odborniku, kteri prezentovany produkt znaji sice jen z 30 %, ale aspon to nam nejak predvedou (Maya). Pokud prezentujici totiz bude predvadet cosi co vycetl z nejakeho tutorialu, tak to ma pro mne nulovou inf. hodnotu"
- Milý Jiří, známky už nesbírám... ;-)
Jsem dost prekvapen, jestli na vas Martinova prezentace takhle působila, na mě naprosto opačně
- vždycky jsem si říkal, že 3D mě tedy opravdu nebere a ejhle, Martinovy kousky mě nadchly, dokonce jsem si hned stáhl Learning Edition, ne že bych se to naučil, to je na hodně let, ale už se na ten obor koukám jinak
- Martin hlavně nezaslouženě utrpěl od místního zvukaře, nad kterým mi zůstávál rozum stát: ač viděl, že mikrofon je špatně upevněný a stále padá, seděl si na tribuně a nehnul se z místa - nespal, čuměl, ignoroval; pěkně do toho retrosocialismu zapadl, v normální praxi by se tedy neuživil...
- také si šťouchnu do našich organizátorů, kteří Martina bezobalu "shazovali" z pódia - v tu chvíli jsem si říkal, že jak je něco zajímavé, tak se hned hrozně spěchá...
- Martin pak byl pochopitelně stísněný a nervózní, tyhle opruzy dokážou pěkně rozhodit, věřte mi

Odpovědět na příspěvek

RE: Maya

Autor: Jiri Muž

Založeno: 12.02.2004, 15:39

Vsak ano, je mi jasne, ze Maya je komplexni program. Uvedl jsem jako priklad - uznavam, pomerne nestastne, v zadnem pripade take nehodnotim schopnosti Martina posuzovat, kazdopadne jeho prezentace mne nenadchla.

Jde mi o to, aby se fora nezvrhla v "kazdy ukaze co umi", protoze jsme nikoho jineho nesehnali. Rad bych proste videl jak pracuji profici, zajimaji mne i programy z jine oblasti, nez se venuji.

Napr. na akci "Poznejte silu Unixu v MacOS X" se mi velmi libila prezentace O. Cady o WebObjects - pred tim jsem o nich nemel ani paru, po -> vim zakladni filozofii, co mohu cekat, kde zacit.

Tak tak.

Odpovědět na příspěvek

RE: Maya

Autor: Jiri Muž

Založeno: 12.02.2004, 15:42

Konkretne Vase prezentace GarageBand se mi libila, i kdyz s hudbou nemam nic spolecneho. Presne splnila me ocekavani :-)

Odpovědět na příspěvek

?

Autor: claire Muž

Založeno: 10.02.2004, 23:41
Odpovědí: 0

Takze priste GarageBand a sound vychytavky odprezentuje treba Kakaxa? Jsem pro!

- tvuj kriz je muj...

Odpovědět na příspěvek

RE: ?

Autor: MaLer Muž

Založeno: 11.02.2004, 00:01

Nevim, mozna mi neco uniklo, ale Garage Band PREZENTOVAL Kakaxa

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: ?

Autor: Jirka Predseda Muž

Založeno: 11.02.2004, 10:45

Ano Kakaxa to preyentoval, ale on tim asi chtel rict, ye se mu to libilo. Ja se k tomu nayoru pridavam. Ostatne to bzlo jedine poradne yive show. Vemte si priklad y velkeho Steava, ten abz neco delal bey nejakeho zvukoveho a svetelneho show? Chce to poradne rozjet, roztancit, rozproudit lidi, aby neusinali, protoze usinajici lidi jsem videl... Prosim berte to jako inspiraci na prise.... PS> Omluvam se za chybky, ale pisu to pod woknama :-(

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: ?

Autor: claire Muž

Založeno: 11.02.2004, 12:42

Zustal tam jen posledni radek meho prispevku, omlouvam se za nedorozumeni ...

Odpovědět na příspěvek

Prezentace na příště

Autor: Klokan Petr Přidal Muž

Založeno: 11.02.2004, 01:38
Odpovědí: 0

Letos jsem se na MAF bohužel nedostal.

Nabízím na některou z příštích akcí prezentaci na téma "Mac OS X a free software". Ozvěte se mi, pokud bude zájem.

BTW pro linuxáky jsem nedávno přednášel o Mac OS X vnitřnostech, pokud Vás budou zajímat slidy či video záznam, tak vše je k dispozici na mých stránkách. (Reakce na příspěvek Martina Deckého níže)

Odpovědět na příspěvek

RE: Prezentace na příště

Autor: M.D. Muž

Založeno: 11.02.2004, 11:00

Díky za info a odkaz.

Odpovědět na příspěvek

RE: Prezentace na příště

Autor: Mirek Muž

Založeno: 11.02.2004, 16:42

Zájem by tu byl. A možná by neškodil ani kontakt na lidi schopné (třeba i jen částečně) počeštit některé zajímavé softy, myslím, že by to značně ulehčilo českým macíkům userům (to vypadá hrozně, co?) a třeba by se našla i nějaká podpora. Jak to tak vypadá, CDS začíná preferovat iPody...
MAF nebyl nijak oslňující, ale aspoň byl, a myslím, že si organizátoři leccos přehodnotí. Jednou to přece musí být poprvé. Možná by příští akce mohly být už zaměřené účelově (jenom DTP, jenom kancelář, jenom animace...) a s trochou předstihu by se dalo v návaznosti na počet zájemců vybrat třeba i výhodnější prostory atd.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Prezentace na příště

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 11.02.2004, 20:22

Ad prostory - mno, a kde udelat podobnou akci pro 250 a vice lidi? Obavam se ze podobnych prostor je v praze relativne malo, a aby se daly taky zaplatit?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Prezentace na příště

Autor: hlaváček Muž

Založeno: 12.02.2004, 15:52

A proč to sakra musí být nutně v Praze??? Uživatélé jablíčka jsou přece po celé republice!!!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Prezentace na příště

Autor: Mirek Muž

Založeno: 12.02.2004, 18:26

Ad prostory - myslel jsem to tak, že pokud by se na fórun DTP (video, kancelář atd) přihlásilo 120 lidí, tak s ohledem na množství by se našel odpovídající prostor. Řešit v jednom dni všechno je skutečně víc informativní schůzka a zazněl tu z více stran názor na zúžení specifikace. Já bych třeba nešel na DTP, a tiskaři by třeba nešli na kancelář.
Co se týče Prahy, tak je asi pro mnoho lidí (i pro mě) nejlíp dostupná, ale konec konců je pravda, že ČR zas není tak velká, abychom nedojeli třeba do Brna nebo Hradce K. Možná by dotaz na místo mohl být i v příštím dotazníku.
Na druhou stranu si pamatuji, jak si v dávných dobách stěžovali na středisku v České Lípě, že se do dovadla do Prahy jezdí jenom z podniku v Liberci, a když jsem vyhádal, že příště pojede autobus přes Lípu, tak jel 1 (JEDEN) člověk...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Prezentace na příště

Autor: Taniny Muž

Založeno: 12.02.2004, 09:11

Nemyslim si, ze CDS preferuje iPody, tedy alespon podle toho, kolik tvrdi, ze jich v CR prodali. Mluvilo se o "do" 500 kusech, nema pravdu? Otazka je, jak je nastavena marze u pocitacu a iPodu.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Prezentace na příště

Autor: Mirek Muž

Založeno: 12.02.2004, 18:14

No, to byla spíš reakce na diskuzi v závěru MMF ohledně propagace Maců v Česku. Když shrnu, jak jsem to pochopil, tak na dotaz ohledně množství reklam (tj. prakticky žádné) na Macy versus "reklamy na iPody jsou teď delší dobu v kdejakém časopise", zněla odpověď CDS zhruba "peněz na propagaci Maců v Čechách prostě víc není, a když se vyplatí prodávat iPody, tak toho přece nenecháme, zvlášť když se na tom dá vydělat líp než na počítačích". Abych se někoho nedotkl, není to doslova, ale takhle to vyznělo (a nejen podle mě). Na druhou stranu lze ale těžko očekávat, že by CDS sdělilo, že to nedělá dobře a od zítra to změní.

Odpovědět na příspěvek

je dobře, že se začalo

Autor: Cenek Kase Muž

Založeno: 11.02.2004, 13:36
Odpovědí: 0

ahoj,

díky Martine za akci, která sice měla hodně neduhů, ale začala snad nějaká širší diskuse. Platforma Mac byla vždy srdcařská, takže doufám, že se "lidi nastartují".

Rozhodn
bych neselektoval na VIP a zbytek světa, osobně bych byl za větší odbornost rozdělenou do sekcí. Jsem grafik a je jasné, že teď se v DTP lámou ledy s "masoxem" a je dobré vyměnit si poznatky, které jinak pracně člověk získavá různým hledáním a pokusy omyly. Takže určitě odborné diskuse.

Příště by mohli být nějací distributoři s Evropy :) , trochu by třeba srazili povýšenost CDS v našem rybníčku.

ještě jednou dík a jen houšť a lépe

Odpovědět na příspěvek

je dobře, že se začalo

Autor: Cenek Kase Muž

Založeno: 11.02.2004, 13:38
Odpovědí: 0

ahoj,

díky Martine za akci, která sice měla hodně neduhů, ale začala snad nějaká širší diskuse. Platforma Mac byla vždy srdcařská, takže doufám, že se "lidi nastartují".

Rozhodn
bych neselektoval na VIP a zbytek světa, osobně bych byl za větší odbornost rozdělenou do sekcí. Jsem grafik a je jasné, že teď se v DTP lámou ledy s "masoxem" a je dobré vyměnit si poznatky, které jinak pracně člověk získavá různým hledáním a pokusy omyly. Takže určitě odborné diskuse.

Příště by mohli být nějací distributoři s Evropy :) , trochu by třeba srazili povýšenost CDS v našem rybníčku.

ještě jednou dík a jen houšť a lépe

Odpovědět na příspěvek

Blba dostupnost MujMacu

Autor: czeXit Muž

Založeno: 11.02.2004, 15:31
Odpovědí: 0

zacinam zjistovat ze mujmac ma posledni dobou velmi mizernou dostupnost. safari pravidelne konci na 60 sekundach a v pripade odeslani?/neodeslani? prispevku jsou tu pak treba dvakrat... a dela to mujmac, protoze treba jine servery na ktere lezu v ten samy cas jsou hned.

vytizeny server? mizerna linka?

take prispevky do diskuze chodi i s hodinovym zpozdenim. antispam? antivir? cenzura? :-)...

Odpovědět na příspěvek

RE: Blba dostupnost MujMacu

Autor: claire Muž

Založeno: 11.02.2004, 16:18

Zaregistroval jsem stejne problemy. Ale zatimco MS IE (pod Win2k) to po chvili 'mlceni' vzdava - ve stejnou dobu Firebird 0.7 stranky zobrazuje celkem svizne a korektne ...

Odpovědět na příspěvek

RE: Blba dostupnost MujMacu

Autor: Pepa Muž

Založeno: 11.02.2004, 22:24

Zkus iCab. Nemohu si ho vynachvalit. Zobrazuje MujMac okamzite.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Blba dostupnost MujMacu

Autor: Jakub Muž

Založeno: 13.02.2004, 18:40

...jo, okamzite, jenze z cache tri dny stare... ;-)))))

Odpovědět na příspěvek

Takze jsem...

Autor: A.Loukota Muž

Založeno: 11.02.2004, 16:25
Odpovědí: 0

...o nic neprisel... uz to,ze se clanek o akci objevuje az v techto dnech jen dokazuje,ze samotny poradatel ma smysene pocity.
Kdyz se tu puvodne vedla diskuse,proc zrovna v utery - Ler bohorovne odpovidal,ze ti pro ktere je to urceno,si cas najdou,ti by naopak o vikendu neprijeli a to by tam zas bylo moc fanousku a o ty pry sponzori nemaji zajem.Jenze mnoho z nas na Apple pracuje a zaroven je ma jako konicek a to se lidi z meho okoli dotklo natolik,ze jsme nakonec zustali v praci- celkem tri...a kolik dalsich z vas?

Odpovědět na příspěvek

RE: Takze jsem...

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 11.02.2004, 20:11

88% navstevniku vyhovuje ci nevadi pracovni den.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Takze jsem...

Autor: czeXit Muž

Založeno: 11.02.2004, 20:49

myslis vysledek ankety od lidi kteri prisli? a ti co neprisli se meli take moznost vyjadrit?

interpretuj to takhle martine:

"12% navstevnikum vadi ci nevyhovuje pracovni den a presto verne prisli. kolik lidi ale proto nemohlo prijit, to bohuzel nevime..."

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Takze jsem...

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 11.02.2004, 20:59

Nekolik lidi se vyjadrilo tady v diskusich. Stale to nic nemeni na tom, ze 12 ci 15% je mene, nez 88 ci 85. Nebo mame kvuli tem 12-15% to delat o vikendu, coz by nevyhovovalo cca 50% lidi?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Takze jsem...

Autor: czeXit Muž

Založeno: 11.02.2004, 22:05

myslel jsem ze je to z meho prispevku jasne, ale asi neni: kdybyste se lidi zeptali PREDEM tak budete mozna mit vic lidi nez jste meli, vice penez nez jste meli a lidi byli spokojenejsi nez byli.

Vy jste se zeptali tech co jim to VYHOVOVALO a PRISLI, zda jim to VYHOVOVALO... a vyslo LOGICKY 88%

tech co jim to NEVYHOVOVALO se nikdo neptal a NEMELI to kam napsat.

nevycitam ti ze to bylo v utery, nevycitam ti ze jste se nikoho neptali. nedavno jsem delal pravdepodobnost a statistiku a byl by to zajimavy priklad k testu - jaka je pravdepodobnost ze z tech co prisli protoze jsou spokojeni jsou skutecne spokojeni... tech 88% by zhruba odpovidalo.

ale je to krasne jak se da carovat s cisly.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Takze jsem...

Autor: Martin Muž

Založeno: 11.02.2004, 22:06

Co kdyz je tech, co nemohli/nechteli prijit, 4x vice nez tech, kterym nevadi / mohli prijit a prisli?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Takze jsem...

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 11.02.2004, 22:51

Co kdyz nejvetsi navstevnost by byla 29. unora?

Pri vyhlaseni MAFu se ozvalo nekolik jedincu (mnohem mene nez tady pod timto clanekm na MAF nadavalo). Nemyslite, ze je ted se hadat o to kdy MAF mel byt nebo nemel, uz trochu passe? V pripade, ze budeme delat nejakou sondaz zajmu pred pristim MAFem, tak tam tato otazka bude, pokud ne, budeme se ridit tim co vyslo v ankete.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Takze jsem...

Autor: Martin Muž

Založeno: 12.02.2004, 11:18

Pane Lere,
Stara poucka nas uci, ze kdyz mam blba data, tak i spravnym postupem dostanu blby vysledek. Jestli nechapete, co je na tom Vasem pruzkumu spatneho, pak uz nevim jak jinak Vam to vysvetlit. Odkazuji Vas tedy na jakoukoliv ucebnici matematiky, kde je kapitola o statistice.

Odpovědět na příspěvek

partneři, CDS ...

Autor: Jiri Muž

Založeno: 11.02.2004, 16:48
Odpovědí: 0

Pro příště bych "partnerům" akce doporučoval být trochu více akční.

Zástupce Adobe, sedí zády (!) k návštěvníkům, čte si časopis o horolezectví, po dvou položených otázkách jsem nabyl dojmu, že obtěžuji, čili další diskuzi jsem vzdal...
Prezentace produktů žádná...

Zástupců CDS bylo jak mravenců, pobíhali po místnosti, zkoušeli si iSight, postávali v zázemí. Prezentace softů, techniky žádná. Zkrátka tady máte vystavené stroje - co byste ještě chtěli více. Z některých odpovědí p. Němečka v závěrečné diskuzi mám pocit, jako bych se účastnil nějakého rétorického cvičení...

Úroveň akce byla dostatečná jako "setkání kamarádů", ne jako placené fórum. Zatím jsem se zúčastnil všech akcí MM, do budoucna doporučuji posun v obsahu akcí k odbornějším (byť dražším) setkáním.

Přeji hodně zdaru!

Odpovědět na příspěvek

Reakce partnerů?

Autor: Jiri Muž

Založeno: 11.02.2004, 17:06
Odpovědí: 0

A mimochodem, jaká byla spokojenost partnerů akce?

Odpovědět na příspěvek

RE: Reakce partnerů?

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 11.02.2004, 20:14

Ti, se kterymi jsem hovoril byli v podstate spokojeni a akce splnila to co ocekavali. Doufam, ze to bude znamenat to, ze se zucastni i pristiho MujMACu.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Tak to je mi lito ze nam lidi do formularu lhali, samozrejme se vyskytovaly i negativni reakce, ale pozitivni vyrazne prevazovaly.

Kazdopadne, budeme vsicni radi, pokud napriklad zorganizujete neco na svetove urovni vy - budu prvni kdo se prihlasi.

Nezbyva nez zopakovat co bylo v clanku - jsme si vedomi problemu a chyb a bude maximalni snaha akci vylepsit.


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: