Easy PC je vlastně takové iPC - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Easy PC je vlastně takové iPC

6. srpna 1999, 00.00 | iMac udělal díru do světa a to se pochopitelně výrobcům PC nelíbí. Proto se již brzy začnou prodávat takzvaná EasyPC, která hodně připomínají právě iMac.

Moderní doba si žádá moderních řešení. Už při svém uvedení vyvolaly nové modely počítačů Macintosh pozornost do té doby neohroženě vystupujících producentů PC. Ne náhodou vznikla vloni na podzim iniciativa "Easy PC", za kterou stojí největší giganti PC trhu. Společnosti Intel, Microsoft, Gateway, HP a IBM si uvědomily, že je potřeba reagovat na novou generaci konkurenčních produktů. Vývoj ukázal, že tato iniciativa vznikla dost pozdě a Apple sklízí vavříny na všech světových trzích.

Easy PC Nebývalý úspěch iMaců vyburcoval uvedené společnosti k urychlenému vývoji a výsledek se dostavil. Na vývojářské konferenci společnosti Intel bylo ohlášeno, že Easy PC budou vyráběny již v letošním roce. Pochopitelnou snahou výrobců bude stihnout vánoční trh a zachránit tím co se dá. Možná se to u nás až zas tak moc nezdá, ale součastný nárůst prodejů počítačů Macintosh by mohl při stejných podmínkách do dvou či tří let zcela změnit rozložení sil na trhu.

A jak bude vypadat nové Easy PC? No úplně nově. Nové základní desky budou osazovány zprvu čipovou sadou Intel 810 nebo 810E. Procesory budou pochopitelně také od Intelu a převážně půjde o levnější Celerony taktované na 500 či 600 Mhz. Nebude chybět USB, zato budou chybět sloty ISA, paralelní port, sériový port a dokonce i floppy mechanika. Co vám to připomíná? Upřímně řečeno je takto postavené PC velmi razantním krokem. Pro mnoho producentů periférií bude těžké reagovat. Například i společnost HP připravuje na září zcela nové produkty, u kterých USB nenajdete a tedy je k tomuto počítači nepřipojíte.

Slovíčko Easy, tedy jednoduchý, bude naplňovat hlavně Microsoft. O nových Windows a Office se toho ví už docela dost a ve spojení s hot-swap USB bude připojení periferie opravdu snadné. Jak asi už tušíte, tyto počítače budou primárně určeny pro začínající uživatele. Těm by měli ušetřit mnoho problémů a hlavně je stůj co stůj udržet na platformě PC. K tomu bude pochopitelně sloužit i nový "lidský" design. Uvidíme, zda se výrobcům podaří dosáhnout úspěchu iMaců.

Více informací můžete najít například na stránkách společnosti Intel.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: