Změny ve webovém obchodu Applu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Změny ve webovém obchodu Applu

20. srpna 2010, 00.00 | Webový obchod Applu nově nabízí funkci pro porovnání různých modelů Maců a další drobné úpravy.

Včera Apple na chvíli odstavil svůj webový obchod (v tomto článku odkazujeme na jeho americkou verzi, ale vše samozřejmě platí i pro ostatní regionální verze), což vyvolalo velká očekávání, většinou to totiž značí, že se Apple chystá uvést na trh nějaké novinky. Avšak když odstávka záhy skončila, žádné nové produkty se v obchodu ke zklamání mnohých neobjevily.

Ale nakonec se ukázalo, že přece jenom došlo k drobným změnám samotného obchodu, co se týče Maců. Jako první na to upozornil The Loop.

Nová funkce „Compare Macs“ pro porovnání až tří různých Maců

Přibyla tam nová volba „Compare Macs“ (porovnat Macy). Když se v obchodu vybere nějaký Mac, v horní ikonové liště vypisující dostupné typy Maců se na prvním místě nyní zobrazuje právě tahle nová volba (lze se na ni dostat také tímto přímým odkazem).

Volba otevře okno „Compare Macs“, v jehož levém sloupci se dá vybrat typ Macu, což zobrazí jeho jednotlivé modely a stiskem tlačítka „Compare“ (porovnat) u daného modelu ho zařadíte do srovnání. Takto jde vybrat až tři různé libovolné modely Maců a webový obchod vypíše jejich podrobné srovnání, používající sloupcové zobrazení jako v přehledu technických specifikací na informačním webu Applu.

Narozdíl od něj je však interaktivní, u každého modelu lze nastavit konfigurovatelný hardware a software (výsledná cena se automaticky přepočítává) a vlastníci účtů na iTunes Store nebo identifikátoru Apple ID si mohou nastavenou konfiguraci uložit pro budoucí použití.

Srovnávací výpis je rozdělen do několika oddílů, jimiž jsou hardware, instalovatelný software a podrobnější technické specifikace pro každý model. Další oddíl tvoří přehled vlivů daného Macu na životní prostředí, což vzhledem k současným trendům může být pro některé kupce rovněž důležité (budou-li patřičně „zelení“).

Drobná vylepšení obrazovky zákaznického konfigurování

Vylepšení se dočkala též obrazovka, jež se objeví po stisknutí tlačítka „Select“ (vybrat) u daného modelu Macu, umožňující zákaznické zkonfigurování příslušného stroje. Její základní uspořádání zůstalo stejné, ale nyní se obrazovka dělí na několik oddílů, které lze svinovat a rozbalovat.

Těmito oddíly jsou volitelný hardware, instalovatelný software, podpora a servis a konečně je tu oddíl příslušenství. Každý oddíl se dá svinout nebo naopak rozbalit, což samozřejmě zvyšuje přehlednost zobrazení při nastavování zákaznické konfigurace daného Macu.

Nejsou to sice žádné převratné změny, ale rozhodně to představuje užitečnou novinku, webový obchod Applu teď dovoluje skutečně velice snadno porovnávat většinu vlastností různých v současnosti prodávaných Maců, což jistě usnadní rozhodování kupujících.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: