Zprávy o iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Zprávy o iPhonu

15. října 2010, 00.00 | V Německu začnou zanedlouho iPhone 4 prodávat též operátoři O2 a Vodafone. A jeden z ředitelů Applu bude muset vysvětlovat záruční politiku Applu ohledně iPhonu před jihokorejským parlamentem.

Zde se podíváme na dvě zprávy související s iPhonem:

Také v Německu brzy skončí exkluzivita prodeje iPhonu

Dnes už zbývá jen málo zemí, v nichž iPhone exkluzivně prodává jediný operátor, přestože Apple původně chtěl prosadit tento obchodní model na celém světě.

V USA sice exkluzivita stále přetrvává (to by se mohlo změnit s očekávaným uvedením CDMA verze telefonu příští rok), v evropských zemích ale iPhone nabízí obvykle několik operátorů od počátku (platí to i pro tu naši, jenže na cenách se to nijak zvlášť neprojevilo). Jedna významná výjimka však v Evropě stále zůstává, totiž Německo, tento velevýznamný trh má vyhrazený T-Mobile.

Avšak i to se brzy změní, operátoři O2 a Vodafone totiž prostřednictvím zpravodajské služby Dow Jones oznámili, že brzy hodlají začít prodávat v Německu iPhone 4. Mělo by k tomu dojít již za několik málo týdnů, ceny a další podrobnosti zatím známy nejsou.

Tím tedy končí exkluzivita pro T-Mobile, kterou měl na prodej iPhonu v Německu od roku 2007, kdy tam telefon Applu dorazil poprvé (Německo patřilo ke třem prvním zemím mimo USA, do nichž přišel původní iPhone).

T-Mobile z tohoto postavení samozřejmě těžil, bylo ovšem jasné, že to není dlouhodobě udržitelný stav. A samozřejmě na novou konkurenci bude muset reagovat, například nejvyšší tarif s neomezeným voláním a daty by měl od 3. listopadu zlevnit ze 120 na 100 EUR měsíčně.

Německý mobilní trh je velký (jenom samotný T-Mobile, největší německý operátor, má 37 milionů zákazníků) a silně konkurenční, dá se tudíž předpokládat, že tahle změna přinese nové zajímavé nabídky, a protože jde o sousední zemi, tak by některé snad mohly být zajímavé i pro nás (přinejmenším pro ty, kdo bydlí v pohraničí).

Jeden z ředitelů Applu kvůli iPhonu vystoupí před jihokorejským parlamentem

Od začátku září se iPhone 4 prodává také v Jižní Koreji a zájem o něj je tam značný, přestože čelí velice silné domácí konkurenci (jako jsou LG a Samsung). Tato země ovšem na výrobce telefonů a operátory klade mnohé přísné požadavky a nevyhnul se tomu samozřejmě ani Apple, čeká ho tam skutečně neobvyklé jednání.

Ředitel Applu pro iPhone, Farrel Farhoudi, má totiž 21. října vystoupit před jihokorejským parlamentem, uvedl BusinessWeek.

Farhoudi bude muset jihokorejským poslancům vysvětlovat firemní praktiky okolo oprav iPhonu, jež se staly předmětem četných stížností tamních zákazníků. Vadí jim, že při opravách Apple dává především repasované telefony, místo aby vrátil peníze, vyměnil telefon za nový nebo porouchaný přístroj skutečně opravil. Apple si ve svých záručních podmínkách pro Jižní Koreu vymínil, že může zvolit kteroukoli z těchto čtyř možností, dojde-li k poruše telefonu do 14 dnů po koupi.

Není obvyklé, aby před jihokorejským parlamentem vystupoval vedoucí pracovník velké zahraniční firmy, v tomto případě k tomu došlo, protože mluvčí Apple nedokázal poskytnout dostatek informací. Spolu s Farhoudim bude před poslanci navíc vypovídat též zástupce operátora KT, který má exkluzivní práva na prodej iPhonu v této zemi.

Apple údajně s takovýmto vystoupením svého ředitele souhlasil, zřejmě ho považuje za vstřícné jednorázové gesto, ale není příliš pravděpodobné, že by ho to přimělo k nějakému výraznému rozšíření záručních služeb v Koreji.

Jde sice o významný a prestižní trh, jenže Apple se nejspíš obává, že případné ústupky by vyvolaly lavinu obdobných požadavků dalších zemí, z nichž mnohé představují ještě větší trhy.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: