Ohlédnutí za MujMAC Apple Forem Leden 2004 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Ohlédnutí za MujMAC Apple Forem Leden 2004

10. února 2004, 00.00 | Nabízíme vám s mírným odstupem souhrn informací o MujMAC Apple Foru, které proběhlo koncem ledna a stalo se po poměrně dlouhé době prvním setkáním uživatelů Applů nepořádaným přímo Applem či jeho zastoupením.

MujMAC Apple Forum leden 2004 (MAF) proběhlo 27.1.2004 v pražském hotelu Olšanka, který nakonec přivítal 232 platících návštěvníků a na tři desítky partnerů a zvaných hostů. Jak název napovídá, naším cílem bylo při pořádání MAF nabídnout široké uživatelské veřejnosti diskuzní a informační platformu. To se během celodenní akce bezesporu podařilo, což potvrzuje fakt, že 82% všech návštěvníků hodnotilo akci jako přínosnou a 2/3 rozhodně navštíví příští MAF.

Přednáškový program
Vzhledem k tomu, že akce byla prvním počinem tohoto druhu a rozsahu v historii MujMACa rozhodli jsme se připravit co nejširší programový záběr, který by mohl oslovit opravdu každého. Je jasné, že při takto bohaté programové nabídce první MAF nedokázal dopodrobna probrat žádné z prezentovaných témat, ale na druhou stranu nabídl opravdu pestrý pohled na aktuální stav na českém trhu a na vývoj kolem Applu vůbec. Pro příští forum, které by mělo proběhnou počátkem podzimu, chystáme již konkrétnější zaměření s jedním ústředním tématem, které bude doplněno perličkami a tipy z dalších oblastí. Které téma to bude záleží zejména na vás - čtenářích, ale fakt, že nejúspěšnějšími prezentacemi byl GarageBand a Maya ledacos naznačuje.

Workshop
Druhým pilířem programu MAFu byl workshop, který probíhal za podpory generálního partnera akce - společnosti CDS. Díky její podpoře byl k vidění a vyzkoušení zajímavý průřez aktuální nabídkou HW od Applu. A nejen to, díky jednomu z autorů serveru MujMAC bylo možné si v praxi vyzkoušet plně funkční Macintosh Plus (1986), což je dnes již pro většinu uživatelů opravdová rarita. Je škoda, že se pro MAF nepodařilo zajistit úplně kompletní portfolio produktů Apple, ale pevně věříme že, při druhém ročníku a po vstupu do EU se situace ještě zlepší.

Partnerský program
Třetí součástí MAFu byla partnerská prezentace v předsálí. Seznam partnerů sice nebyl příliš dlouhý, což je bohužel smutná realita českého trhu, ale o to zajímavější. Návštěvníci se mohli seznámit s konkrétními aplikacemi nejen od Applu, Adobe a Quarku, ale například i se slovníkem či účetnictvím pro Mac OS X. Nechyběly ani periférie, takže se rozhodně bylo nač dívat a o čem diskutovat.

Vášnivá diskuze na závěr
Doslova zlatým hřebem celého programu se stala závěrečná diskuze se zástupci českého distributora Applu. Více jak hodinová diskuze, která vedla k několika i velmi prudkým výměnám názorů, byla rozhodně zajímavým vodítkem do zákulisí fungování české prodejní a servisní sítě Applu. Některé odpovědi na dotěrné otázky sice nevyvolávaly příliš optimismu a nadšení mezi diváky, ale o to důležitější bylo, že zazněly veřejně. Věříme, že každá výměna názorů podložená fakty a rozumnou argumentací je potřebná.

Výhled na příští forum
Nesluší se příliš hodnotit vlastní akci, takže nabízíme všem účastníkům fora možnost vyjádřit své vlastní hodnocení MAFu v diskuzi pod článkem. Z pohledu pořadatele si redakce MujMACa vytýčila řadu cílů pro zlepšení a zatraktivnění příštího fora. Přestože historicky první ročník hodnotíme jako velmi úspěšný a přínosný, vidíme i řadu nedostatků, které bychom na příště rádi odstranili. Věříme, že se nám to pomůže i s vaší pomocí, protože každý komentář, kritika či rada jsou vítány. Vždyť MAF je tu pro vás a do značné míry jej můžete ovlivnit svými názory a komentáři.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » MAF  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: