Zprávy související s iPadem - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Zprávy související s iPadem

12. května 2010, 00.00 | Apple zřejmě vydá softwarovou aktualizaci řešící problémy s WiFi připojením iPadů. Steve Jobs naznačil, že se chystá podpora tisku z iPadu. A v Japonsku budou mít 3G iPady přece jen blokované SIM karty.

Něco málo zpráv se sešlo také k iPadu:

Podpůrný dokument Applu naznačuje, že se chystá aktualizace řešící potíže iPadu s WiFi

Brzy poté, co se začaly prodávat první iPady, počaly se množit stížnosti na problémy s WiFi připojením, kvůli nimž dokonce některé americké univerzity omezily používání iPadů ve svých sítích, i když jak se ukázalo, zprávy o jejich zákazu byly poněkud přehnané. Především se však zjistilo, že příčina potíží spočívá spíše v softwaru.

A před pár dny Apple aktualizoval svůj podpůrný dokument týkající se problémů připojení iPadu k WiFi sítí, v němž se vedle již dříve známých doporučení (aktualizovat firmware WiFi směrovače, použít zabezpečení WPA nebo WPA2, nastavit jas obrazovky a obnovit IP adresu) objevila věta, že zbývající potíže WiFi připojení bude řešit budoucí aktualizace softwaru iPadu.

Dokument samozřejmě tvrdí, že tyto problémy zaznamenala jen malá část uživatelů iPadu, což se sice těžko dokazuje, ale nejspíš to tak bude, stěžovatelé jsou prostě více slyšet.

V každém případě se však zdá, že by Apple mohl brzy vydat aktualizaci firmwaru iPadu, nejspíš půjde o novou setinovou verzi iPhone OS 3.2, protože iPhone OS 4 pro iPad se plánuje až na podzim, navíc přinese mnohem rozsáhlejší změny, ale do té doby se dají čekat menší průběžné aktualizace firmwaru podobně jako v případě iPhonu a iPodu touch.

Steve Jobs naznačil, že iPad získá podporu tisku

Novým PR nástrojem Applu se zřejmě staly odpovědi Steva Jobse na dotazy zaslané elektronickou poštou přímo jemu. Z hlediska marketingu jde o velice efektivní metodu, vždyť Jobsovi stačí odeslat několik málo slov a samotná média se na vlastní náklady postarají, aby se o nich dozvěděl celý svět. Dá se proto předpokládat, že výroků tohoto novodobého orákula bude přibývat.

Tentokrát se jednalo o podporu tisku na iPadu. Jednomu ze čtenářů serveru MacRumors Jobs odpověděl na dotaz, proč na iPadu není tisk. A odpověď zněla „to přijde“.

Pravost odpovědi je sice obtížné dokázat, ale Jobs skutečně často na takovéto dotazy odpovídá (i z výše uvedených důvodů) a o podpoře tisku na iPadu se mluvilo již dříve.

Chybějící podpora tisku se už od uvedení iPadu na trh stala terčem kritiky, tento přístroj přece jen má o dost blíž k netbooku (ostatně samotný Apple ho představuje jako náhradu netbooku) a pro iPad se nabízejí kancelářské aplikace balíku iWork, jež by tisk rozhodně využily. A už dříve se mluvilo o tom, že v rámci podpory podnikových funkcí bude iPad později zvládat také síťový tisk.

Jobs tak potvrdil, že na tom Apple opravdu pracuje, dá se předpokládat, že podpora tisku přijde prostřednictvím aktualizace firmwaru, nejspíš jako součást iPhone OS 4 pro iPad, chystaného na podzim.

Ten nepochybně bude zahrnovat podnikové funkce uvedené v červnu pro iPhone a iPod touch (například kompatibilitu s SSL VPN a bezdrátovou distribuci aplikací), tisk však bude zřejmě specifický pro iPad (pro iPhone sice už existují některá tisková řešení, avšak obvykle podporují jen tiskárny jedné značky), Apple bude muset především najít způsob, jak zajistit spolupráci s tiskárnami mnoha různých výrobců.

Japonské 3G iPady budou mít zablokované SIM karty

Od 28. května se iPady budou prodávat v devíti dalších zemích vedle USA, a to jak WiFi, tak 3G modely. Jednou z těchto zemí je Japonsko, avšak tamní zájemci o iPad se dočkali nemilého překvapení.

V USA se 3G iPady (narozdíl od většiny iPhonů) prodávají s neblokovanou SIM kartou a předpokládalo se, že tomu tak bude ve všech zemích, kam se přístroj dostane. Jenže v pondělí Apple sdělil, že v Japonsku budou SIM karty 3G iPadů zablokovány na operátora Softbank Mobile, který tam zajišťuje distribuci iPhonu.

Blokování SIM karet představuje v Japonsku běžnou praxi, zákazníkům se ovšem vůbec nelíbí, čelí tak silné kritice, až japonská vláda naznačila, že by mohla blokování zakázat (v některých evropských zemích je blokování SIM karet zakázané již teď).

Japonští operátoři se hájí, že blokování potřebují, aby mohli nabízet dotované telefony, ale zveřejněné ceny iPadu pro Japonsko nevypadají příliš dotovaně, zjevně jde jen o způsob, jak zabránit přechodu do WCDMA sítě konkurenčního operátora NTT DoCoMo.

Mnozí uživatelé nejsou se službami Softbank Mobile spokojení, nelze proto vyloučit, že by nečekané omezení mohlo nepříznivě ovlivnit prodej 3G iPadů v Japonsku (jež pro Apple znamená vůbec dost obtížný trh, i když iPhone tam v poslední době začíná získávat více příznivců).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: