Jaké novinky můžeme od Applu čekat v letošním roce? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Jaké novinky můžeme od Applu čekat v letošním roce?

15. dubna 2013, 10.37 | Přinášíme krátký souhrn o očekávaných novinkách Applu pro letošní rok v oblasti hardwaru i softwaru

 

Hardware:


Velice pravděpodobně


Mac Pro

Tim Cook slibuje nové verze Maců Pro již delší dobu. Od poslední razantní aktualizace uběhly již téměř tři roky a i když Apple průběžně aktualizoval procesory či paměti (nyní činí maximální velikost 64GB), vlajková loď stále nemá USB 3.0, rozhraní Thunderbolt či sériové ATA pro pevné disky. Na konci loňského roku Apple oznámil, že nové verze Maců Pro budou na trhu "někdy v roce 2013". Profesionální Apple komunita je již velice nervózní. Je velice pravděpodobné, že Apple představí nové Macy Pro nejpozději na letošní WWDC.


iPad 5

V rámci aktualizačního cyklu iPadů se na WWDC očekává i představení páté generace iPadu. Nový iPad by měl být díky použitím nových technologií tenčí, lehčí a měl by mít po vzoru iPadu mini užší rámeček po stranách displeje. Samotný displej by měl být vyroben IGZO technologií od firmy Sharp, která má výrazně menší spotřebu a je také tenčí, což umožní zmenšit tloušťku nového iPadu.


iPad mini s retina displejem

Nový iPad mini se zřejmě dočká retina displeje a vylepšeného procesoru. Termín jeho uvedení na trh bude pravděpodobně někdy během podzimu ale není vyloučeno jeho posunutí až před letošní vánoční svátky.


iPhone 5S

Vypadá to, že nový iPhone 5S je vázán na dokončení nové verze iOS 7, která má časový skluz ve vývoji. Z hardwarové výbavy očekáváme nový  procesor A7, globální podporu LTE, možností je použití TouchOn technologie displeje umožňující 10 bodový multi touch a jehož tloušťka je pouze 0,5 mm. Velikost displeje a další rozměry by se měnit neměly, neočekávají se žádné výrazné designové změny.Možná


iTV

Spekulací kolem HD televize od Applu běhá kolem dost a dost. Vypadá to ovšem, že problémem není až tak hardware jako spíše dohoda s vlastníky televizních a filmových práv. Vzhledem k očekávanému vývoji, kdy by bylo možné si na iTV předplatit a sledovat pouze ty kanály, které by uživatele zajímaly místo celých programových balíčků, které nabízejí současné kabelové společnosti včetně programů, za které se platí a nikdo je vlastně nechce se jeví jako logický odpor stávajících kabelových poskytovatelů vůči tomuto záměru. A to co se povedlo Applu již jednou v oblasti hudby při dohodě s vydavateli na prodeji hudby v iTunes je zřejmě v oblasti televize a filmu daleko složitějši.Software:


iOS 7

Očekává se představení na WWDC. Nicméně vývoj se oproti očekávání Applu zpožďuje a to také v souvislosti s očekávanými změnami v uživatelském rozhraní poté co Jony Ive se kromě designu hardwaru podílí i na novém designu uživatelského rozhraní softwaru.


Aperture 4, Logic

Věčný evergreenem je neustálé čekání na aktualziaci profesionálních aplikací. Aperture čeká na verzi 4 již přes dva roky a Logic jako vlajková loď na tvorbu hudby ještě déle. Nepotvrzené spekulace o neustále se snižujícím počtu vývojářů pracujícím na profi aplikacích Applu důvěryhodnosti o brzkých aktualizacích nepřidávají nicméně dá se očekávat, že pokud Apple na těchto nových verzích pracuje, představí je spolu s Macy Pro na letošní WWDC.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: