Macworld 2010 klepe na dveře - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Macworld 2010 klepe na dveře

9. února 2010, 00.00 | I letos pro vás chystáme živé reportáže z Macworldu, který začne zítra v San Francisku. Jak vypadají přípravy na tuto obří akci?

Macworld patřil dlouhá léta mezi významné a Apple komunitou uznávané akce mezinárodního významu. Přinášel vždy nejen přehled produktů určených pro milovníky nakousnutých jablíček, ale jeho velmi významnou součástí bývaly i Apple keynotes. Vystoupení, na kterých buď přímo Steve Jobs či jiný vysoký manažer Applu představovali novinky. Takto byl uveden na trh iMac, iPod či iPhone. Nicméně to je již minulostí. V loňském roce Apple oznámil, že se nebude nadále aktivně účastnit Macworldu a to ani formou keynotes, ani vlastním stánkem na veletrhu. Od toho okamžiku se začalo spekulovat o tom, co bude s akcí dál.

Rok se s rokem sešel a zítra začíná historicky první Macworld bez Applu. Výkřiky největších skeptiků se tak nepotvrdily a minimálně ročník 2010 proběhne. Se sloganem „Rock The New Era“ vstupuje akce do roku 2010. To nakolik úspěšný bude, si můžeme říct až za pět dní. Nicméně již nyní je jasné, že bude v ledasčem jiný.

Jak vypadá „nová éra“?
První významnou změnou je posun termínu konání. IDG Expo konečně vyslyšelo roky trvající volání po tom, aby se Macworld nekryl s CESem probíhajícím počátkem ledna v Las Vegas. Nově se tedy akce koná o měsíc později, konkrétně od 9. do 13. února. S tím zřejmě souvisí i změna místa konání. I letos se fandové Applu sejdou v Moscone centru v San Francisku. Nicméně hlavní výstavní halou bude tentokrát o něco menší severní část místo jižní. A konference spojené s Macworldem se přesunuly do nové – západní sekce. Proč? Pravděpodobně proto, že v jižní hale probíhá ve stejném termínu velký veletrh dárkových předmětů SFigf.

Konference
Další, již nyní zřejmou, změnou je výrazně větší ekonomický důraz na konference a o to menší důraz spojený se samotným veletrhem. Konferenční vstupné je o něco vyšší než v předchozích letech a naopak vstup na veletrh se v podstatě rozdává skoro zadarmo. Letos poprvé navíc IDGExpo neumožňuje vstup novinářům na konference a vyžaduje aby zaplatili plné vstupné jako účastníci konference, což znamená při snaze pokrýt dění na konferenci víc jak 1 000 USD. Tento krok sice může pořadateli potenciálně přinést nějaký jednorázový zisk, ale jako dlouhodobá strategie je velmi neobvyklý.

Ve zřejmém rozporu se snahou vydělat na konferenci maximum peněz je samotný program konferencí, který je velice podobný tomu loňskému a nepřináší skoro žádné změny. Pořadatelé sice u většiny přednášek slibují upravený a rozšířený program, ale je otázkou, kolik návštěvníků bude ochotno jít na skoro to samé již po několikáté za sebou.

Veletrh
Samotná veletržní část je stále zahalena rouškou nejasností. Když jsme se byli podívat dnes v Moscone centru, tak výstavba stánků byla natolik v plenkách, že se ještě nedalo posoudit, jak bude akce vypadat. Pořadatelé samotní se snaží nalákat návštěvníky spíše na jména osobností, než na konkrétní produkty či firmy. Nejvíce humbuku dělají kolem přednášky o Apple iPadu, který zřejmě na veletrhu nebude vůbec k vidění a měl by být pouze na hodinové akci s jedním z nezávislých analytiků.

První dojmy ze San Franciska
Na hodnocení je opravdu ještě brzy, akce oficiálně začíná až zítra. Nicméně jistá nervozita a napětí byly znát v Moscone již dnes. Před-registrace zely prázdnotou a přítomný personál působil lehce nejistým dojmem. IDGExpo masivně do poslední chvíle spamuje všechny návštěvníky minulých Macworldů i nově registrované s neurčitými přísliby nové éry, ale konkrétních informací je po málu. Když k tomu přidáme významné omezení přístupu novinářů na konferenci, která má být hlavním obsahovým tahounem celé akce, je patrné, že sebejistota pořadatelům letos zjevně chybí. Inu držme jim palce, ať příjemně překvapí a Apple svět nepřijde o svůj Macworld.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: