CrushFTP 4.9.6 zvyšuje rychlost a opravuje chyby - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

CrushFTP 4.9.6 zvyšuje rychlost a opravuje chyby

28. května 2009, 00.00 | Nová verze souborového serveru CrushFTP 4 podporujícího více platforem přináší zvýšení výkonu a množství menších vylepšení a oprav chyb.

Potřebujete-li FTP server a nestačí vám ten obsažený v Mac OS X, existují další alternativy, například CrushFTP (jehož hlavní možnosti přibližuje tenhle článek MůjMacu). CrushFTP už ovšem zdaleka není jen FTP server, vlastně jde o mnohostranný souborový server, který jeho tvůrce neustále vylepšuje. Loni v červnu uvolnil verzi 4.8 a nyní se objevila verze 4.9.6.

Základní vlastnosti programu shrnuje tato stránka, jež představuje CrushFTP 4 jako výkonný souborový server, co předběhl svou dobu. Poskytuje podporu nejenom pro protokol FTP, ale také SFTP (SSH FTP), FTPS (FTP přes SSL), HTTP, HTTPS, WebDAV a WebDAV SSL. A velký důraz klade na zabezpečení a šifrování. Též umožňuje zrychlit přenosy souborů pomocí jejich průběžné komprese (tedy je „smáčknout“ – anglicky „crush“ - odtud pochází název programu).

Díky podpoře protokolu WebDAV se server může na Macu objevit jako další svazek, dovolující čtení, zápisy a přejmenovávání, jaké ve Finderu s FTP nefungují. Dále nabízí uzpůsobovatelné webové uživatelské rozhraní a oznamování elektronickou poštou, widget pro snadné a rychlé monitorování serveru a pomocí správce uživatelů lze sledovat, co provádějí jednotliví uživatelé CrushFTP. Poskytuje velmi podrobné HTML zprávy o všech provedených operacích a program se velice snadno konfiguruje pomocí intuitivních postupů. To vše ilustrují tyhle snímky obrazovek.

Možnosti CrushFTP se navíc dají rozšiřovat pomocí zásuvných modulů, s programem jich teď dostanete 16, 15 plně funkčních, šestnáctý je shareware, za jehož plnou verzi se musí připlácet (jde o modul CrushImagePreview, který prostřednictvím QuickTimu zobrazuje náhledy obrázků v jednotlivých adresářích serveru).

Tyto moduly dovolují automatickou dekompresi ZIP souborů, vytváření adresářů, spouštění externích programů na odesílaných souborech, používání SQL tabulek a blokování určitého obsahu, doplňují podporu protokolu LDAP (takže lze spolupracovat i s Active Directory Microsoftu) a přidávají řadu dalších funkcí (monitorovací widget také patří mezi zásuvné moduly).

Podrobnou představu o možnostech tohoto softwaru si můžete udělat z volně přístupné dokumentace, odkazovaná stránka nabízí jak HTML, tak PDF příručky a nacházejí se v ní rovněž ukázková videa (jejich přehrání vyžaduje QuickTime 7).

Nová verze 4.9.6 přináší celkové zvýšení rychlosti a opravu chyby, jež způsobovala hroucení WebDAV klienta ve Finderu Mac OS X 10.5. Zrychlila se též SFTP připojení a adresáře lze mazat najednou. A samozřejmě bylo opraveno mnoho dalších chyb týkajících se jak funkcí programu, tak jeho uživatelského rozhraní.

Totéž jde říci i o rozdílech proti verzi 4.8, vedle četných oprav chyb přibyla řada různých drobných vylepšení vlastního programu i zásuvných modulů, podrobný přehled novinek všech dosavadních verzí shrnuje tento seznam.

CrushFTP 4 byl napsán v Javě, díky tomu funguje na řadě různých platforem podporujících Javu 1.4, na Macu se dá provozovat pod Mac OS X 10.2 nebo vyšším.

Je to shareware, odsud si lze stáhnout zkušební verze pro jednotlivé platformy (verze pro Mac OS X má velikost 11 MB). Zkušební verzi můžete používat po 30 dní, omezuje však počet připojení nanejvýš na 5, nedá se nainstalovat jako služba a při spuštění otevírá upomínající obrazovku, jinak ale nabízí všechny funkce plné verze. Tu získáte zakoupením registračního kódu, který pro variantu podporující 10 současných uživatelů přijde na 30 USD, CrushFTP 4 pro 50 uživatelů stojí 60 USD a variantu pro neomezený počet uživatelů pořídíte za 100 USD. Dalších 50 USD si vyžádá registrace zásuvného modulu CrushImagePreview.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: