Milion iMaců zdarma? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Milion iMaců zdarma?

2. srpna 1999, 00.00 | V Americe se bude, možná, rozdávat zdarma 1,000,000 iMaců!

Společnost s názvem FreeMac.com již toto úterý poodhalí na konferenci BancBoston Robertson Stephens v San Franciscu své plány, podle kterých by měla v průběhu podzimu letošního roku rozdat 1 milión iMaců. Návratnost nemalé investice by se měla v podobných případech zaručit společným bundlem, neboť iMacy nejsou rozdávány samostatně - jejich součástí je i připojení k Internetu, v konkrétním případě společnosti FreeMac.com prostřednictvím velkého amerického ISP společnosti EarthLink. Přes přístup k Interentu si pak uživatelé své počítače "splatí" např. sledováním reklam aj. iMacy tak budou rozdány právě lidem, kteří splní určitá geografická kritéria.

Zajímavé jsou ale zprávy ze zahraničí, které popisují vztah společnosti Apple k aktivitám FreeMac.com. Například podle zpravodajského serveru News.com je Apple s aktivitami FreeMac.com obeznámena, ale nebude patrně FreeMac.com považovat za běžného prodejce Apple, neboť bude počítače místo prodeje rozdávat bezplatně.

Mohou mít tyto aktivity úspěch?

Ve světě se již rozeběhla řada podobných aktivit, kdy byly ale rozdávána ta nejlevnější PC, jejichž cena se pohybuje maximálně v řádu stovek dolarů. Takové investice lze postupně splatit různými formami právě přes ISP (např. zobrazovaním reklamy aj.). U iMaců je však situace trochu jiná - především se jedná o počítač v hodnotě přes 1.100 dolarů a navíc bylo do této doby podle zahraničních zdrojů prodáno "pouze" 1,9 milionů těchto počítačů za rok. Dokázala by tak společnost Apple vůbec dodat prostřednictvím svých distributorů milion počítačů za jedno čtvrtletí?

O dalším průběhu akce vás budeme samozřejmě informovat. Zatím je na stránce FreeMac.com k dispozici pouze stručné oznámení o plánu rozdat 1 000 000 iMaců a možnost zanechání e-mailové adresy, přes kterou budou zájemci kontaktování.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: