Objevily se první vážnější potíže s iPady - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Objevily se první vážnější potíže s iPady

9. dubna 2010, 00.00 | Uživatelé si stěžují na problémy se slabým a nestálým WiFi signálem a s dobíjením z USB portů, Apple jejich existenci již nepřímo potvrdil svými podpůrnými dokumenty.

To, že má iPad různá omezení, prostě patří ke „konstrukční filozofii“ Applu (i když iPhone OS 4 některá z nich zruší), bohužel se však ukazuje, že iPady sužují též potíže s funkcemi, jež by zvládat měly. Objevily se totiž první stížnosti uživatelů, které se týkají hlavně dvou věcí.

Potíže se slabým či nestabilním WiFi signálem

Zaprvé jde o potíže s WiFi připojením, četní uživatelé v diskusních forech uvádějí, že na iPadu mají prostě slabší signál než na Macích či iPhonech ve stejné bezdrátové síti. Slabý signál pochopitelně vede k nižší přenosové rychlosti a ke zmenšení dosahu připojení, někteří také zaznamenali značné kolísání signálu.

Přirozeně se hodně spekuluje o možných příčinách, potíže se připisují hlavně hliníkovému pouzdru iPadu, Apple sice jeho WiFi antény umístil tak, aby zajistily co nejlepší příjem (viz reportáž z rozebrání iPadu), přesto však užitý hliník příjem nepochybně do jisté míry oslabuje. A vynořily se i dohady, zda v rámci šetření energií Apple neomezil příkon WiFi hardwaru.

Této záležitosti se podrobněji věnuje Macworld, podle jeho zjištění někteří uživatelé narazili na potíže při probuzení přístroje ze spánku, jiní dokázali najít signál až po bezprostředním přiblížení k přístupovému bodu a další zaznamenali výpadky připojení i tam, kde jiná zařízení (včetně těch od Applu) žádné těžkosti neměla.

Tyto problémy přitom rozhodně nejsou způsobeny nekompatibilním hardwarem, protože se vyskytly i v prostředích, kde veškerý bezdrátový hardware pocházel od Applu. A ten si podle všeho již uvědomuje, že takovéto potíže existují, protože zveřejnil podpůrný dokument popisující, co dělat, když se iPad automaticky znovu nepřipojí k WiFi síti.

Popsaný postup se však týká jen bezdrátových směrovačů podporujících více frekvenčních pásem, zatímco popsané problémy jsou mnohem širšího rázu, takže se na konkrétnější odpověď Applu čeká dál. (Zaměstnanec Applu sice na diskusním foru vypsal přehled dokumentů řešících problémy s WiFi, to jsou však pouze obecné rady).

Obtíže dobíjení z USB portů

Druhý často zmiňovaný problém souvisí s dobíjením iPadu z USB portů. Řada uživatelů totiž zjistila, že se jejich iPad odmítá dobíjet, když se připojí k USB portu některých počítačů, k tomu se však Apple již vyjádřil.

Vydal podpůrný dokument, v němž uvádí, že některé porty USB 2.0 a jiná dobíjecí zařízení neposkytují dostatečný příkon pro dobíjení iPadu, v takovém případě se vedle ikony baterie objeví hlášení „Not Charging“ (nedobíjí se).

Apple proto doporučuje k dobíjení iPadu používat přiložený 10W napájecí adaptér, který navíc zajistí nejrychlejší dobití. Pro dobíjení (avšak pomalejší) lze použít též USB port se zvýšeným napájecím příkonem (například porty novějších Maců), případně napájecí adaptér k iPhonu. Ze standardního USB portu půjde iPad dobíjet pouze tehdy, když bude přepnutý do režimu spánku, zatímco počítač s USB portem naopak spát nesmí a musí být přirozeně zapnutý.

Problém s dobíjením z USB se tedy vyřešit dá, očividně pochází z toho, že iPad používá nezvykle mohutnou baterii s odpovídající kapacitou, pro jejíž dobíjení USB porty s nižším příkonem prostě nestačí.

Narozdíl od problémů s WiFi se však toto dá vyřešit podstatně snadněji, pro dobíjení bude prostě třeba zvolit zdroj s odpovídajícím příkonem, je třeba si uvědomit, že iPad už tak úplně nepatří mezi kapesní zařízení.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: