Zájem o iPhone 5S násobně překonává iPhone 5C - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Zájem o iPhone 5S násobně překonává iPhone 5C

17. září 2013, 16.30 | První neoficiální informace o předobjednávkách naznačují násobně větší zájem o plnohodnotný iPhone 5S, než levnější iPhone 5C. Proč tomu tak je se dozvíte v článku.

Na dynamickém čínském trhu je podle tamního deníku Sina Tech iPhone 5S už prakticky vyprodaný. Několik tisíc 16 GB verze modelu v šedé barvě Space Grey je údajně stále dostupných k předobjednání, ostatní varianty jsou ale zcela vyprodané. Lze se přitom domnívat, že jen pro čínský trh Apple uvolnil několik milionů kusů iPhone 5S.

Podle deníku Sina Tech je mezi Číňany nejoblíbenější iPhone 5S v nové zlaté barvě a s maximální možnou kapacitou 64 GB. Takové zařízení se údajně nejlépe trefuje do požadavků zákazníků na opulentnost a jedinečnost.

 

Vysokému zájmu o iPhone 5S ale kontrastuje relativně malá poptávka po novém levnějším modelu iPhone 5C. Ta má několik důvodů:

 

  • iPhone 5C není s cenovkou 549 dolarů, tedy zhruba 10 500 Kč, zas tak levným zařízením;

  • čínští zákazníci obecně preferují luxusnější, větší a draží věci. A čím více, tím lépe;

  • ti, kdo jsou schopni za telefon utratit 549 dolarů (zhruba 10 500 Kč, jedná se o cenu základní 16 GB verze iPhone 5C) si pravděpodobně budou schopni připlatit 100 dolarů a získat plnohodnotný iPhone 5C;

  • iPhone 5C je v podstatě v podstatě pouze iPhone 5 převlečený do plastového těla, což neospravedlňuje poměrně vysokou cenu.

 

 

 

Vzhledem k tomu, že společnost Apple oficiálně žádné informace neuvádí, lze jen těžko odhadovat, jak se předobjednávky vyvíjí i na dalších trzích. Na americké verzi webových stránek Apple.com je momentálně k dispozici pouze iPhone 5C, který je k dispozici ve všech barevných variantách a velikostech vnitřní paměti. Připomeňme si ovšem, že kromě Číny nebyl na žádném jiném trhu předprodej iPhone 5S vůbec umožněn a zájemci o něj si tak budou muset už tento pátek vystát frontu před některým z obchodů Apple Retail Store.

 

Je otázkou, jestli současný vývoj naplňuje představy společnosti Apple nebo ne. Každopádně navzdory nižšímu zájmu o iPhone 5C by bylo bláhové považovat novou generaci iPhone za propadák. I iPhone 5 byl po svém uvedení považován za velmi málo inovativní a přesto se jej v uplynulém roce prodalo na 57 milionů kusů, což z něj dělá dosud nejprodávanější iPhone vůbec. Velmi pravděpodobně se tak bude opakovat scénář z minulých let, tj. dlouhé fronty, jásající noví majitelé a dobré prodejní výsledky.

 

 

Láká vás víc iPhone 5S nebo iPhone 5C? Nebo zůstanete u svého současného modelu? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: