San Francisco: Jablečná bomba znovu zabíjela - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

San Francisco: Jablečná bomba znovu zabíjela

7. ledna 2000, 00.00 | Steve Jobs, CEO Apple, opět proměnil svou přednášku na tradičním MACWORLD EXPO v
demonstraci technologické převahy platformy Macintosh.

Steve Jobs, CEO Apple, opět proměnil svou přednášku na tradičním MACWORLD EXPO v demonstraci technologické převahy platformy Macintosh. Hardware se předvádělo před půl rokem (Pentiožrout G4, iMac bez větráku, zato se stejnými reproduktory, jako ve špičkovém bavoráku), teď tedy trochu potravy pro naše miláčky.

Mac OS X

Všichni jsme na něj čekali, a už je tu. Ještě nezaschly slzy na hrobě Mac OS 8, ještě jsme neoslavili narození Mac OS 9. Abychom byli úplně přesní, ke koupi má být Mac OS X v létě, nicméně právě včera (5.1) byl s velkou slávou na MACWORLD EXPO oficiálně představen.

Nový Mac OS má podle Apple běžné uživatele oslnit jednoduchostí obsluhy, profesionály pak vysokým výkonem. Jeden jako druhý se ale všichni nejdříve setkají s uživatelským prostředím nového operačního systému a podle obrázku se zdá, že setkání budou chvíli vydýchávat.
Na vině bude "Aqua", prostředí s extrémně snadnou a přitom mocnou obsluhou, novou prací se soubory od prostého textu až po streamované video, od souboru lokálního až po sdílený po Internetu. A hlavně - s převratným designem. Okna a butony - vše je "světélkující" a poloprůhledné. Fantazie, jen se podívejte na obrázek.

Samozřejmě přicházejí všechny očekávané fajnovosti, jako chráněná paměť, preemptivní multitasking, nové API "Carbon", ale i zpětná kompatibilita se starším software (díky něčemu, co lze pracovně a volně označit jako dvoujadernost). Ale o těchto technických detailech budeme ještě později psát podrobněji.

Fantastická novinka (o které se trochu špitalo) - Apple zavádí systémovou podporu PDF!! Všechny operace s PDF má na starosti nový 2D grafický systém "Quartz". A 3D a video? Co jiného, než superrychlý OpenGL a skvělý QuickTime!! Apple počítá s tím, že nový Mac OS X kompletně vytěsní předchozí Mac systémy během následujících 12-ti měsíců, takže se máme co těšit na ten vítr.

Apple a Internet

I když se Apple na Internetu již nějakou dobu silně háčkuje, z toho co předvádí tyto dny na Expu zrak přechází. Těžko se to dá vypsat jinak, než jen heslovitě, takže:

 • stránky Apple.com mají nový design, navozující atmosféru Mac OS X - je to COOL!!!
 • Apple vyhlašuje novou strategii ve vztahu k Internetu. Všechno se točí okolo iTools, což je skvělý balík služeb (kdo nemá MacOS 9, má smůlu).
  Registrujte se a dostanete e-mail se super adresou v Mac.com (na pošťákovi nezáleží, stačí když umí POP).
  Používejte KidSafe a vaše děti budou mít omezený přístup jen na prověřené stránky. A víte v čem je ten fór? Už teď je těch stránek přes 55.000 (plánovaný měsíční nárůst 10.000)!!
  Využijte iDisk, dostanete na serveru Apple 20MB, které se přitom budou chovat jako by byly na vašem disku.
  HomePage je služba určená pro interaktivní a rychlou tvorbu osobních www stránek, iCards ... no co asi, samozřejmě že "zasílatelna" elektronických pohlednic, předdefinovaných, nebo vytvořených třeba z obrázků uložených na iDisk-u.
  iReview je stránka s recenzemi zajímavých míst na Internetu. Filmy, finance, zpravodajství, zdraví, muzika .... Apple hledá a známkuje nejzajímvější místa na webu.
  Všechny služby jsou zdarma, jedinou podmínkou je MacOS 9.
 • Apple a EarthLink uzavřeli "víceletou" dohodu a partnerství. Jen tak mimochodem, EarthLink se stane exkluzivním poskytovatelem v internetové setup utilitě, dodávané ke všem novým Mackům. Apple dostane podíl za každého přihlášeného uživatele, křeslo ve vedení a investuje do EarthLink 200.000.000 USD.

Postupem času se pochopitelně vrátíme ke všem novinkách podrobněji. Zatím můžete o počítačích Apple diskutovat na této adrese.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Polemiky  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: