Zprávy související s iPhonem - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Zprávy související s iPhonem

13. října 2010, 00.00 | Webový obchod Applu nezvládá nápor čínských zákazníků. Dva indičtí operátoři údajně jednají o CDMA iPhonu. A iPhony pro rok 2011 nebudou podporovat sítě LTE.

Jako vždy se objevilo též pár zpráv spojených s iPhonem:

Čínský webový obchod Applu nezvládá rezervace iPhonu 4

Zájem zákazníků o iPhone 4 v Číně je opravdu značný a problémy s překupníky si vynutily přísná omezení prodeje, vyžadující předběžnou rezervaci telefonu na webu Applu.

Avšak zájem Číňanů o iPhone 4 je tak silný, že to web Applu nezvládá, podle blogu Wall Street Journalu při pokusech rezervaci v pondělí oznamoval, že je přístroj nedostupný.

Situace se nejspíš časem uklidní, ale je zjevné, že Apple tak silný zájem nepředpokládal, a tak má potíže poptávku v nejlidnatější zemi světa uspokojit (nijak překvapivé, podobné problémy měl zpočátku i v jiných zemích, v poslední době se ovšem v USA a v evropských zemích situace zlepšuje, zkracují se též dodací lhůty na webovém obchodu Applu, zřejmě však na úkor nových trhů, včetně Číny).

O CDMA iPhone mají zájem dva indičtí operátoři

V minulých dnech přibylo zpráv o tom, že se chystá verze iPhonu pro sítě standardu CDMA, zdá se stále pravděpodobnější, že se takovýto telefon objeví počátkem příštího roku (nejspíš tak půjde o variantu iPhonu 4).

Nepřekvapí, že se objevují další zprávy o nové variantě iPhonu. S Applem o ní prý jednají dva indičtí operátoři užívající CDMA sítě, tvrdí Wall Street Journal. Měli by to být operátoři Reliance Communications a Tata Teleservices, s tím druhým se údajně jedná už čtyři nebo pět měsíců.

Potenciální trh pro CDMA iPhone v Indii je však dost malý, tato země sice již má 670 milionů uživatelů mobilních telefonů, ale jen 20 procent z nich připadá na CDMA sítě, zbytek tvoří zákazníci GSM/UMTS sítí (ty obslouží stávající iPhone 4, který se v Indii už prodává, jenže pro většinu Indů je telefon Applu příliš drahý).

Indie tak pro Apple sice jistě nebude úplně bezvýznamným trhem, ale jiné země (například Čína) prostě slibují víc (ať již půjde o GSM, nebo o CDMA verzi iPhonu).

iPhony roku 2011 nebudou podporovat sítě LTE

V USA by měla být CDMA verze iPhonu určena především pro operátora Verizon, ten ovšem už připravuje svou 4G síť (ono jde spíše o 3,9G technologii, ale na tom zase až tolik nezáleží) využívající standard LTE podporující přenosové rychlosti blížící se pevnému připojení. LTE navíc hodlá zavést též AT&T. A tak se pochopitelně vyrojily spekulace, že by nový CDMA iPhone mohl podporovat také tyto 4G sítě.

Avšak TechCrunch, který již v srpnu přišel s informacemi o CDMA iPhonu, jež se nyní víceméně potvrdily, prohlašuje, že CDMA iPhone očekávaný počátkem příštího roku LTE podporovat nebude.

A nejenom to, nový model chystaný na léto 2011 (tedy zřejmě iPhone 5) rovněž bude postrádat podporu LTE. Má to totiž být dvourežimový telefon, schopný pracovat jak v GSM, tak v CDMA sítích („světový telefon“ s hybridní čipovou sadou).

iPhone zvládající LTE by měl nejspíš přijít až v roce 2012. Zdá se to docela pravděpodobné, operátoři sice slibují rozvoj LTE sítí již v příštím roce, ale ty jistě budou trpět dětskými nemocemi a není také úplně jasné, jak se budou chovat první čipové sady pro LTE.

Apple v tomto směru vždy býval opatrný a vyčkával, než se nová technologie prosadí ve větším měřítku (podobně tomu bylo se zaváděním podpory 3G sítí).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: