Patent Applu popisuje možnost přenosu souborů během hovorů iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Patent Applu popisuje možnost přenosu souborů během hovorů iPhonu

24. srpna 2009, 00.00 | Nově zveřejněná patentová žádost Applu navrhuje způsob, jak přenášet soubory během telefonických hovorů iPhonu.

Americký patentový úřad zveřejnil další patentovou žádost Applu (podanou loni v únoru), která popisuje možnost přenosu souborů během telefonních hovorů iPhonu.

V současnosti sice mnohé aplikace telefonu mohou odesílat soubory, ale když se právě telefonuje, tak to nejde, dokonce se během hovoru nedají odesílat ani SMS zprávy. A chcete-li vyhledat informace o nějakém dalším kontaktu, musíte hovor ukončit.

Jako řešení Apple navrhuje systém, kdy by telefon automaticky zjistil podrobnosti o volajícím a prostřednictvím upraveného uživatelského rozhraní dovolil odesílat jak soubory, tak textové zprávy během stále probíhajícího hovoru a v případě potřeby (třeba pro napsání zprávy) by se také zobrazila virtuální klávesnice na displeji. Patent uvažuje i o rozšíření tohoto uspořádání na konferenční hovory, kdy by se soubory daly posílat všem účastníkům anebo jen některým z nich. A ve všech případech by příjemci souborů mohli do svých adresářů přidat příslušné kontakty.

Přenos souborů by se samozřejmě mohl uskutečňovat přes různé protokoly, patentová žádost zmiňuje Wi-Fi, WiMAX, Bluetooth či GSM/GPRS/EDGE, ale v podstatě může jít o jakýkoli protokol dovolující datové přenosy.

Patentové žádosti Applu se sice považují za jeden z mála způsobů, jak částečně nahlédnout do plánů firmy pro budoucnost, je však třeba mít na paměti, že zdaleka ne všechny podané patenty se dočkají praktického uplatnění (ostatně americké firmy podávají ohromná množství patentů hlavně z právních důvodů, mohou se tak lépe chránit proti pochybným firmám snažícím se využívat k vymáhání finančních nároků velice obecné patenty, jež však stávající americká legislativa dovoluje a široké patentové portfolio se hodí se též při vyjednáváních s jinými firmami, kdy si často své patenty prostě navzájem vymění).

Ovšem na druhou stranu by možnost přenosu souborů během hovoru na iPhonu určitě přišla vhod, není proto vyloučeno, že by se v některé z budoucích verzí firmwaru mohlo něco takového skutečně objevit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Tohle je nejaky renonc :-)

Autor: Miroslav Buček Muž

Založeno: 24.08.2009, 08:17
Odpovědí: 0

Vzdyt, pokud jste pri telefonovani na WiFi, nebo telefonujete pres 3G sit, tak s tim nemate problem, muzete telefonovat a u toho datovat! Rekl bych, ze v tomhle clanku se neco ztratilo v prekladu :-)

Odpovědět na příspěvek

E?

Autor: Oriesko Muž

Založeno: 24.08.2009, 11:09
Odpovědí: 0

No taky jsem to asi uplne nepobral. "A chcete-li vyhledat informace o nějakém dalším kontaktu, musíte hovor ukončit." Ja nevim, ale ikona pro simultanni hledani v kontaktech behem hovoru je jedna ze sesti zakladnich na obrazovce, plus samozrejme muzu pres HomeButton spustit jakoukoliv jinou aplikaci a pokud jsem na 3G, klidne surfovat po webu. Pravda, odeslat soucasne SMS jsem zatim nezkousel, ale urcite brzo vyzkousim ;)

Odpovědět na příspěvek

RE: E?

Autor: Oriesko Muž

Založeno: 24.08.2009, 12:20

No tak uplne v pohode :-) Behem hovoru v 3G neni zadny problem surfovat, posilat SMS i MMS a spustit i libovolnou jinou aplikaci :-) Patent bude imho trosku o necem jinem.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: