onOne Software uvolnila bezplatný modul PhotoTools 2 Lite pro Photoshop - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

onOne Software uvolnila bezplatný modul PhotoTools 2 Lite pro Photoshop

29. května 2009, 00.00 | Zásuvný modul PhotoTools 2 Lite zdarma doplní Photoshop o 14 efektů pro úpravu fotografií.

Adobe Photoshop byl průkopníkem zásuvných modulů rozšiřujících možnosti zpracování obrazu, proto pro něj takovýchto modulů existuje obrovské množství, za mnohé z nich se platí vysoké částky, ale jiné se dají sehnat zadarmo.

Jeden takový bezplatný modul nyní uvolnila firma onOne Software dodávající řešení pro úpravy fotografií.

Jde o zásuvný modul PhotoTools 2 Lite, který poskytuje 14 fotografických efektů. Jde vlastně o výběr základních efektů z modulu PhotoTools 2, jenž existuje ještě ve vydáních Standard Edition a Professional Edition obsahujících stovky efektů, za ty se ovšem už platí, a ne právě málo (160, respektive 260 USD). Podrobnou recenzi předchozí verze PhotoTools 1.0, jež existovala pouze v placených podobách, najdete na Grafice.

Bezplatný modul PhotoTools 2 Lite nabízí stejné základní vlastnosti jako komerční vydání, liší se pouze omezeným počtem efektů.

Efekty lze použít na libovolný obrázek ve Photoshopu, modul poskytuje předběžný náhled srovnávající vzhled obrázku před a po použití určitého efektu. Efekty se navíc dají kombinovat, vrstvit na sebe, přičemž lze měnit nastavení pro každý z nich samostatně (a jde určovat síla působení daného efektu), takto vytvořené zásobníky efektů je možné ukládat pro budoucí použití.

Působení efektu lze omezit na určité části obrázku pomocí maskovacích funkcí Photoshopu a modul rovněž dovoluje dávkové zpracování více obrázků současně. A ve Photoshopu CS3/CS4 Extended se dají efekty uplatnit též na krátké videoklipy.

Jde o celkem 14 efektů, které nějakým způsobem vylepšují vzhled fotografií, efekt Kodachrome napodobuje použití filmu Kodachrome Kodaku, který dává snímky s posílenými červenými tóny, zatímco efekt Velvia simuluje film Fuji Velvia zvyšující sytost fotografií.

Dále se nabízejí efekty Black Soft (změkčení tmavých oblastí), Bleach Bypass (úprava bělosti), Boost Color (oživení barev), Chrome (převod na odstíny šedé), Cross Process (úprava tónování), Digital Fill Flash (simulace blesku), Golden Hour Enhancer (napodobení snímků pořízených za úsvitu nebo před setměním), Graduated Blue (úprava odstínů modré, pro fotografie oblohy), Impression (zvýraznění obrazu), Model Skin (vylepšení pleti u portrétů), Super Sharpener (zaostření) a Turbo Boost (celkové vylepšení detailů a barevnosti).

Všech 14 efektů blíže představuje tohle Flash video s anglickým (docela dobře srozumitelným) komentářem. A chcete-li se ještě důkladněji seznámit s možnostmi modulu PhotoLite 2 (včetně jeho komerčních vydání), nachází se na této stránce řada výukových videí jak ve formátu Flash, tak QuickTime.

Modul PhotoTools Lite 2 funguje ve Photoshopu CS2, CS3 a CS4 a dále vyžaduje Mac OS X 10.4.8 nebo vyšší, podporuje jak procesory Intel, tak PowerPC (přirozeně existuje též verze modulu pro Windows).

Stáhnout se dá odsud, nejprve musíte vyplnit formulář žádající vaše jméno, adresu elektronické pošty a telefon, poté vám onOne Software na udanou adresu pošle odkaz pro stažení modulu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: