Proč Jobs zapomněl na PISMO? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Proč Jobs zapomněl na PISMO?

13. ledna 2000, 00.00 | Co se ve skutečnosti dělo v pozadí aktuálního Expa v San Franciscu a těsně před jeho začátkem?
Proč Jobs zapomněl na PISMO?

A nejen na Pismo. Převáděcí show Steva Jobse na Expu byla zajímavá jak tím co v ní bylo, tak i tím, co zřejmě chybělo.
Co v ní bylo už trochu víme, pikantní ovšem je, že úplné detaily utajili u Apple tak dokonale, že ani klíčoví dodavatelé jako Macromedia a Microsoft netušili nic o novém grafickém rozhraní Mac OS X (Aqua). Překvapení bylo dokonalé, za takovou konspiraci by se nemusel stydět ani 007.

Překvapením ale byla i úplná absence novinek v hardware. Přitom spousta lidí očekávala, že Jobs uvede nový iMac se 17" obrazovkou a nový PowerBook s kódovým názvem Pismo. Přitom Apple od podzimu neuvedli žádnou zásadnější hardware novinku. A právě u PowerBooku je to docela cítit, protože současné stroje jsou staré ještě víc než půl roku. Hodně lidí mělo nakonec Apple docela za zlé, že se k tomu neodhodlali. Přestože jsou PowerBooky stále na výši, konkurence v sektoru nejvýkonnějších notebooků je ostrá a PowerBooky by mohly své postavení na špičce ztratit.

Spekuluje se o mnoha důvodech, od potíží v dodávkách dílů až k tomu, že se Pismo jednoduše nehodil Jobsovi do už tak dost našlapaného scénáře. Možné je, že u Apple se poučili z problémů s G4. Protože firemní zásada velí začít s prodejem do 14 dnů od představení, zdá se že raději s uvedením Pisma počkali.
Přesto se zdá, že se o uvedení nového notebooku alespoň vážně uvažovalo. Nasvědčuje tomu tisková zpráva firmy RATOC Systems z 5. ledna. Firma v ní představuje Ultra-Wide SCSI karty kompatibilní právě s Pismem, které jinak SCSI port nemá.

Jako velmi pravděpodobná možnost se ale nakonec rýsují problémy s updatem Mac OS 9.0.1 (Minuet). Podle zdrojů zevnitř Apple se zdá, že ROM soubory začaly krátce před Expem shazovat jak Pismo, tak i P7A iMac.

Jak to tedy ve skutečnosti bylo zatím nikdo neví. Velmi pravděpodobně stojí nový PowerBook Pismo za dveřmi a Apple má v krátké době několik dalších možností, jak ho s plnou parádou představit. Nechme se tedy překvapit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Polemiky  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: