První informace o složení Final Cut Studia 3 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Zprávy o Applu

První informace o složení Final Cut Studia 3

3. června 2009, 00.00 | Podle kusých zpráv, jež již pronikly na veřejnost, nová verze profesionálního balíku Applu pro zpracování videa přinese významné aktualizace některých svých součástí, ale další aplikace doznají pouze menších změn.

Jak víte z předchozích zpráv, Final Cut Studio 3 se dosud nachází ve stádiu beta testů, přesto se začínají objevovat informace o tom, co přinese.

Zatím jsou sice dostupné jenom kusé zprávy, ale lidé do jisté míry obeznámení s plány Applu pro tento software tvrdí, že balík bude zahrnovat významné nové verze aplikací Final Cut Pro (verzi 7.0), Motion (verzi 4.0) a Soundtrack Pro (verzi 3.0). Zbývající programy se dočkají pouze desetinových aktualizací, k nim budou patřit Color (verze 1.5), Compressor (verze 3.5) a DVD Studio Pro (verze 4.2.2).

Final Cut Studio 3 by tedy mělo nabízet následující komponenty:

Final Cut Pro 7.0: pro střih DV, SD a HD videa v reálném času.

Motion 4.0: pro návrh 3D animací v reálném času.

Soundtrack Pro 3.0: pro pokročilou postprodukci zvuku.

Color 1.5: pro profesionální úpravy barev v reálném času.

Compressor 3.5: pro výkonné kódování videovýstupů do řady různých formátů.

DVD Studio Pro 4.2.2: pro profesionální autorskou přípravu a vypalování DVD.

DVD Studio Pro 4.2.2 bude první aktualizací této autorské aplikace zhruba po dvou letech, avšak nemá přinést žádné nové funkce. To ovšem není zase tak překvapivé, protože Apple v poslední době vsází spíše na internetovou distribuci (což dokládá rozšiřující se nabídka videoobsahu na iTunes Store) a software pro přípravu DVD odsouvá na vedlejší kolej (stejně se chová i vůči iDVD, obdobné aplikaci z balíku iLife určené pro běžné uživatele).

Vybraní vývojáři mají v současnosti k dispozici beta verzi Final Cut Studia 3 (kódově označeného „Sideways“) v podobě 2,8 GB velkého diskového obrazu. Některé z jeho aplikací, včetně programů Color 1.5 a Motion 4.0, však byly partnerům Applu z oblasti zpracování videa k dispozici už před několika měsíci, aby je mohli testovat pod beta verzemi Mac OS X 10.6 Snow Leopard.

Právě kompatibilita se Snow Leopardem a využití jeho možností budou patřit k nejdůležitějším novinkám příští verze Final Cut Studia, proto se předpokládá, že na trh přijde až po vydání Snow Leoparda, tedy nejdříve koncem léta, anebo možná až počátkem podzimu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: