PowerMac G4 na 500 MHz letos nebudou - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

PowerMac G4 na 500 MHz letos nebudou

18. října 1999, 00.00 | Situace okolo dodávek původně ohlášených výkonných konfigurací nových počítačů Apple G4 se stává čím dále tím méně přehledná. Apple nejprve zrušilo všechny objednávky na nové G4, nyní se situace postupně vyjasňuje. Ale ne úplně.

Situace okolo dodávek původně ohlášených výkonných konfigurací nových počítačů Apple G4 se stává čím dále tím méně přehledná. Apple nejprve zrušilo všechny objednávky na nové G4, nyní se situace postupně vyjasňuje. Ale ne úplně.

O problémech s dodržením termínu dodávek nových procesorů jsme sice již psali, v průběhu minulého týdne se však situace docela zdramatizovala a někteří zákazníci s objednávkami na nové G4 prožívají nelehké období.

Minulou středu totiž Apple oznámilo, že mění konfigurace počítačů řady PowerMac G4 – s ohledem na dostupnost čipů PowerPC G4 firmy Motorola budou nyní k dispozici pouze konfigurace s procesory pracujících na frekvenci 350 MHz, 400 MHz a 450 MHz. Problém však nastal v ceně, které je stejná, jako při původních konfiguracích s procesory na 400MHz, 450MHz a 500MHz. Nově ohlášené sestavy s pomalejšími procesory jsou tak v USA nabízeny stále za cenu $1,599 (350 MHz), $2,499 resp (400 MHz). $3,499 (450 MHz).

Pochopitelně, že největší problém nastal u zákazníků, kteří si nové G4 objednali před středou – jejich konfigurace by mohla být rázem výrazně dražší. A proto společnost Apple rozeslala po svém ohlášení zákazníkům s objednanými G4 dopis, že jejich objednávky podané před 13.9.1999 ruší. Postup vyvolal podle dostupných zpráv patrně velký odbor a tak již v pátek se Apple svým zákazníkům (nakupujících přes Apple Store) novým dopisem omluvilo a nabídlo jim prodej počítačů za původní cenu uvedenou v objednávce, případně slevu při nákupu počítače s procesorem 450 MHz v případě objednání verze s 500 MHz.

Originál dopisu, který dostali zákazníci Apple Store zněl:

Dear Valued Apple Store Customer,

Yesterday the Apple Store decided to cancel all G4 orders placed before October 13. After a good night's sleep and digesting emails from many upset customers, we have decided to reverse this decision. Please give us an opportunity to reinstate your order.

If you ordered a Power Mac G4 configured with a 400 MHz or 450 MHz processor prior to October 13, we will honor the original price quoted for your order.

If you ordered a Power Mac G4 configured with a 500 MHz processor prior to October 13, you can choose either the same configuration with a 450 MHz processor at $350 less than your original order price, or you may substitute any other configuration with a 450 MHz processor at the original prices in effect before October 13. Please call us at the Apple Store at 800-MY-APPLE for assistance in reinstating your original order. We apologize for any inconvenience we may have caused you.

Sincerely,
The Apple Store

Tím by mohl ruch minulého týdne utichnout. Nestalo se tak. Podle zpravidla dobře informovaného magazínu MacWEEK byl druhý (výše uveřejněný) dopis omylem a s odvoláním na mluvčího Apple bude společnost nucena zrušit většinu dosud přijatých objednávek na nové G4.

Na vyjasnění celé situace si budeme tedy muset ještě počkat. Jisté je, že Apple má s dodávkami G4 velké problémy. Jejich řešení možná pomůže až nová várka G4 od IBM, která by je měla začít vyrábět v první polovině roku 2000.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: